MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Mixowanie/Mastering - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: Mixowanie/Mastering (/temat-mixowanie-mastering)



Mixowanie/Mastering - Korg0@o2.pl - 9.11.2016

Siemka zajarałem się ostatnio mixem/masterem chciałbym szlifować swoje umiejętności i o to prośba do was młodych Undergrund'owców jeśli jesteście zainteresowanie to piszcie i podsyłajcie swoje paczki accapelli i bitów, wszystko za free a być może wam się spodoba efekt a ja będę miał na czym ćwiczyć ;) Pozdrawiam.

_____T-Sted_____
Zły dział. Przenoszę.

Wystawiono: 09.11.2016; 20:10


RE: Mixowanie/Mastering - Recoil83 - 9.11.2016

Witam, a do działu Download jeszcze nie zajrzał :)
http://musicproducers.pl/forum-download


RE: Mixowanie/Mastering - Korg0@o2.pl - 9.11.2016

(9.11.2016, 14:20)Recoil83 napisał(a): Witam, a do działu Download jeszcze nie zajrzał :)
http://musicproducers.pl/forum-download

Zajrzał, ale to nie to samo co porozmawiać, obrać jakiś kierunek i zrobić coś dla kogoś i widzieć ze jest zadowolony ;D


RE: Mixowanie/Mastering - Recoil83 - 9.11.2016

Zrobić coś dla kogoś to bardzo szlachetne z twojej strony, ale w pierwszej kolejności robisz dla siebie, później dla kogoś, ewentualnie jak jest dobre to pokazujesz innym.
To tak jakbyś poszedł w komercję, i trzymał się trendów żeby innym się podobało, a undergroundzie nie o to przecież chodzi.


RE: Mixowanie/Mastering - Zirds - 9.11.2016

(9.11.2016, 14:12)Korg0@o2.pl napisał(a): Siemka zajarałem się ostatnio mixem/masterem chciałbym szlifować swoje umiejętności i o to prośba do was młodych Undergrund'owców jeśli jesteście zainteresowanie to piszcie i podsyłajcie swoje paczki accapelli i bitów, wszystko za free a być może wam się spodoba efekt a ja będę miał na czym ćwiczyć ;) Pozdrawiam.

Jaki masz odsłuch, na czym robisz miks i masterkę?


RE: Mixowanie/Mastering - Korg0@o2.pl - 11.11.2016

(9.11.2016, 15:18)Zirds napisał(a):
(9.11.2016, 14:12)Korg0@o2.pl napisał(a): Siemka zajarałem się ostatnio mixem/masterem chciałbym szlifować swoje umiejętności i o to prośba do was młodych Undergrund'owców jeśli jesteście zainteresowanie to piszcie i podsyłajcie swoje paczki accapelli i bitów, wszystko za free a być może wam się spodoba efekt a ja będę miał na czym ćwiczyć ;) Pozdrawiam.

Jaki masz odsłuch, na czym robisz miks i masterkę?

Nie będę mówił bo wstyd ;) ale jak napisałem w poście zajarałem się tematem niedawno wiec nie będę ładował kasiory w sprzęt bo to rożnie może być ;) jedynie mam monitory yamahy bo lubię muzykę wiec wiem ze to zawsze będzie mi służyć ;)


RE: Mixowanie/Mastering - Amer - 11.11.2016

nie ma opcji takiej człowieku , jeżeli nie masz coś na wymiar semipro studyjka nie możesz nawet powiedzieć że możesz słyszeć wierny/rzeczwisty charakter dźwięku by mieć dopiero punkt odnośny od tego żeby kreować brzmienie w danej stylistyce/gatunku etc.


RE: Mixowanie/Mastering - In-Tegral - 11.11.2016

Amer przesadzasz i to znacznie. Kwestia zaznajomienia ze swoim sprzętem i wyćwiczenie ucha, poza tym zawsze masz do pomocy spectrum analyzery.


RE: Mixowanie/Mastering - Korg0@o2.pl - 11.11.2016

(11.11.2016, 13:30)Amer napisał(a): nie ma opcji takiej człowieku , jeżeli nie masz coś na wymiar semipro studyjka nie możesz nawet powiedzieć że możesz słyszeć wierny/rzeczwisty charakter dźwięku by mieć dopiero punkt odnośny od tego żeby kreować brzmienie w danej stylistyce/gatunku etc.

Chłopie o czym ty mówisz ? Ja jestem amatorem, niedoświadczonym. Moja wiedza opiera się o to co przeczytałem, wiec ja nie chce robić miksu ludziom którzy grają publicznie i maja dochody z tego tytułu, ja po prostu chce poćwiczyć na jakimś amatorze z underground hip hop swoje pomysły, i nie mów mi ze to niemożliwe, wiesz kto to James Yancey ? Pewnie masz racje, ale to nie ma znaczenia w tej "lidze" w która ja mierze, ty mówisz już o czymś bardziej profesjonalnym.
Ogólnie, gdyby ludzie się tak ograniczali jak ty prawdopodobnie muzyka dziś by była na bardzo niskim poziomie, kiedyś nie było tego sprzętu co jest,nie było wiedzy a powstawały numery. Poprzeczkę trzeba stawiać wysoko i się z tobą zgodzę, ale jakoś trzeba zacząć ;)


RE: Mixowanie/Mastering - Amer - 11.11.2016

hokej to też dobra gra brutalna byle tylko krążek wpadł do siatki ,chodzi tylko o to że nigdy nie było takich cudów o których piszecie nie było i nie będzie wierzcie w co chcecie ja mogę mówić a wy i tak pójdziecie zła ścieżką.

nie macie pojęcia o akustyce(ja też zresztą bo jestem ograniczony,ale do was to nie dociera) a co dopiero psycho - akustyce która trzeba i umieć biernie z niej korzystać to dlatego numery nie trafiają do ludzi nawet najgorsze kompozycje elektroniczne zmuszą do słuchania poprzez zrobioną akustykę w każdym wymiarze i odniesieniu a tak to nawet fajne melodie czy pomysły są nijakie.


RE: Mixowanie/Mastering - Korg0@o2.pl - 11.11.2016

(11.11.2016, 14:37)Amer napisał(a): hokej to też dobra gra brutalna byle tylko krążek wpadł do siatki ,chodzi tylko o to że nigdy nie było takich cudów o których piszecie nie było i nie będzie wierzcie w co chcecie ja mogę mówić a wy i tak pójdziecie zła ścieżką.


Nie zgodzę się z tym że byle tylko do siatki ;D i nie wiedziałem ze to forum religijne ;)
Troszkę zeszliśmy z tematu wiec...


RE: Mixowanie/Mastering - KNAAF - 11.11.2016

Jeżeli szukasz dobrych (i zarazem darmowych!) acapelli to polecam stronę:

www.looperman.com

Do acapelli z tej strony będziesz mógł zrobić bit i poćwiczyć sobie mastering...

Życzę powodzenia! :)


proszę korzystać z opcji EDYTUJ zamiast pisać posty jeden pod drugim, łączę a następnym razem poleci ostrzeżenie
Maciek




RE: Mixowanie/Mastering - Korg0@o2.pl - 12.11.2016

Strona już obcykana wcześniej ale jak mówiłem wyżej nie o to chodzi, ale dzięki za pomoc ;)


RE: Mixowanie/Mastering - In-Tegral - 12.11.2016

Amer Ty to lubisz sobie utrudniać życie... ale proszę nie wprowadzaj w błąd innych.


RE: Mixowanie/Mastering - piral - 12.11.2016

(11.11.2016, 13:30)Amer napisał(a): nie ma opcji takiej człowieku , jeżeli nie masz coś na wymiar semipro studyjka nie możesz nawet powiedzieć że możesz słyszeć wierny/rzeczwisty charakter dźwięku by mieć dopiero punkt odnośny od tego żeby kreować brzmienie w danej stylistyce/gatunku etc.

Tłumaczenie się sprzętem lub jego brakiem było jeszcze akceptowalne 5-10 lat temu.


RE: Mixowanie/Mastering - Zirds - 12.11.2016

(11.11.2016, 14:37)Amer napisał(a): hokej to też dobra gra brutalna byle tylko krążek wpadł do siatki ,chodzi tylko o to że nigdy nie było takich cudów o których piszecie nie było i nie będzie wierzcie w co chcecie ja mogę mówić a wy i tak pójdziecie zła ścieżką.

nie macie pojęcia o akustyce(ja też zresztą bo jestem ograniczony,ale do was to nie dociera) a co dopiero psycho - akustyce która trzeba i umieć biernie z niej korzystać to dlatego numery nie trafiają do ludzi nawet najgorsze kompozycje elektroniczne zmuszą do słuchania poprzez zrobioną akustykę w każdym wymiarze i odniesieniu a tak to nawet fajne melodie czy pomysły są nijakie.


Ty naprawdę jesteś głupi. Bez obrazy.