MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Oryginalność w muzyce - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: Oryginalność w muzyce (/temat-oryginalnosc-w-muzyce)

Strony: 1 2


Oryginalność w muzyce - Marteere - 31.10.2016

Cześć. Zastanawiam się jak to jest z niektórymi producentami. Chodzi mi tutaj o bardzo podobny styl, brzmienie utworów itp. Głownie chodzi mi o Mesto, Justina Mylo, Mike'a Williamsa i Dastica. Ich utwory są bardzo podobne i w niektórych są użyte wręcz identyczne brzmienia i dźwięki. Osobiście bardzo podoba mi się ich muzyka i styl, ale jak to jest że po prostu nikt nie mówi że ten zgapił od drugiego itp. Ja też staram się wzorować na róznych producentach (oczywiście nie kopiuje całkiem xD ). Chodzi mi tu raczej tylko o budowę utworu itp. Brzmienia staram się sam dobierać, tylko boję się wypuścić dany utwór do internetu bo myślę że zaleje mnie fala hejtów np. "A ten lead to podpierdzielił od kogoś tam..." "Ten drop to bardzo podobny do czegoś tam..." I być może dlatego wiele moich utworów nie ujrzało światła dziennego.


RE: Oryginalność w muzyce - In-Tegral - 31.10.2016

Jeżeli boisz się bandy oszołomów, którzy muszą się wyżyć w necie i czyjeś hejty są w stanie na Ciebie wpłynąć, to zastanów się, czy muzyka to na pewno jest to, co chcesz robić.

Co do tych samych bądź podobnych dźwięków, to, że ktoś jest znany, nie znaczy, że nie jest leszczem i nie leci na presetach, które są ogólnodostępne.


RE: Oryginalność w muzyce - Marteere - 31.10.2016

Nie boję się bandy oszołomów jak to nazwałeś, muzyka to coś co kocham i chcę to robić choćby nie wiem co.
Chodzi mi o to, że jak już zdobyłbym jakąś popularnosć, to jacyś inni artyści nie zarzucali by mi że trochę zgapiam od innych itp.


RE: Oryginalność w muzyce - In-Tegral - 31.10.2016

No i co z tego? Boli Cię to? Tutaj musisz mieć stalową psychikę i mieć wyj... to Ty tu rozdajesz karty i tyle...


RE: Oryginalność w muzyce - Marteere - 31.10.2016

No dobra, okej, dzieki


RE: Oryginalność w muzyce - In-Tegral - 31.10.2016

Jeszcze jedno, jak się na kimś wzorujesz to po prostu się do tego przyznawaj wprost.


RE: Oryginalność w muzyce - Marteere - 31.10.2016

Ale nie zostane obrzucony za to lajnem?


RE: Oryginalność w muzyce - Zirds - 31.10.2016

Zostaniesz... poddałeś się?


RE: Oryginalność w muzyce - In-Tegral - 31.10.2016

Jak myślisz, gorzej będzie jeżeli się do tego przyznasz z uśmiechem na ustach (pokazując tym samym, że Ci to nie przeszkadza) czy wypierając się faktów (co będzie słychać po Twojej muzyce) ?


RE: Oryginalność w muzyce - Marteere - 31.10.2016

Nie, tak jak mówiłem nie poddam się :/
Tak ogolnie to chodzilo mi o to, czy to nic zlego jezeli wzoruje sie na innych :P


RE: Oryginalność w muzyce - OProject - 31.10.2016

Wiadomo że w muzyce sporo twórców używa gotowych presetów, motywów, melodii, samplii itp.
Jeżeli czerpał byś inspiracje z innych dobrych producentów... to w sumie nic w tym złego xd ja bym sie cieszył jakby ktoś powiedział że tworze muzyke jak Scot Project albo Activator :D
Zreszta każdy człowiek chcąc czy nie chcąc ma swój styl, nie tylko w muzyce... jeżeli będziesz tworzył własne dzwieki sample, presety to raczej nikt nigdy nie zrobi w 100% podobnego dzwięku xd


RE: Oryginalność w muzyce - Marteere - 31.10.2016

Dzieki wielkie, o taka odpowiedz mi wlasnie chodzilo :D


RE: Oryginalność w muzyce - Recoil83 - 31.10.2016

Witam każdy wzoruje się na kimś, tylko prekursorzy muzyki tworzyli sami, tak jak twórca słynnego starożytnego fleta, który liczy 35 000 lat znaleziony w Niemczech, ktoś musiał to wymyślić. Słucham różnej muzyki od klasyki po nowoczesny Dupstep, ale jak tworzę to staram się interpretować wszystko po mojemu, ogólnie nie lubię kopiować, czy robić remiksów bo nie potrafię. Za to z łatwością przychodzi mi wymyślić coś nowego od podstaw, wstawiam to na forum, i wylewa się na mnie fala hejtu, to popraw, tamto nie pasuje, każdy wie lepiej. Ale przyjmuję wszystko na klatę bo wiem, że wymyśliłem coś nowego innego niż reszta i mi się podoba takie jest moje podejście.
Tak więc nie zwracaj uwagi na innych tylko twórz to co ci intuicja podpowiada, co z tego że muzyka nie trafia do milionów, kto ma ją przesłuchać ten przesłucha, choćby to były tylko dwie osoby o podobnym guście do twojego. Pozdrawiam


RE: Oryginalność w muzyce - K - 31.10.2016

Niemal nieprawdopodobnym jest, aby w świecie, w którym istnieje ponad 7 miliardów ludzi, twór X nie wydawał się komuś podobny do tworu Y.

Co do presetów... Jeżeli ktoś naprawdę uważa, że może sobie w dzisiejszych czasach wykręcić ultra-oryginalny dźwięk, którego nie ma w jakimś banku to gratuluję i życzę powodzenia. :)


RE: Oryginalność w muzyce - Shutara - 31.10.2016

(31.10.2016, 11:18)In-Tegral napisał(a): Jeżeli boisz się bandy oszołomów, którzy muszą się wyżyć w necie...
Wołałeś? xd

A co do tematu, no to przytaknę jedynie kolegom - głowa do góry, najważniejsze aby być uczciwym wobec samego siebie, nawet w muzyce ;)


RE: Oryginalność w muzyce - Maciek - 31.10.2016

Zdarzy Ci się zrobić kawałek, za który będą Cię chwalić. Zdarzy Ci się zrobić kawałek, który prawie nikomu się nie spodoba. Zdarzy Ci się zrobić kawałek, gdzie powiedzą że wzorowe brzmienia wykręciłeś i jesteś fachura chociaż skorzystasz na chama z gotowych presetów. Zdarzy Ci się zrobić kawałek, gdzie powiedzą że chamsko użyłeś gotowych presetów chociaż spędzisz miesiąc na kręceniu jednej warstwy...
Jeśli jesteś gotowy na to, to witamy na pokładzie i do wiosła.


RE: Oryginalność w muzyce - Marteere - 31.10.2016

O cholercia, całkiem się rozwinął ten temat. Dzięki chłopaki, daliście mi dużo do zrozumienia.

PS. Maciek, tak jestem na to gotowy zawsze i wszędzie xD


RE: Oryginalność w muzyce - Zirds - 31.10.2016

Rób to co lubisz, czerp wiedzy tyle ile zdołasz, kopiuj wszystko co się da. Musi minąć dużo czasu zanim wyrobisz swój styl i będziesz grać własne melodie i własne dźwięki.


RE: Oryginalność w muzyce - Deonite - 31.10.2016

Cytat:Mesto, Justina Mylo, Mike'a Williamsa i Dastica

Rok 2009-2010 - Wielka "moda" na progressive house, Alesso, Harris, Axwell, Tommy Trash, itd
Rok 2013 - 2016 - Wielka "moda" na Bigroom Garrix, DVBBS, DV & LM, Ummet Ozcan, itd
Rok 2014 i dalej - Wielka "moda na Future House Heldens, Don Diablo, Tchami, Curbi
Rok 2016 i dalej - Wielka "moda" na trap i future bass - Marshmello, San Holoi inni wyrastający po deszczu

Zrozum. To tylko ta cała moda na gatunek. Kiedyś np. w Spinnin 80 procent kawałków stanowił bigroom. A teraz? Jest to nikłe.


RE: Oryginalność w muzyce - Marteere - 31.10.2016

Rozumiem, tylko chodziło mi o to że np. w takich utworach Dastica użyte są identyczne presety jak u Mesto, Williamsa i Justina Mylo xD (i jakoś nikt mu nie zarzuca że zgapia)