MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
PROG. KSZ - Helden - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: PROG. KSZ - Helden (/temat-progressive-ksz-helden)



KSZ - Helden - KSZ - 30.10.2016

126bmp? Jest
Future? Future House! :E
100% KSZ? 95% mnie 5% Taty :)
Fałsze? Według słuchaczy.. ni ma, aczkolwiek w pewnym miejscu niektórzy mogą usłyszeć coś co można uznać za fałsz :P
Słuchable? Da!



Pozdrawiam,
K⚡Z


RE: KSZ - Helden - Pedri - 31.10.2016

Dobry kawałek. Które 5% jest od taty?
A na poważnie bass na początku mógłby być trochę głośniej. Wchodzi drop i niestety mam wrażenie że jest ciszej niż cały utwór przez poprzedzającego go conajmniej 30sekund - powinno być na odwrót. Z tego dropa można jeszcze trochę wycisnąć, mam wrażenie że sub jest a) za cicho b) jakoś lekko zamulony. Pluck w breaku trochę za głośno.
Troszeczkę jest do poprawienia, ale sam future house w Twoim wykonaniu całkiem niezły. Słychać, że co produkcję wchodzisz na poziom wyżej. Trzymaj tak dalej.


RE: KSZ - Helden - NoisyMartin - 31.10.2016

Bardzo podobne do mojego utworu, ale poza tym to naprawdę bardzo dobry kawałek :D Tak jak napisał Pedri trochę poprawić sub bass w dropie i parę takich małych pierdółek ale poza tym jest ok :)


RE: KSZ - Helden - KSZ - 31.10.2016

Ja zrobiłem Future House i Ty NoiseMartin zrobiłeś Future House.. więc coś musi być podobne.. xd

5% mojego Taty to pomoc w ogarnięciu iZotope Ozone 7 (wersji testowej oczywiście ;d)


RE: KSZ - Helden - NoisyMartin - 31.10.2016

Chodziło mi o to że synth w dropie wręcz identyczny :D xD


RE: KSZ - Helden - KSZ - 31.10.2016

Oliver Heldens też taki ma.. i był pierFszy ;P xD


RE: KSZ - Helden - NoisyMartin - 31.10.2016

1Niedlugo wszyscy będą takimi Heldensami xD :D Chociaż ja ostatnio staram się tworzyć w stylu Curbiego i Mike'a Williamsa :D


RE: KSZ - Helden - augenous - 2.11.2016

No słyszę tu takie klimaty Heldensa, ale bardziej to chyba inspirowane Curbim, chociaż słyszałem jeden jego kawałek, a brzmienie syntha mi się z czymś kojarzy :D. Do rzeczy! Nie wiem po co dałeś dwa rodzaje sampli na początku w intrze i potem, jakbyś się zreflektował że jednak nie będą pasować, albo robił te na początku na siłę. Future house? Nie mam pojęcia - jeżeli podchodzi to trochę pod Heldensa i Don Diablo to powinno się zaliczać. Nie wiem co się stało w 2:18 że ci głośność leada spadła tak drastycznie - najwidoczniej jakaś zapomniana automatyzacja lub słaby mix basu z leadem. Ogólnie to ten lead taki pstrykasty, nie wiem jak to inaczej powiedzieć ;D Takie 2+, powodzenia w kolejnych produkcjach.


RE: KSZ - Helden - Shabboo Harper - 14.11.2016

KSZ, dziś krótko, zważywszy, iż utwór aranżacyjnie nie zachwyca. Technicznie: przykro mi, lecz już od pierwszych sekund odnoszę wrażenie, iż miks jest „nieczysty”; słyszalne są pewne „pozostałości” przy wybrzmiewaniu dźwięków (fazowo również „coś się tam” nie zgadza) ;)... Główne melo faktycznie jest bez mocy, słusznego „jasnego pulsu”. Większość tonów (o „szorstkim” kolorycie) „dusi się”. Prawdopodobnie przez brak equalizacji, Side Chain'u i kiepską kompresję. Zauważ, iż wszystko wręcz cichnie w momencie gdy „wchodzi” przewodnie ''uderzenie'' (melodia z Beat'em). Keep doin'... :)


RE: KSZ - Helden - Z3KE - 15.11.2016

Aranż nie za bardzo - szczególnie ten switch z outrem. Brzmienie instrumentów w breaku nieco odbiega od reszty - trochę się to nie klei jako całość. Buildup jest trochę chaotyczny szczególnie przy końcu. Nie buduje też energii tak jak by się tego od niego oczekiwało. Ponownie też brakuje różnicy głośności pomiędzy breakiem + buildupem a dropem. Główny part sam w sobie nie porywa. Tak jak wyżej wspomniała Shabboo release synthów jest zbyt długi przez co tworzy się nieprzyjemna papka. Byłoby również lepiej gdyby całość nie była aż tak sprasowana na masterze.


RE: KSZ - Helden - nsboy - 11.12.2016

Polacy to jednak utalentowany naród :D
Bardzo ten track mi się podoba !