MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
ELECTRONICA Logarytm - Skala - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: ELECTRONICA Logarytm - Skala (/temat-electronica-logarytm-skala)



Logarytm - Skala - subformat - 28.10.2016

Moj swiezy projekt w klimacie elektronicznym, polaczonym z zywymi instrumentami.




RE: Logarytm - Skala - Mocade - 28.10.2016

Jak dla mnie to perkusja nieco syczy, jak to mówią muzyczni alpiniści "góra za wysoka". Melodia wchodząca w 2:37 na początku wydaje się być dziwna, jednak po kilkukrotnym przesłuchaniu można się do niej przyzwyczaić. Ogółem całokształt jak najbardziej mi się podoba, za to efekty wokalne są prześwietne!

Pozdrawiam.


RE: Logarytm - Skala - Zirds - 28.10.2016

Jestem pod wielkim wrażeniem.. Miałem nie pisać na Forum, ale dla takiego utworu zrobię wyjątek.

Świetny, bogaty, czysty.. Bas trochę dudni w przejściach i w niektórych momentach, ale to nic.
Początek doskonale przemyślany, rozbudowany, bardzo pasuje to electro piano z tym phaserem i te glitchowane wokale do tego Dubowego bitu.
Break spokojny, bardzo delikatny... Drop smukły, ale Japierdziu świetny jest!!

Melodia, dobór dźwięków, barw, aranżacja rozbudowana, ale nie przesadzona...

Ocena 10/5!!!!!


RE: Logarytm - Skala - Rumush - 28.10.2016

Wokale świetne. Wysokie perkusjonalia też fajnie brzmią. Bass za to gryzie się ze stopą. Stopa ma za dużo środka, a bass jest niewyraźny. Te dzwoneczki koło 2:40 co wchodzą dałbym albo oktawę niżej ale zabrudził i przyciął EQ. Ogólnie podoba mi się bardzo, ale nad brzmieniem trzeba popracować trochę. 5/5 za kompozycje, 3/5 za miks.

2:00 - Super efekt. Aż mi się Shpongle przypomniały.


RE: Logarytm - Skala - Abigail Noises - 28.10.2016

Podoba mi się zabawa z noisem na backgroundzie, aranżacja i jak to w Twoich trackach klarowna separacja. Niestety zgadzam się, że bas jest niedopracowany, no i ta stopa. Tak sobię myślę, że przez to, że ma ''w ogonie ten tamburynowy wydzwięk'' i jak napisał Rumush gra środkiem, to słuchając ma się wrażenie, że walczy z hihatami. Efekty za głośne. To co najbardziej denerwuje to ten ''cykacz'' na lewo, który jakby ''otwierał się za bardzo w panoramie'' – w głównym melo (np.: 3.20 – 4.00) cały czas miałem wrażenie skupienia na lewym uchu... Ogólnie to bardzo dobry kawałek ale miks mi nie leży.


RE: Logarytm - Skala - subformat - 28.10.2016

Poprawiłem kilka fakapów, które wymieniliście, lecz ciezko sie ich wystrzec przy 60śladach. :/


RE: Logarytm - Skala - Rumush - 28.10.2016

No ciężko, ciężko ale jakby numer miał brzmieć lepiej przy mniejszej ilości ścieżek to po co 60? :P


RE: Logarytm - Skala - Shabboo Harper - 29.10.2016

Hmmm... nie jest mi obcy ten utwór. Już gdzieś, kiedyś "to" było lub ogromnie podobne (!)... ["Deszcz"?] ^^... Jeśli chodzi o wersję "z dziś"; jest różnolita; bogatsza. Zgodzę się z powyższymi postami; Bassline jest (w dalszym ciągu?) zbyt mocny, trochę ociężały; niektóre Fx'y sporo foniczne (np. efekt wody); Hi Hat'y krztynę "zgubione" w miksie; Kick... specyficzny. Melodyjne wariacje Synth'ów a'la 80's , jak również krótko obecne acz konkretne ,w swym kolorycie, smyczki to plus Twej kompozycji. Technicznie okey; chociaż jeszcze czytelniejsza separacja przysłużyłaby się właściwej prezencji Twego tematu. Outro? Takie sobie. Jednakże, Konradzie, wciąż jest klimatycznie...


RE: Logarytm - Skala - K - 5.11.2016

Dlaczego cały czas zmieniasz aliasy i zakładasz nowe konta na SC/FB?

Z ciekawości.


RE: Logarytm - Skala - subformat - 7.11.2016

Jestem netbotem, a tak serio, to szukam wlasnej drogi w muzyce.


RE: Logarytm - Skala - Recoil83 - 8.11.2016

Witam, trzask na początku symulujący efekt vinyla, lub dartego papieru, trochę za długo się ciągnie, to zaszalałeś z tymi 60 ścieżkami. Słychać dużo efektów specjalnych na ścieżkach, ale samych dźwięków nie jest znów tak dużo,
efekt końcowy jest dobry, dam tak z 4.5.


RE: Logarytm - Skala - Stormsoundsystem - 8.11.2016

Spoko numer mi sie bardzo podoba :) dałem di besta na miesiecznym zestawieniu. Pozdrawiam


RE: Logarytm - Skala - Equinox - 13.11.2016

oooo Paniee! Takie to dobre, że zapomniałem co miałem napisać. 5/5


RE: Logarytm - Skala - PureInstinct - 15.11.2016

Ekstra! Przyjemnie wibrujący chill. Aż mam ochotę rozsiąść się na kanapie z jakąś dupeczką i odpłynąć ^D
A tak poważnie - świetny track. Wsłuchuję się w niego i nie mogę zdobyć się chociaż na coś, co mi przeszkadza. I co... nic! Super zaaranżowany, miks pierwsza klasa - bosko. Cykacze może i trochę za wysoko uderzają, w uszach czuć minimalny dyskomfort, ale nie jestem pewny, bo może to wina bardziej akustyki u mnie.

Bynajmniej - świetne!Beer 5/5