MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HIP HOP Mascotte - Close enought (+3) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: HIP HOP Mascotte - Close enought (+3) (/temat-hip-hop-mascotte-close-enought-3)



Mascotte - Close enought (+3) - dejfdj - 6.11.2016







brak prefiksu
Maciek




RE: Mascotte - Close enought (+3) - Rumush - 6.11.2016

@Battleflip 32
Bardzo fajny klimat. Sample ładnie pocięte. Jedyne co bym poprawił do miks. Poszerzyłbym trochę i bębny rozjaśnił. Tak na koniec, jak wrzucasz na SC to polecam obniżyć głośność przy eksporcie o -1dB - lepiej góra wtedy brzmi. Ale spoko beat - 4/5.
@Aniemówiłem
Podobna opinia jak przy Battleflip. Podobne cięcia i vibe.

Nawrzucałeś tych tracków, więc pozwolę sobie ocenić tylko te dwa :P Spoko beaty.


RE: Mascotte - Close enought (+3) - MariQ - 7.11.2016

TO ja odsłuchałem pozostałych dwóch :D Na początek rada forumowa - wrzucaj tracki pojedynczo. Jakie by nie były, to jednak mało komu chce sprawdzać się wszystkie. Tak dostaniesz więcej, bardziej szczegółowych ocen. Co do bitów: fajnie kreujesz taki jazzowy, chilloutowy klimat. Nie są to produkcje idealne, ale ciężko też przyczepić się do czegoś konkretnego. Musisz po prostu produkować dużo, to wyrobisz się w cięciu sampli :)


RE: Mascotte - Close enought (+3) - Hola Flavio - 7.11.2016

battlefilp
>pierwsze co mnie razi to brak dołu, strasznie wysuszony bit
>perka też bez większego powera
>nieskomplikowane cięcie i te shakery drażnią, niedobrane

aniemówiłem
>całkiem przyjemny klimat, ale to samo co wyżej - brak dołu
>potencjał jest, ale zamulające na dłuższą metę

i'm a fool
>i tutaj jest fajnie
>werbel bardzo niedobrany :/
>reszta git, vibe jest

close enought
>fajnie pocięty sampel
>mimo tego dograne bassu, nadal brakuje takiego ciepła
>werbel za ciemny do takiego sampla

ogólnie jest spoko, ale musisz popracować nad doborem brzmień i mixem, co by to się łączyło wszystko ładnie


RE: Mascotte - Close enought (+3) - Shabboo Harper - 12.11.2016

Mascotte/dejfdj, według mnie:

* "Battlefilp": zmyślnie, lotnie, sprytnie. Nader przekonujący kolaż Classical Vocal z typowym oldschool'owym Beat'em. Snare krztynę bez"wigoru","soczystego oddechu"; Hi Hat'y/Shaker'y przycichłe; podobnie jak melodyjny Pad w tle. Chórek zbyt "ostry w swym cięciu". Fajny koncept bez właściwego Outro.
* "Aniemówiłem": zbyt kakofonicznie; miks ogromnie zduszony. Pod "mglisto gęstym" Bass'em, gitara z pogodnym, lekkim Riff'em plus przenikliwa wariacja smyczków "walczy" z (krasnym) wokalem o czytelny byt w projekcie...
* "I'm a fool": Jazzy, Sax'y :); Beat trochę nieregularny, "przygaszony", ciężki; piano zbyt powtarzalne. Jest feeling acz "gracji" w podkreśleniu owego brak. Outro?
* "Close Enough" [bez "t" ;)]. Smyczki zbliżone do tychże z track'u #2 (?). Jest dźwięcznie acz w przypadku Hi Hat'ów/Clap'ów zbyt "ciernisto"; Bass i Sax kreują trochę przedziwny "dwugłos"; perka ogromnie "szorstka", piano jakby incydentalne "znużone" w swym tonie. Ten Bit niezbyt mnie przekonuje.

Tyle od Lady. ;D


RE: Mascotte - Close enought (+3) - Maciek - 13.11.2016

Battleflip
ciekawy aranż i ogólny zamysł numeru bardzo dobry - potrzeba tylko troszkę dopracować separację poszczególnych elementów i nadać charakteru... jeszcze może bas podkreślić bo słabo słyszalny

Aniemówiłem
Podobnie jak wyżej lecz również coś tam się niedobrego w dole dzieje, jakby dźwięki nachodzą na siebie

I am a fool
wyrafinowany, jazzowy styl i również podobne uczucia co do basu - linia melodyczna do poprawki tak by lepiej w tonacji się odnalazła

Close enough
Zdecydowanie mój faworyt - wszystko pięknie do siebie pasuje. Solidny aranż, świetnie zmontowane przejścia z jednej części utworu do drugiej. Główny sampel znakomity i cała reszta wokół niego.

Podsumowując jest dobrze - 4 - takie techniczne elementy to z biegiem czasu Ci w krew wejdą i wierzę że niebawem większość Twoich numerów będzie na 5 bo jesteś na dobrej drodze.