MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
M-Audio Delta 1010LT - Warto ? - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: M-Audio Delta 1010LT - Warto ? (/temat-m-audio-delta-1010lt-warto)



M-Audio Delta 1010LT - Warto ? - Cloudie - 16.11.2016

Witam. Mam okazję zakupić tę kartę PCI pod PC za 300zł. (około połowę taniej)
To dość stara technologia z max jakością nagrywania 96khz/24 bit

Czy jakość dźwięku będzie gorsza/zbliżona od/do jakości audio współczesnych interfejsów na usb
w cenie do 1000zł ?

http://www.guitarcenter.com/M-Audio/Delta-1010-LT-PCI-Digital-Audio-Computer-Interface-1274115051924.gc


RE: M-Audio Delta 1010LT - Warto ? - Zirds - 16.11.2016

Interfejs audio na USB marki Behringer kupisz do 300 zł nówkę.


RE: M-Audio Delta 1010LT - Warto ? - DNL666 - 16.11.2016

Tak jak Zirds pisał, lepiej nie pakować się w karty pci, jakiekolwiek nie będą, to fakt iż będą wewnątrz "budy" zawsze naraża je na większe zakłócenia elektryczne. Rozwiązania zewnętrzne są w tej kwestii o wiele lepsze. Jeśli szukasz czegoś w miarę taniego i dobrego na początek, od siebie polecam:
http://allegro.pl/m-audio-m-track-2x2-interfejs-audio-usb-s-cubase-i6446491920.html

Chyba, że zależy ci na wejściach MIDI to droższą wersję ;)


RE: M-Audio Delta 1010LT - Warto ? - Wasp - 17.11.2016

ja mam 1010LT i nie narzekam


RE: M-Audio Delta 1010LT - Warto ? - Recoil83 - 18.11.2016

(16.11.2016, 22:17)DNL666 napisał(a): Tak jak Zirds pisał, lepiej nie pakować się w karty pci, jakiekolwiek nie będą, to fakt iż będą wewnątrz "budy" zawsze naraża je na większe zakłócenia elektryczne. Rozwiązania zewnętrzne są w tej kwestii o wiele lepsze.

To mit, kiedyś w starych płytach integry były podatne na zakłócenia, w końcu po coś są karty jak RME HDSPe Madi FX za prawie 6 tysięcy.

M-Audio Delta 1010 LT to całkiem dobra karta, 10 wejść\wyjść, maksymalna rozdzielczość 24-bit/96kHz i tak większość używa 44kHz, jak za mniej niż 150 zł bym brał.
Sam mam kartę i zero zakłóceń, jedyny minus to, że trzeba się schylać do komputera jak chcesz coś podłączyć, ale wyszedłem z założenia że raz podłączasz i zapominasz.


RE: M-Audio Delta 1010LT - Warto ? - Cloudie - 18.11.2016

Tak. Zachęciło mnie kilka wejść i wyjść, ale nie znam jakości karty stąd zadałem pytanie. Samą kartę mam w granicy 150zł, ale problemem będą kable, które muszę dokupić osobno więc wyjdzie z nimi (nowe kable) nieco ponad 300zł-400zł max. Jeśli jakość jest dobra i porównywalna do interfejsu USB do 1000zł na zewnątrz to oczywiście, że chcę szczególnie z powodu wielu wejść i wyjść. Jeśli jednak jakość nagrań, która oferuje ta karta jest niska to raczej odłożę i dokupię coś lepszego - później.


RE: M-Audio Delta 1010LT - Warto ? - Knifeman - 18.11.2016

mam M-Audio Delta tyle że inny model, bodajże Audiophile 2496

[Obrazek: 0kmmSkq.jpg]

dźwięk bez zastrzeżeń, przy odsłuchu mniejsze szumy niż Scarlet Solo a jakościowo nie słyszę różnicy (choć nie mam super sprzętu żeby sprawdzić dokładnie), sterowniki bez problemu się znajdą. Wcześniejszy właściciel ostrzegł mnie jedynie że czasami gdy przez długi czas nie jest odgrywany żaden dźwięk sterownik potrafi się wysypać, co można naprawić uruchamiając ponownie proces. Średnio miałem takie pady dwa czy trzy razy w miesiącu. Nie wiem czy wszystkie delty tak mają. Sprawdź złącza bo moje są odrobinę za luźne.

Daje zdjęcie bo w sumie nie jest mi już potrzebna i mogę sprzedać za bezcen.


RE: M-Audio Delta 1010LT - Warto ? - DNL666 - 18.11.2016

(18.11.2016, 15:54)Recoil83 napisał(a): To mit, kiedyś w starych płytach integry były podatne na zakłócenia, w końcu po coś są karty jak RME HDSPe Madi FX za prawie 6 tysięcy.

Hehe, racja, może faktycznie tylko powtarzam rzeczy które gdzieś kiedyś wyczytałem/usłyszałem - zgadzam się jak najbardziej :) Ale jeśli chodzio zakłócenia to z nimi jest różnie, sam miałem niezły problem z moimi monitorami, ale to długi temat :P Co do karty za 6 tysięcy - nie widziałeś kabli dla "audiofilii" za nieziemskie pieniądze które faktycznie nie różnią się niczym od tych tańszych? :) Ja zawsze jestem zdania że jeśli chodzi o audio/pieniądze to jest pewien pułap w którym na bank zaczyna się stare i wszystkim znane "placebo" :) Oczywiście mowa tutaj o jakości audio, nie chce żeby mylono tego z funkcjonalnością, bo to zakładam że to są zalety tego RME HDSPe Madi FX :)


RE: M-Audio Delta 1010LT - Warto ? - Cloudie - 18.11.2016

Dzięki za propozycję, ale karta ma mało wejść i wyjść. Jeśli pomyślę o modernizacji dodatkowego kompa to się zastanowię nad tą ofertą.


RE: M-Audio Delta 1010LT - Warto ? - Zirds - 18.11.2016

Cloudie, a powiedz co chcesz podłączać do tej karty, tak pytam z ciekawości?


RE: M-Audio Delta 1010LT - Warto ? - Cloudie - 18.11.2016

Klawisze, głośniki, słuchawki (trochę ich jest), mixer, mikrofony. Pery zostaną na USB.
Tylko te niezbalansowane kable...trochę SŁABO ;D Chyba trzeba będzie jeszcze trochę poodkładać.