MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HIP HOP Funky Fella - Another 90's Anthem - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: HIP HOP Funky Fella - Another 90's Anthem (/temat-hip-hop-funky-fella-another-90-s-anthem)



Funky Fella - Another 90's Anthem - funkyfella - 16.11.2016

Trochu samplu trochu moich dogrywek. Ale typerson mi podesłał genialne brzmienia
np. te stringi w refrenie, albo to pisczące już nie pamietam co :D w drugiej 4-ce zwrotki.

No i perkusja, udalo mi sie takie 90's sound zrobić, pierwszy raz jestem dumny :D
No i irański sampel <lol> :D


Funky Fella - Another 90's Anthem



RE: Funky Fella - Another 90's Anthem - MariQ - 19.11.2016

Troszkę inne brzmienie niż zwykle. Coś mi się wydaje, że ten bass nie do końca ładnie się klei do reszty. Ogólnie to wiadomo, pierwsza liga (czemu ty jeszcze nie produkujesz dla mainstreamu?).


RE: Funky Fella - Another 90's Anthem - M.Barczyk - 19.11.2016

W mainstreamie często moim zdaniem pojawia się taki wykastrowany boom bap, czyste brzmienie, hitowy i chwytający sampelek itd. myślę,że twórczość Funky Felli (sorki jeśli dziwnie to odmieniłem :D) jest zbyt rasowa dla większości raperów z mainstreamu bo warsztatowo na pewno nie odstaje ;-)


RE: Funky Fella - Another 90's Anthem - funkyfella - 20.11.2016

(19.11.2016, 13:36)MariQ napisał(a): Troszkę inne brzmienie niż zwykle. Coś mi się wydaje, że ten bass nie do końca ładnie się klei do reszty. Ogólnie to wiadomo, pierwsza liga (czemu ty jeszcze nie produkujesz dla mainstreamu?).

Co Do bassu - ale mówisz o melidi czy brzmieniu ? :P

(19.11.2016, 15:28)M.Barczyk napisał(a): W mainstreamie często moim zdaniem pojawia się taki wykastrowany boom bap, czyste brzmienie, hitowy i chwytający sampelek itd. myślę,że twórczość Funky Felli (sorki jeśli dziwnie to odmieniłem :D) jest zbyt rasowa dla większości raperów z mainstreamu bo warsztatowo na pewno nie odstaje ;-)

Nooo, chyba szybciej swoją markę zbuduję niż z kimś z mainstreemu płytę zrobię :)
Tu kolega ma wiele racji i też się pod tym podpisuję. W sumie to przychodza mi na myśl Returnersi tylko jeśli chodzi o mejnstrim i "to" brzmienie, no i oczywiscie bardziej podziemni działacze. Chyba większość idzie w granie własnych motywów no i własnie takie "lukrowanie" tych sampli. Przyszły trapy i wiekszosć tam poszła,a Ci co nie chcieli wymyślili sój patent na odświeżenie stylu, ale w tym też słychaćodejście od tego brudnego traskajacego ciepłego sampelka :D Poza tym kwestie prawne, sraty taty :D

Samplerka jest nieopłacalna :) Dlatego w planie na przyszłe lata mam zbudowanie sobie zautomatyzowanego zródła dochodu "z zewnątrz" - nie z mojej muzyki. No i dokładdanie do pasji i zajawki :) Jak osiagne finansowy spokój to będę uderzał albo w producencką z kilkunastoma ficzurinagami na zwrotkach, albo z kims konkretnie cały prodżekt. Mówie tu o raperach z całego świata :) I obiecuje, że poziom będzie światowy :D


RE: Funky Fella - Another 90's Anthem - Shabboo Harper - 21.11.2016

Uwierz mi, pierwsze skojarzenie to... sdtk. do "The Godfather". Ha ha... "Coś" podobnego, wyrafinowanie "przemyconego", metaforycznego drzemie "tu" ^^... Perka rzeczywiście cudnie "oldie", z rysem Garage; pian(ink)o wybornie "wkręcone"; tło urodziwie ascetyczne z krztynę "zmęczoną" partią smyczków (te z "refrenu" atrakcyjniejsze). Co do Bass'u, faktycznie, nie jest właściwie "dorodny", klarowny w miksie. Nie podoba mi się powtarzalny Fx wokalny i zbyt intensywny Vinyl... Funky, pod względem "treści", konceptu to, według mnie, Twój #1. Jest w tym wszystkim jakieś melodyjne "story" ; i właśnie to urzekło mnie w Twym Bicie. Beer


RE: Funky Fella - Another 90's Anthem - Ce5 - 21.11.2016

Dobre , dobre , dobre urozmaiciłbym jeszcze paroma hat'ami ale jest luz , elo !


RE: Funky Fella - Another 90's Anthem - funkyfella - 26.11.2016

(21.11.2016, 0:08)Shabboo Harper napisał(a): Uwierz mi, pierwsze skojarzenie to... sdtk. do "The Godfather". Ha ha... "Coś" podobnego, wyrafinowanie "przemyconego", metaforycznego drzemie "tu" ^^... Perka rzeczywiście cudnie "oldie", z rysem Garage; pian(ink)o wybornie "wkręcone"; tło urodziwie ascetyczne z krztynę "zmęczoną" partią smyczków (te z "refrenu" atrakcyjniejsze). Co do Bass'u, faktycznie, nie jest właściwie "dorodny", klarowny w miksie. Nie podoba mi się powtarzalny Fx wokalny i zbyt intensywny Vinyl... Funky, pod względem "treści", konceptu to, według mnie, Twój #1. Jest w tym wszystkim jakieś melodyjne "story" ; i właśnie to urzekło mnie w Twym Bicie. Beer

No też jestem dumny z tego :) co do Godfather, faktycznie coś w tym jest :D
Co do bassu .. kurde, musze zarobic na jakis sub albo monitory lepsze bo tak byc nie może,
nie przenoszą dołu, o subach to zapomnieć... i dupa :)

(21.11.2016, 20:33)Ce5 napisał(a): Dobre , dobre , dobre urozmaiciłbym jeszcze paroma hat'ami ale jest luz , elo !

haha kurde na szybkiego na pierwszy rzut oka myslalem że napisałes, "panorame" :D