MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
PROG. Pedri - Autumn Leaves - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: PROG. Pedri - Autumn Leaves (/temat-progressive-pedri-autumn-leaves)



Pedri - Autumn Leaves - Pedri - 3.11.2016

Witam po raz kolejny

Lekka zmiana kursu w porównaniu z poprzednimi produkcjami. Sam utwór kilka razy całkowicie zmieniał swoje oblicze, przedstawiam poniżej ostateczną wersję.
Zachęcam do odsłuchania i wyrażania swoich opinii co wyszło dobrze, a co źle i nad czym popracować przy kolejnych produkcjach.
Co sądzicie o dropie, czy warto robić coś podobnego? :V






RE: Pedri - Autumn Leaves - tomaszp - 3.11.2016

Witaj !

No więc od początku. Lead wg mnie trochę za głośno względem perkusji, do tego zbyt monotonnie, ciągniesz jedną melodię ponad minutę. Przejście z intro do dropa bardzo fajne, fajnie ułożyłeś tą perkusję. Sam drop - bass bardzo fajnie zrobiony tylko wciąż ten lead ... Ogólnie wg mnie drop za krótko, znów szybko przechodzisz do breaku i ciągle ta sama melodia :)

Generalnie poza dropem brakuje mi dołu niestety. Lead mało żywy, musiałbyś zrobić jeszcze jedną-dwie warstwy, żeby trochę go ożywić, no i oczywiście wariacje, wariacje, wariacje. Nie możesz ciągnąć jednej melodii przez cały utwór. Jak nazwa tego gatunku brzmi "Progressive" czyli im dalej w utworze tym bardziej on powinien się różnić od początku do końca.

Dla mnie bazę masz, miks nie najgorszy, ale musisz jeszcze nad tym dużo popracować.

Powodzenia i pozdrawiam,

Tomek


RE: Pedri - Autumn Leaves - Pedri - 3.11.2016

Tak czułem, że aranż mógł być lepszy. Dla mnie to wciąż trochę problematyczna kwestia.
Dużo próbowałem nakładać różnych dźwięków do melodii raczej ze słabym efektem. Czułem, że wystarczająco kombinowałem i więcej nie wykrzesam, więc co się nowego nauczyłem to nauczyłem i pora przejść dalej.

Może wyszłoby to lepiej gdyby dodać jakiś wokal, dać tą główną melodię bardziej w tło, a na dropie wyciągnąć tak jak jest teraz. Z pomysłów przychodzi mi jeszcze zastąpienie skrzypiec jakimś pluckiem, a skrzypce wprowadzić dopiero w buildupie żeby zapobiec takiej monotoni.

Dzięki za wypowiedź


RE: Pedri - Autumn Leaves - Deonite - 3.11.2016

Mma dziwne wrażenie, że perkusja w tym utworze gra nikłą rolę. Prawdopodobnie jest to wina panoramy, dla mnie gra to trochę za wąsko. Podoba mi się bass, który wszedł w dropie, typowy dla progressive house. No i podsumuwując - utwór nieco nudny, bo główny temat ciągnie się i ciągnie...

I ciągnie :D


RE: Pedri - Autumn Leaves - augenous - 3.11.2016

No to jak ktoś tu szybciej ode mnie napisał, melodia ciągnie się przez dłuuuuugi czas, tak z 95% to ta melodia. Bywa, też miałem takie utwory na początku :)
W pierwszym rise z uplifterem z drumsów coś ci się zmieniło chyba bo nagle przeskoczyły jakby o oktawę wyżej, dziwne ;D Brakuje mi tu jakiegoś outro i no intro jako tako jest... Bass w dropie jest hmm dobry, ratuje ten utworek. Dodawałeś dużo tych ozdobników, jakieś risery tu, tam, tutaj noise na downlifcie i takie tam, skup się na dopracowaniu kilku elementów. Ode mnie 2 za 95% niezmienności :P


RE: Pedri - Autumn Leaves - Xandra - 5.11.2016

Hmm, https://instaud.io/xLN tak, to moje.


RE: Pedri - Autumn Leaves - Z3KE - 15.11.2016

Aranżacja mogłaby być bardziej rozbudowana. Myślę, że tak na szybko to nawet usunięcie leadu z breaków dałoby zamierzony efekt. Drumsy spoko poza kickiem ponownie, który znów nie przebija się dostatecznie przez resztę. Sound design jest ok - wszystko do siebie pasuje. Reszta mixu jest w porządku - nie ma się do czego przyczepić - choć całość mogłaby zabrzmieć szerzej tak jak wyżej wspomniał Deonite.


RE: Pedri - Autumn Leaves - M-K - 25.11.2016

jak dla mnie tak 8/10 moglby byc lepiej dopracowane ale i tak nie jest zle milo sie slucha :)


RE: Pedri - Autumn Leaves - nsboy - 11.12.2016

Miło się tego słucha ;) pozdrawiam serdecznie :D