MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HARDSTYLE No joł - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: HARDSTYLE No joł (/temat-hardstyle-no-jol)



No joł - Foortic - 11.11.2016

https://instaud.io/C6T
Jak oceniacie pomysł? :D
Tak wiem że miks zły ale to demo xD


RE: No joł - Amer - 11.11.2016

przeleciało w 5 sekund tego samego nie melo w porządku we swojej powtarzalności ,na reszcie się nie znam czy kickbass dobry czy nie.


RE: No joł - qnebra - 11.11.2016

Jeszcze trochę dopracować brzmienie, do tego coś trochę zmienić te skrzypce na początku, jakoś raziły mnie swoją komputerowością, a głosowałbym na ten utwór w Topce.


RE: No joł - Foortic - 11.11.2016

(11.11.2016, 19:19)qnebra napisał(a): Jeszcze trochę dopracować brzmienie, do tego coś trochę zmienić te skrzypce na początku, jakoś raziły mnie swoją komputerowością, a głosowałbym na ten utwór w Topce.
Dzięki qnebra. Niestety co do tych skrzypiec to sie zgodzę... To z jakiegos darmowego pluginu DSK String więc sie nie dziwię ze one tak brzmią... Choc pewnie jakbym je umiał lepiej zmiksować to może by były bardziej realistyczne. Czas pokaże co z rego wyjdzie...


RE: No joł - qnebra - 11.11.2016

Za pomocą Sonatina Symphonic mógłbyś spróbować coś wyrzeźbić w miarę sensownego jeżeli chodzi o te skrzypce, dość mało obróbki to wymaga a daje całkiem dobre rezultaty.


RE: No joł - In-Tegral - 11.11.2016

Zdecydowanie słychać progres, a to chyba się powinno liczyć najbardziej.
Najpierw zacznę od minusów :

- Kick, punch jest wciąż za krótki i ma za dużo kolo 2khz no i ogółem, przydałoby mu się więcej głębi (layer z subem i troszkę zabawy przy low-mid)
- Lead, do ścięcia wszystko powyżej 20khz. Przydałoby się trochę lepsze ustawienie EQ i różnych reverbów i panoramy na layerach.
- Brzmienie skrzypiec całkowicie do wymiany.
- Melodia jest dziwno-dobra, dlaczego? Bo skacze z dobrych "fragmentów" do "nudnych i randomowych" zupełnie nie pasujących momentów tak jakbyś do końca nie miał pomysłu na melodię i jak ją rozbudować.

Na plus :
- Progres w mocy leadu
- Cała kompozycja i pomysł
- klimat
- No i miks najgorszy nie jest jak na HS.


RE: No joł - Foortic - 11.11.2016

(11.11.2016, 20:18)In-Tegral napisał(a): Zdecydowanie słychać progres, a to chyba się powinno liczyć najbardziej.
Najpierw zacznę od minusów :

- Kick, punch jest wciąż za krótki i ma za dużo kolo 2khz no i ogółem, przydałoby mu się więcej głębi (layer z subem i troszkę zabawy przy low-mid)
- Lead, do ścięcia wszystko powyżej 20khz. Przydałoby się trochę lepsze ustawienie EQ i różnych reverbów i panoramy na layerach.
- Brzmienie skrzypiec całkowicie do wymiany.
- Melodia jest dziwno-dobra, dlaczego? Bo skacze z dobrych "fragmentów" do "nudnych i randomowych" zupełnie nie pasujących momentów tak jakbyś do końca nie miał pomysłu na melodię i jak ją rozbudować.

Na plus :
- Progres w mocy leadu
- Cała kompozycja i pomysł
- klimat
- No i miks najgorszy nie jest jak na HS.

Kick... Powiem Ci ze to mój pierwszy kick zrobiony z 909 xD oczywiście słuchalny xD
Bałem się troche z bassem przesadzić bo wiem ze jak jest go za dużo to wrtedy kupa trochi...
Melodia była wymyślona na szybko moze dlatego tak skacze xD mi sie ona ogólnie podoba... Wildstyleza mi troche przypomina... Nie wiem dlaczego xD


RE: No joł - Shabboo Harper - 12.11.2016

Intro? Jakże nieoczekiwane wręcz "syntetycznie"... czarowne (godne "poetyckiej pieszczoty") ^^. To "szczypta" quasi klasycznych nutek będących "aperitifem"... równie "klasycznie" charakterystycznych dźwięków, choć już w stylu wielce odmiennym. Takowy krótki acz nietypowy kolaż jest trafiony, wszelako kolejny odcinek Twego Demo, swym bezsilnym Beat'em ("drętwy" Kick i Clap'y bez "żaru" ) plus powtarzalnym w swej (niezgorszej) melodii "ostrym" Lead'em, kreuje (ponownie) wrażenie pewnej twórczej "rozterki" dot. ciągu dalszego... Foortic, myślę, iż więcej finezji w kwestii "retuszu" poszczególnych brzmień, jak też "prężność" owych i w końcu bogatszy aranż utworu uczynią z tegoż nader atrakcyjny track "w duchu" Hard Style. Good luck Beer


RE: No joł - djdomenek - 13.11.2016

Podoba mi się przestrzenny lead w tym kawałku i przemyślane przejścia ;)
Melodia z potencjałem ale bardziej bym ją urozmaicił w późniejszym momencie od 1.43
Jeśli chodzi o skrzypce, to ja bym sie bawił różnymi efektami zeby uzyskac nowe oryginalne brzmienie
Kick ma za mało dołu a początek sie za bardzo wybija, słychać to bardziej jak sie utwór ściszy