MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
ELECTRONICA Luke 303 - Leaving Earth - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: ELECTRONICA Luke 303 - Leaving Earth (/temat-electronica-luke-303-leaving-earth)



Luke 303 - Leaving Earth - Luke303 - 25.10.2016

Utwór nieco smutny i melancholijny. Render prosto z Reasona, nie miksowałem go jeszcze ale wrzucam w tej formie bo brak mi już cierpliwości :) Dzięki za odsłuch.




RE: Luke 303 - Leaving Earth - Mocade - 25.10.2016

Choć dynamiczna łupanka niespecjalnie miesza mi się ze smutną melodią, to jednak od 3:33 kawałek nabiera mocy. Dopiero tutaj użyta perkusja wyraźnie daje o sobie znać, a cała reszta fajnie ze sobą współgrać. Całość nie brzmi tak nieźle, choć zdecydowanie wolę tą drugą połowę. Pozdrawiam.


RE: Luke 303 - Leaving Earth - Abigail Noises - 27.10.2016

No i szkoda, że nie miksowałeś. Słychać problemy w dole – lead i pady prawdopodobnie mają niedocięty dół i kolidują ze stopą i basem. Break bardzo słaby... w ogóle melodia mi się nie podoba - tego leada przesterowanego - zbyt prosta, zbyt zapętlona... nic się z nią nie dzieje w gruncie rzeczy. 3.34 ooo... co to jakiś inny track? Tak powinien się zaczynać kawałek ! Na całości brakuje góry i spokojnie można by podbić sporo półkowo. Ogólnie brak miksu i dziwna aranżacja, dobrych momentów jak na lekarstwo a za to mamy powtarzająca się melodię i do tego niezbyt ciekawą.


RE: Luke 303 - Leaving Earth - GY4 - 28.10.2016

Troche brakuje tu pomyslu na ten walek wydaje mi sie.Szkoda ze miksu nie poprawiles.Malo zycia na tym polu.Ale te utwory "Skywalking" i "False light"z Twojej biblioteki mnie urzekly musze przyznac.Jakis czas temu juz je slyszalem,i chetnie powrocilem.Pozdro


RE: Luke 303 - Leaving Earth - ldvk - 29.10.2016

kurde, nie leży mi ten lead. Aż się prosi żeby coś z nim zrobić, jakoś zautomatyzować przez te pierwsze 1:30. Dodatkowo jest za głośny, ten overdrive nie wiem czy niezbędny? Moja propozycja jest następująca: Zrób dobry miks, Powycinaj niepotrzebne częstotliwości, panorama, poziom głośności, wyjeb wszystko poza fragmentem od 3:30 do 5:00, i zrobisz z tego dobry track. Ma potencjał ten fragment ;)
Btw nie wiem czy jest sens wrzucanie do tego działu nieukończonych kawałków, przydatny może być dział 'Demo'. 3/5


RE: Luke 303 - Leaving Earth - Shabboo Harper - 14.11.2016

Luke, powyższe spostrzeżenia, szczególnie odnośnie przesteru, zbytecznych częstotliwości; "konfliktu" niektórych ścieżek w miksie (Synth/Pad'y); "niekorzystnych" barw pojedynczych instrumentów (Snare) plus zagadkowego w swym "entourage'u" Breakdown'u są ogromnie trafne. To trochę eklektyczny utwór, z pewną "ukrytą" myślą przewodnią ("smutek"/"melancholia"), nie do końca przekonująco uchwyconą w "potoku brudnych" dźwięków... Jeśli mi wolno, sugeruję subtelny Side Chain (między Kick a Bass); wyciszenie Pad'ów i przestrzenne ułożenie owych w miksie plus charakterny Sample wokalu (lub wokalizy) podkreślający w swej liryce Twoje intencje. Posiłkowe, np. o astralnym kolorycie Fx'y/Glitch'e/Sweep'y subtelnie "wkręcone" w Background również wzbogacą przesłanie "Leaving Earth". Utwór krótszy nie zmęczy... ;)