MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
TECHNO Kangade - DBS (Orginal Mix) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: TECHNO Kangade - DBS (Orginal Mix) (/temat-techno-kangade-dbs-orginal-mix)



Kangade - DBS (Orginal Mix) - kangadesc - 5.11.2016



Genre : Techno
BPM : 125


RE: Kangade - DBS - qnebra - 5.11.2016

Zaczyna się ta rzecz bardzo prosto, skromnie wręcz ledwie trzy dźwięki do których dodawane są w miarę kolejności kolejne brzmienia i odpowiednia "pompa techniawkowa" od 1:07, co by nie było że to jakiś ambitny utwór czy nie daj Boże sztuka wyższa. Ma przede wszystkim łupać, potem ma być kunszt i tu to słychać. Break utrzymany w tym samym rytmie, tylko z militarystycznym werblem i zapętlonym samplem, więc wszystko w komplecie. Byłby z tego dobry utwór na parkiet jakiegoś klubu.

4/5 bo dobrze mi to brzmiało, przyjemnie się słuchało lecz nie miało pierwiastka geniuszu.


RE: Kangade - DBS (Orginal Mix) - kangadesc - 5.11.2016

Bardzo trafny komentarz qnebra, w zalozeniu prostota miala robic robote, Pozdrawiam


RE: Kangade - DBS (Orginal Mix) - Mocade - 7.11.2016

Brzmi całkiem spokojne, nie ma ciężkich wejść ani niczego co zwraca na siebie uwagę. Powiedziałbym że to takie nocne techno, idealnie nadaje się do puszczenia w nocy aby cicho leciało sobie w tle. Miła odmiana po ostatnich łupankach. Pozdrawiam.


RE: Kangade - DBS (Orginal Mix) - tomaszp - 8.11.2016

Całkiem ciekawe, typowe techno. To co lubię, bez zbędnego kombinowana, dobry rytm, dobrze dobrana perkusja i mroczny synth. Tyle, jeśli chodzi o aranż, jednak w miksie mam pewne zastrzeżenia. Mianowicie brakuje mi tu zdecydowanie "góry". Brzmi to trochę tak, jakby było zgrane w 96 kBps. Nie wiem czy to zrobiłeś celowo, czy nie ale wg mojej opinii "góra" słabo wychodzi w tym miksie.

Pozdrawiam,

Tomek


RE: Kangade - DBS (Orginal Mix) - Abigail Noises - 8.11.2016

Zgadzam się że góra źle jest potraktowana. Całość brzmi jak puszczone na starym radiu... Ok, cały dół (nawet do 1khz) mógłby tak zostać ale górę trzeba by było dać mocniej, klarowniej, ostrzej z większą panoramą...i byłby miód.


RE: Kangade - DBS (Orginal Mix) - chafer - 9.11.2016

Problem z oceną mam. Z jednej strony - solidny kawałek, dobre brzmienia, dobry miks. Z drugiej... mimo wszystko dość ubogi i od strony kompozycyjnej bardzo prosty (nawet jak na techno :).
2:03 - osobiście nie podobają mi się te metaliczne dźwięki (wytrącają mnie z bujania :) a samo przejście za długie i wraca do głównego utworu w najbardziej typowy ze sposobów ;) Ale chyba tak się kiedyś grało...
Dam więc 3 z solidnym plusem - głównie przez kontekst, tzn. na forum są po prostu lepsze utwory. Tym niemniej czekam na kolejne rzeczy od Ciebie!


RE: Kangade - DBS (Orginal Mix) - Shabboo Harper - 14.11.2016

Absolutnie w zgodzie z gatunkiem; nie jest zbyt odkrywczo wszakże temperamentnie, "mrocznie", minimalistycznie. To przyzwoity Dark Techno track gwarantujący pożądane, w takowym klimacie, słuszne "tętno". Właściwie utwór podoba mi się, choć aranżacyjnie jest trochę jednolicie; z kolei Breakdown nader frapujący wręcz fikuśny z "fabrycznym" tłem i Fx'em wokalu o zagadkowej treści [brzmi jak "pumeks"; ha ha... ;)]. Technicznie? Mateuszu, jeśli pozwolisz: odnoszę wrażenie, iż ciutulkę "przedobrzyłeś" z "odcięciem góry". Celowo? Jeśli tak, przyjmuje to jak "determinant"... Jednakże, zachęcam Cię byś obecny "dół" utrzymał tak jak jest w stylu Lo-fi (ciężki, "gęsty") a "podkręcił'' cykacze "w górze" (6-8 kHz) i podgłośnił je; wtedy miks wyklarowałby się. (Obecnie wszystkie instrumenty/tony oscylujące w górnych rejestrach są jakby "zepchnięte" w tło i "przykryte" przez Bassline i Kick). Tak czuję... ;)