MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Witam serdecznie, ja jestem Freaky! - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Offtop (https://musicproducers.pl/forum-offtop)
+---- Dział: Przedstaw się (https://musicproducers.pl/forum-przedstaw-sie)
+---- Wątek: Witam serdecznie, ja jestem Freaky! (/temat-witam-serdecznie-ja-jestem-freaky--20133)



Witam serdecznie, ja jestem Freaky! - Tech.Nixa - 26.10.2016

Hej, jestem Nikola i wszędzie występuję pod pseudonimem artystycznym Freaky, mam 17 lat i od około 1 gimnazjum zainteresowałam się tworzeniem muzyki. Moje pierwsze "kawałki" były dość...może lepiej pozostawię je bez komentarza. Trochę bawiłam się w darmowym programie LMMS. Nie widziałam u siebie żadnego progresu i nie ogarniałam programu, porzuciłam więc tworzenie muzyki bo uznałam, że nie mając tak jakby wrodzonego talentu nic nigdy nie zdziałam. Wróciłam do tworzenia około rok temu i pomimo, że moje utwory nadal są na bardzo niskim poziomie to zauważyłam, że teraz chociaż da się je (chyba) słuchać, a przynajmniej moi znajomi twierdzą że są spoko :D . Jestem wielką fanką Michaela Jacksona ale też uwielbiam innych artystów zwłaszcza z lat 60-90 takich jak np. George Clinton.
Najbardziej interesujące mnie gatunki to Funk, Disco, Dance, Electro (w przeróżnych postaciach od Rave przez Trance'y aż po New/Retro/SynthWave'y i nie tylko), HipHop, Pop (zwłaszcza te lata 70-90), czasami też Jazz. Na co dzień lubię się wytańczyć do muzyki 2Unlimited czy Technotronca. Najbardziej chciałabym tworzyć muzykę Funk, Dance, Electro, HipHop w starym stylu. Idzie mi średnio ale myślę, że mam do tego zapał i chcę to robić dlatego więc znalazłam się na tym forum :D Może i to nie jest arcydzieło ale jak do tąd jest to chyba mój najlepszy twór wiec byłabym wdzięczna za opinie i rady :)
Pozdrawiam!
XXXXXXXXX


usuwam link, regulamin działu, dubel tematu przeniesiony do kosza

Wystawiono 23:27:52, dnia 30.10.2016, przez Knifeman



RE: Witam serdecznie, ja jestem Freaky! - Mocade - 26.10.2016

Witamy na pokładzie. Proponuję wpierw zapoznać się z regulaminem, gdyż zdążyłaś już złamać jeden z jego podpunktów. :-) http://musicproducers.pl/temat-regulamin

Oczywiście jesteś nową osobą więc nikt cię nie zje, jednak publikować własne utwory możemy dopiero od napisania 10 postów. Jest to minimum wymagane od każdego użytkownika, więc zapraszamy do publikacji dopiero po spełnieniu warunku :-)

Pozdrawiam.


RE: Witam serdecznie, ja jestem Freaky! - Xandra - 27.10.2016

Witaj, mnie też czekało napisanie 10 postów :) Przesłuchałam sobie Twoje kawałki i mogę śmiało stwierdzić, że są obiecujące. Jedyne co mnie osobiście przeszkadza to dość nietypowe instrumentarium, takie troszkę rzekłabym słabe... Nie obraź się przypadkiem, jestem fanatyczką robienia własnych brzmień, a sam sounddesign zajmuje mi więcej czasu niż samo pisanie muzyki :) Widzę, że używasz LMMS. Jest tam świetny syntezator - ZynAddSubFX - wiem, wydaje się dość skomplikowany, ale w necie jest masa tutoriali jak go używać. Poza tym jest sporo darmowych wtyczek jak Synth1 czy Superwave P8, które pozwalają w łatwy sposób tworzyć brzmienia bardziej kojarzone z gatunkiem muzyki, który preferujesz. Jak chcesz mogę Ci też podrzucić Dune LE z BeatStudio Starter - kiedyś był dostępny za darmo, jest to okrojona trochę (o efekty i trochę brzmień) wersja Synapse Dune 1.4 - genialnego syntha :)
A poza tym pisz i twórz jak najwięcej. A najlepiej taką muzykę, jaką sama byś chciała słuchać :)


RE: Witam serdecznie, ja jestem Freaky! - Deonite - 27.10.2016

Witam, ja jestem Deonite! :D Niestety funk i disco to nie moje klimaty xD


RE: Witam serdecznie, ja jestem Freaky! - OProject - 27.10.2016

Elo, zbuntowana nastolatko xd (Założyłaś 2 takie same tematy i złamałaś regulamin hehe ;( xd)

Ale i tak możemy razem posłuchać starego Disco, Rave, Trance, 2anlimited xd i innych jak chcesz robić w starym stylu to możesz mnie pytać co i jak xd
Takie disco lubisz? bo ja tak :D : https://www.youtube.com/watch?v=5acUKX10GPg
Pozdro :)


RE: Witam serdecznie, ja jestem Freaky! - adamma25 - 27.10.2016

(26.10.2016, 16:17)GetFreaky1999 napisał(a): Hej, jestem Nikola i wszędzie występuję pod pseudonimem artystycznym Freaky, mam 17 lat i od około 1 gimnazjum zainteresowałam się tworzeniem muzyki. Moje pierwsze "kawałki" były dość...może lepiej pozostawię je bez komentarza. Trochę bawiłam się w darmowym programie LMMS. Nie widziałam u siebie żadnego progresu i nie ogarniałam programu, porzuciłam więc tworzenie muzyki bo uznałam, że nie mając tak jakby wrodzonego talentu nic nigdy nie zdziałam. Wróciłam do tworzenia około rok temu i pomimo, że moje utwory nadal są na bardzo niskim poziomie to zauważyłam, że teraz chociaż da się je (chyba) słuchać, a przynajmniej moi znajomi twierdzą że są spoko :D . Jestem wielką fanką Michaela Jacksona ale też uwielbiam innych artystów zwłaszcza z lat 60-90 takich jak np. George Clinton.
Najbardziej interesujące mnie gatunki to Funk, Disco, Dance, Electro (w przeróżnych postaciach od Rave przez Trance'y aż po New/Retro/SynthWave'y i nie tylko), HipHop, Pop (zwłaszcza te lata 70-90), czasami też Jazz. Na co dzień lubię się wytańczyć do muzyki 2Unlimited czy Technotronca. Najbardziej chciałabym tworzyć muzykę Funk, Dance, Electro, HipHop w starym stylu. Idzie mi średnio ale myślę, że mam do tego zapał i chcę to robić dlatego więc znalazłam się na tym forum :D Może i to nie jest arcydzieło ale jak do tąd jest to chyba mój najlepszy twór wiec byłabym wdzięczna za opinie i rady :)
Pozdrawiam!
https://soundcloud.com/user-617807847/fast-to-the-order

Pewno, dziewczyno dąż do celu, jeśli Ci to sprawia radość, to napewno będzie progres. Jesteś jeszcze młodą osobą, przed tobą jeszcze dużo czasu na naukę i rozwój. Pozdrawiam.


Łączę double posta ;)
napisane przez Zathura o 13:23, 31 października 2016



RE: Witam serdecznie, ja jestem Freaky! - Tech.Nixa - 28.10.2016

Wiem wiem, przepraszam xD czytałam regulamin ale musiałam przeoczyć wzmiankę o tym kiedy można zacząć podsyłać kawałki bo czytałam parę przywitań innych i w niektórych też podawali swoje piosenki :P A 2 takie same posty wynikają z tego, że mi spowolnił internet i nie wyświetliła mi się żadna informacja o przesłaniu posta przez co chyba kliknęłam 2 razy i się 2 razy wysłało, jeszcze raz sorki, będę się bardziej pilnować :P .Dzięki za opinie odnośnie piosenek, zdaję sobie sprawę ze słabego brzmienia, słabo ogarniam jeszcze te programy i szczerze mówiąc, że w procesie tworzenia bardziej zwracam uwagę na melodie itp. niż na jej "oprawę" co jest oczywiście błędem z mojej strony i staram się to poprawić. Mam dużo pomysłów na (wydaje mi sie) fajne kawałki ale nie wiem jak je przenieść do komputera :/ Jestem raczej fanką tworzenia muzyki na fizycznych instrumentach niz wirtualnych ale na razie nie stać mnie na wyposażenie. W każdym razie dzięki za opinie i rady, miło mi Was poznać :)
(27.10.2016, 10:30)OProject napisał(a): Elo, zbuntowana nastolatko xd (Założyłaś 2 takie same tematy i złamałaś regulamin hehe ;( xd)

Ale i tak możemy razem posłuchać starego Disco, Rave, Trance, 2anlimited xd i innych jak chcesz robić w starym stylu to możesz mnie pytać co i jak xd
Takie disco lubisz? bo ja tak :D : https://www.youtube.com/watch?v=5acUKX10GPg
Pozdro :)
Jasne :D ! Świetny kawałek, gustuję głównie w starociach takich jak BoneyM, dawnych Jackson 5, Lipps Inc czy innych takich dzisiaj już chyba trochę obciachowych muzykach ale skoro to lubię to nic nie poradzę xD


Łącze posty ;)
napisane przez Zathura o 13:25, 31 października 2016



RE: Witam serdecznie, ja jestem Freaky! - Knifeman - 30.10.2016

a dzieńdoberek, rozgość się :D


RE: Witam serdecznie, ja jestem Freaky! - Shutara - 31.10.2016

(28.10.2016, 17:52)GetFreaky1999 napisał(a): czytałam regulamin ale musiałam przeoczyć wzmiankę o tym kiedy można zacząć podsyłać kawałki
Każdy dziwnym trafem pomija tę wzmiankę xD Kay będzie musiał dać pop-up na pół ekranu chyba..
A tak na serio, to witamy na pokładzie - możesz liczyć na nasze pseudo eksperckie rady i hejty :D

PS. OProject serio tak wygląda na żywo :/


RE: Witam serdecznie, ja jestem Freaky! - OProject - 31.10.2016

(31.10.2016, 13:27)Zathura napisał(a):
(28.10.2016, 17:52)GetFreaky1999 napisał(a): czytałam regulamin ale musiałam przeoczyć wzmiankę o tym kiedy można zacząć podsyłać kawałki
Każdy dziwnym trafem pomija tę wzmiankę xD Kay będzie musiał dać pop-up na pół ekranu chyba..
A tak na serio, to witamy na pokładzie - możesz liczyć na nasze pseudo eksperckie rady i hejty :D

PS. OProject serio tak wygląda na żywo :/

A w łeb dać? :D


RE: Witam serdecznie, ja jestem Freaky! - Wasp - 31.10.2016

GetFreaky1999: lubisz tę piosenkę? :)

https://www.youtube.com/watch?v=8f6jtiYbpBw


RE: Witam serdecznie, ja jestem Freaky! - Recoil83 - 31.10.2016

Witam na forum, rozgość się, przejrzyj poszczególne działy, jest tam masa przydatnych informacji, w razie wątpliwości zawsze możesz zajrzeć na SB. Pozdrawiam


RE: Witam serdecznie, ja jestem Freaky! - Royal Cartel - 31.10.2016

Także serdecznie witam kolejną Panią na forum :)

Cytat:szczerze mówiąc, że w procesie tworzenia bardziej zwracam uwagę na melodie itp. niż na jej "oprawę" co jest oczywiście błędem z mojej strony
Nie, to nie jest błąd. Pamiętaj, że dobra melodia + słaba oprawa > słaba melodia + dobra oprawa :)


RE: Witam serdecznie, ja jestem Freaky! - Tech.Nixa - 1.11.2016

(31.10.2016, 22:01)Royal Cartel napisał(a): Także serdecznie witam kolejną Panią na forum :)

Cytat:szczerze mówiąc, że w procesie tworzenia bardziej zwracam uwagę na melodie itp. niż na jej "oprawę" co jest oczywiście błędem z mojej strony
Nie, to nie jest błąd. Pamiętaj, że dobra melodia + słaba oprawa > słaba melodia + dobra oprawa :)

Ok zapamiętam :D


RE: Witam serdecznie, ja jestem Freaky! - Tech.Nixa - 1.11.2016

(31.10.2016, 18:25)WaspXT napisał(a): GetFreaky1999: lubisz tę piosenkę? :)

https://www.youtube.com/watch?v=8f6jtiYbpBw

Drogi WaspXT...od niej się wziął mój nick :D Była to moja pierwsza na prawdę ulubiona piosenka i jak widać towarzyszy mi do dzisiaj :) Ogólnie bardzo lubię kawałki tego zespołu i innych podobnych w tym stylu.


RE: Witam serdecznie, ja jestem Freaky! - Tech.Nixa - 1.11.2016

(31.10.2016, 13:27)Zathura napisał(a):
(28.10.2016, 17:52)GetFreaky1999 napisał(a): czytałam regulamin ale musiałam przeoczyć wzmiankę o tym kiedy można zacząć podsyłać kawałki
Każdy dziwnym trafem pomija tę wzmiankę xD Kay będzie musiał dać pop-up na pół ekranu chyba..
A tak na serio, to witamy na pokładzie - możesz liczyć na nasze pseudo eksperckie rady i hejty :D

PS. OProject serio tak wygląda na żywo :/

Ehhh musi to głupio wyglądać jak każdy PRZYPADKIEM wstawia link do swoich piosenek i sie reklamuje na dzień dobry ale ja własnie popatrzyłam jak witają się inni żeby nie wlecieć tak na krzywą "twarz" na forum i pomyślałam, że skoro większość osób wstawia linka to jest to wskazane. No jak widać pozory mylą :P