MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
UPLIFTING David Macinski - A New Day (Original Mix) re-up - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: UPLIFTING David Macinski - A New Day (Original Mix) re-up (/temat-uplifting-david-macinski-a-new-day-original-mix-re-up)



David Macinski - A New Day (Original Mix) re-up - skwarek - 24.10.2016

WItam!
Dopiero dziś zauważyłem, że odtwarzacz nie działa w poprzednim poście, a już go zeditować niestety nie mogę... Dlatego prosiłbym admina o usunięcie tamtego posta, a tu zamieszczam z działającym odtwarzaczem.

Jak zwykle śmiało wytykajcie najmniejszy błąd. To stary traczek, odkopany podczas robienia porządków na kompie. :D

Enjoy!




Poprawiam nazwę tematu

Wystawiono 22:14:56, dnia 30.10.2016, przez Knifeman



RE: David Macinski - A New Day (Original Mix) re-up - Shabboo Harper - 31.10.2016

Właściwie wszystko w zgodzie z gatunkiem; struktura tematu jak "wzorowa pajęczyna" utkana z klasycznych dźwięków/defiguracji... Jest "tęgi" przytup Kicka'a; Pad'y/Arp'y/; gdzieniegdzie "wrzucone" klimatyczne Fx'y, lecz to jeden z tysięcy podobnych projektów. Nic szczególnie odkrywczego; wszelako... czy musi takowe być? ;) Jedynie kilka "rzeczy" zwróciło moją uwagę "in minus"; mianowicie: od 1:54 (przy "grzmocie" perki; i "pulsie" Bass'u) melodie Synth'ów/Noise'ów (w ok. 8/10 kHz) mocno "zlewają się" ze sobą. Takowe "rozmycie" nie brzmi zbyt atrakcyjnie, w moim przekonaniu. Nadto tuż przed Break'iem (od 2:51) Hi Hat'y "utkwiły" w mocnym/przeciągłym pogłosie. "Brudzi" to w jakimś stopniu tenże spokojniejszy fragment "A New Day"; w 3:17 zbyt duże wybicie i minimalny przester. Ciąg dalszy "patetyczny" nader "krystaliczny" w swej barwie; ogromnie foniczny, jednolity. Davidzie, myślę, iż projekt krótszy wzbudziłby poczucie niedosytu i nie zniechęciłby swą monotonią, zwłaszcza w finalnym odcinku Twego tematu. W sumie to dobry track w kategorii Uplifting Trance... :)


RE: David Macinski - A New Day (Original Mix) re-up - Druii - 30.11.2016

Ładny energetyczny początek. Kick z kwachami robią robotę.
Dobrze się odfiltrowuje lead i bardzo podoba mi się zmiana w harmonii przed breakiem. Niestety właśnie w tamtym momencie się robi nieco za gęsto w miksie.

Break: trochę za duży delay na crashu!!!
Ładne wyciszenie i harmonia. Do padów dodałbym nieco więcej basu albo go odpowiednio skompresował, wyrównał.
Ładnie wchodzi arp. Te zawodzenie melo-leada trochę denerwuje, coś bym z barwą zrobił.
Dobrze wykonany build-up.

Drop - świetnie ten arp prowadzi utwór dalej. Nieco ściszyłbym pady w tle i podgłośnił arpleada, bo robi się syf w miksie. Wyeksponować bardziej perkę w miejsce tych padów.
Może faktycznie w tej sekcji nieco bym pokombinował jakimś innym brzmieniem żeby nie przynudzało. Wiem, taka natura upliftów, ale jednak...

Podsumowując - utwór uważam za ciekawy, dobrze wykonany i poprawny muzycznie. Nie wykręca sutów, ale ma swój charakter i atmosferę, które mi się podobają, a na pewno są spójne i dobrze leżą w utworze.
Dałbym 4,3 ale muszę zaokrąglić w dół do 4. Nie mam pojęcia jak taki utwór może mieć niższą ocenę niż co poniektóre gnioty tu na forum.
Pozdrawiam i gratuluję


RE: David Macinski - A New Day (Original Mix) re-up - L.G. - 24.12.2016

Bardzo rzadko już tu zaglądam, lecz dla mnie kawałek jest naprawdę super. Gratuluję autorowi.