MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
PROG. KSZ - Wiuu - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: PROG. KSZ - Wiuu (/temat-progressive-ksz-wiuu)



KSZ - Wiuu - KSZ - 24.10.2016

Wiee.. wiuu.. wiii! :E



Zapraszam tradycyjnie dooo... a w sumie wiadomo co na tym forum się robi.. ;D
Jest to jeden z pierwszych utworów w którym postanowiłem zrobić "mastering" :0

Pozdrawiam,
K⚡Z!


RE: KSZ - Wiuu - Jeykop - 25.10.2016

Bardzo mocna inspiracja Garrixem i Mesto i ich ostatnim utworem Wiee? :D Nie uwierzę że tak nie było bo to jest tego kopia :D Brakuje tylko tego łiii przed dropem :D Okej co do nuty...

Intro: Nawet okej, ja wolę nieco dłuzsze ale te intro szybko wprowadza w gatunek i to jest okej. Trochę mnie denerwuje te ciągłe uderzenia, które wchodzą od 7 sekundy ale ogólnie fajnie.

Break: Bass fajnie wchodzi, ale ja zmieniłbym lekko jego barwę. Dźwięk ala gwizd fajny, może czasem trochę zaćmiony przez bass (dlatego bym go lekko zmienił). No i trochę za mało się dzieje, jakieś fx'y, może arpy by się przydały na pewno.

Build up: No sory, póki co najgorsza część tego utworu, w ogólnie jakoś nie nakręca na zbliżający się drop. Efekt opadającego suba, najzwyklejsze ustawienie perkusji, która w dodatku jest bez mocy.

Drop: Fajnie melodyjnie, ładne akordy ale zdecydowanie za mało mocy w tym wszystkm. Przydałoby się też zrobić jakieś przejście, które jeszcze dodatkowo nadałoby energii.

2 Break: To prawie to samo to pierwszy, z tą różnicą że potem już bass nie nachodzi na synth na plus, ale nadal nic sie nie dzieje. Build up inny, lecz nadal nie nakręca no i drugi drop to jest to samo co pierwszy :)

Oceniam jako słuchacz i tutaj jest takie moje 3.5/5 :D


RE: KSZ - Wiuu - KSZ - 25.10.2016

Szukałem sampla "łiii". Nawet sam próbowałem zrobić. Oczywiście - inspirowane Wiee :E Jak jeszcze koniec? Byłem właśnie ciekawy jaka będzie jego opinia :)


RE: KSZ - Wiuu - Pedri - 25.10.2016

Sam układ piosenki dobry. Podoba mi się główna melodia i sam dźwięk do niej wybrany. Drop faktycznie mógłby mieć trochę więcej mocy. Z niedociąnięć natury mixu to głównie rzuca się za mocny bass


RE: KSZ - Wiuu - NoisyMartin - 30.10.2016

Utwór naprawdę fajny, tak jak koledzy wyżej pisali trochę mało mocy w dropie. Melodia bardzo fajna, wpada w ucho :D Ogólnie niezły kawałek, jednak trzeba troszkę popracować nad miksem ;)


RE: KSZ - Wiuu - augenous - 4.11.2016

Całkiem przyjazny utwór :) Co mnie osobiście kłuje w uszy to ten gwizd jak pierwszy raz wchodzi. Jakoś go przefiltruj, nie wiem, ale łagodniej. Całość prezentuje się przeciętnie, nie ma za wiele filtrów fx'ów, o tak. Nie wiadomo co ma grać wyraźniej czy ten gwizd czy ten lead. Na końcu wyraźnie słychać, że do bassu dodajesz jakieś nie wiem co to jest kolejny bass ale punktowy (jest bas buuuuuuuu i wcina mu się taki wyższy bum... bum...) to gryzie się okropnie. W drugiej zwrotce słychać jak ci bas schodzi poniżej jakiegoś progu słyszalności i charczy ostatnimi siłami - to nie brzmi dobrze. Tyle ode mnie, takie ee 1.5 ale na zachętę 2 :) Produkuj dalej!


RE: KSZ - Wiuu - Shabboo Harper - 5.11.2016

Hmmm... właściwie wrażenie, w kwestii techniczno-aranżacyjnej, jest tożsame z wcześniejszym projektem, który pozwoliłam sobie ocenić ["Yoo"] ^^. Ponownie motyw przewodni jest fonicznie fajny acz bez właściwej prezencji; przestrzeń utworu jest arcyskromnie urozmaicona. Selekcja dźwięków? Charakterystyczna w palecie Twoich "nutek" ;)... Ton a'la gwizdek ciut uciążliwy; Synth'y szorstkie, "chrypliwe", niekiedy "utopione" w intensywnym Sweep'ie; Kick godny solidnej korekty; pomimo, iż jest dość "tłusty" to... przez to, iż "posiada" dźwięczny Tail jest zbyt cichy względem melodii; wręcz odnosi się wrażenie "mizernej" obecności owego w miksie. KSZ, według mnie, w utworze brakuje "jasności dołu" i "rozmachu" w Background'zie. Keep goin'... ^^


RE: KSZ - Wiuu - Z3KE - 15.11.2016

Intro pomijam bo równie dobrze mogłoby go nie być - suuuucho. Bass w breaku schodzi za nisko - zamula wszystko. Ten gwizd powinien być lepiej zmixowany z resztą - za dużo w nim rezonansu. Wytnij niskie częstotliwości buildupie bo w tej chwili nie czuć przejścia pomiędzy breakiem a dropem (pierwszy buildup). Break + buildup mógłby być nieco ciszej względem głównej części. Nieco więcej sidechainu w głównym parcie też byłoby mile widziane.