MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Hans Zimmer uczy - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Aktualności (https://musicproducers.pl/forum-aktualnosci)
+--- Wątek: Hans Zimmer uczy (/temat-hans-zimmer-uczy)



Hans Zimmer uczy - Royal Cartel - 20.11.2016

Witam :)
Jeśli ktoś jeszcze nie słyszał, to sam Hans Zimmer uczy tworzenia muzyki filmowej. Trailer bije na kolana. Jego muzyka bije na kolana i mam nadzieję, że także te ponad 30 filmów z (oczekuję) ogromną wiedzą.
Oficjalna premiera odbędzie się na początku 2017r., a obecnie trwają zapisy.




RE: Hans Zimmer uczy - Wasp - 20.11.2016

tu są jakieś zapisy?
czy może będzie można kupić dvd z filmikami??


RE: Hans Zimmer uczy - qnebra - 20.11.2016

Jeżeli będzie robić te filmiki tak jak robi obecnie soundtracki, to nakręci jeden, może dwa odcinki i resztę zrobią asystenci. ;)


RE: Hans Zimmer uczy - Zirds - 20.11.2016

Ponad 30 lekcji wideo. Cena w przedsprzedaży to 90 dolarów.


RE: Hans Zimmer uczy - Royal Cartel - 20.11.2016

90$ nie dużo. Można zastanawiać się nad poziomem lekcji. A może po prostu nie zależy mu tak bardzo na zarobkach.


RE: Hans Zimmer uczy - piral - 20.11.2016

90$ jest też za kurs deadmau5'a, także prawdopodobnie to "zwyczaj" masterclass.com


RE: Hans Zimmer uczy - Recoil83 - 20.11.2016

Oglądałem ten Trailer parę dni temu, cena nie niska, ale też nie z kosmosu, więcej ludzi będzie mogło sobie pozwolić, w kwietniu był w Köln.


RE: Hans Zimmer uczy - PureInstinct - 22.11.2016

Wszystkie lekcje w masterclass są po 90$, tak już mają. Co do wartości lekcji Hansa - aż się boję, bo od tego pomysłu całego Masterclass bije sam drogi marketing, a wszystkie reviews na internetach to sama reklama ;D

A ch*j, i tak sam zapłacę te 400zł <3


RE: Hans Zimmer uczy - tomaszp - 26.11.2016

No kurcze, w jednym czasie Hans i Deadmau5 wydają masterclass, ciężko wybrać na co się skusić ale chyba jednak wygrywa Hans.

Jego soundtracki to jest mistrzostwo świata. Myślę, ze będzie się można z tego wiele nauczyć nawet, jeśli ktoś nie zamierza iść w stronę tworzenia muzyki filmowej.

Pozdrawiam,

Tomek


RE: Hans Zimmer uczy - Wasp - 26.11.2016

może mi ktoś powiedzieć czy to są same filmiki czy trzeba być na żywo-online w trakcie jakichś warsztatów?


RE: Hans Zimmer uczy - HybridRaven - 27.11.2016

(26.11.2016, 19:40)WaspXT napisał(a): może mi ktoś powiedzieć czy to są same filmiki czy trzeba być na żywo-online w trakcie jakichś warsztatów?

znajac zycie to beda filmiki online....


RE: Hans Zimmer uczy - neuron - 30.12.2016

o ,też to widziałem juz kilka dni temu i oczywiście mnie powaliło , na sam kurs sie nie zapisze ale chetnie zobacze wszelkie dostepne materiały dotyczące jego pracy , coś niesamowitego .......
sam czasem kombinuje takie "filmowe" aranżacje , bardzo mi sie taka praca podoba .....fajnie coś takiego poćwiczyć , w każdym aspekcie rozwija ..... patrze na ten sprzet którym jest obstawiony , to ogromny krok na przód jesli chodzi o sam proces twórczy , takiej własnie muzyki , to oczywiste ,ale jedna rzecz jest niezmienna , jedyna w swoim rodzaju i unikatowa , coś co wszyscy kochamy i z tego powodu tu tez jestesmy to , ludzka wyobraznia i emocje , cala ta elektrownia jest megahiper zajefajna i kosmiczna , mozemy tylko pomarzyc o czyms takim ale nic nam po tym jesli nie ma w tym zywego floow , interakcji itp itd wyobraznia jest kluczem , nie masz klucza siedzisz w kącie ........i o


(22.11.2016, 22:32)PureInstinct napisał(a): A ch*j, i tak sam zapłacę te 400zł <3

i tego wlasnie sam sie tez obawiam :) a co , jak korba to korba , moze byc i tak jak kolega napisał ,wcale bym sie nie zdziwił :)


RE: Hans Zimmer uczy - DelianoCarl - 30.03.2017

powiem tak... mam masterclass DeadMau5 i Hans Zimmer

Deadmau5 daje duuuużo lekcji praktycznych. Jest zrzut ekranu, Ableton i gościu pokazuje, opowiada o tym czego używa i w jaki sposób używa. W życiu bym nie pomyślał, że używa czasem tak prostych VST!
Oczywiście pokazuje swoje studio, daje też swoje przemyślenia, na temat wojny głośności i innych pierdół.
Pokazuje różnicę między analogiem a cyfrą. Zewnętrznymi procesorami efektowymi itd. Naprawdę początkujący mogą być zachwyceni tymi tutorialami, można się z nich wiele nauczyć.

Hans Zimmer większość czasu siedzi i pierdzi w swoim fotelu. Opowiada o uczuciach, sposobach tworzenia, od czasu do czasu pokaże kilka akordów i na tym w zasadzie to się kończy. Nie ma żadnych zrzutów ekranów (czego bardzo się spodziewałem). Znaczy się są, ale jest ich niewiele. Spodziewałem się wielkiego bum, a przeglądając te filmy (nie oglądałem całych) widziałem go non stop siedzącego w fotelu i opowiadającego. Lubię używać żywych instrumentów, a nie znalazłem w tych tutorialach nic ciekawego.

To tyle, pozdrawiam. :)


RE: Hans Zimmer uczy - sowa - 31.03.2017

Pan wyżej tylko potwierdził to co słyszałem. Co do Mausa ludzie mówią, że to typowe podstawy więc też lipa.

Nie rozumiem dlaczego nie zrobili typowego tutka "track from scratch". Takie są najlepsze nawet dużo gadać by nie musieli. Zostanę przy Sonic Academy :)


RE: Hans Zimmer uczy - Royal Cartel - 13.05.2017

'Tracks from scratch' są na streamach u Deadmau5'a. Chociaż i tak najwięcej można się nauczyć od Virtual Riot'a (może i nawet od Cymatics).
Sam masterclass jest przyjemny w odbiorze, mimo dużej wiedzy podstawowej jest też dużo rzeczy bardzo istotnych, praktycznych tj. rozpoczynanie biznesu muzycznego.

Hansa Zimmera ciężko się słucha, nie dlatego, że jest Niemcem, lecz przez jego akcent i brak płynności w wymowie. Osobiście jak oglądałem kilka części, to ze zmęczeniem.


RE: Hans Zimmer uczy - Xorbolanid - 18.05.2017

Ja wolę się uczyć produkcji i miksu już gotowych ścieżek. Jak wyprodukować muzykę a nie elektryczną papkę. Choć deadmau5a szanuje, to w sumie głównie przez niego się zainteresowałem tworzeniem electroniki, niż przez JMJ,


RE: Hans Zimmer uczy - ill beats - 20.12.2017

Ja się zapisuję