MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
OTHER Parkway Drive - Dark Days Cover Test (Metalcore) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: OTHER Parkway Drive - Dark Days Cover Test (Metalcore) (/temat-other-parkway-drive-dark-days-cover-test-metalcore)



Parkway Drive - Dark Days Cover Test (Metalcore) - Shattered - 21.11.2016



Kolejny test, w którym głównie chciałem spróbować odtworzyć partię solową z utworu Dark Days kapeli Parkway Drive oraz odpowiednio ją zmiksować z resztą moich instrumentów. Oprócz tego dokonałem drobnej korekty eq w gitarze rytmicznej. Przy końcówce odkryłem kilka przydatnych dźwięków które dobrze brzmią przy "podciąganiu strun".


RE: Parkway Drive - Dark Days Cover Test (Metalcore) - Shabboo Harper - 22.11.2016

Całkiem, całkiem... ;D Jest sporo cover'ów tego utworu (YT); Twój brzmi przyzwoicie. Technicznie, wedle moich wrażeń, temat cechuje brak solidnej "góry"; przy nader poprawnie zachowanej dynamice, całość jest dość mocno "zgnieciona w środku", przez to dochodzi do... "przymulenia". Gitara majestatycznie "kusząca". Michale, sugeruję trochę więcej twórczego "wysiłku" z equalizacją i będzie arcydorodnie (oby i dłuuużej)... ;)


RE: Parkway Drive - Dark Days Cover Test (Metalcore) - Mat.Mor.Raw - 22.11.2016

Intro i wszystkie wolniejsze riffy brzmią bardzo naturalnie.
Natomiast przy szybkich partiach, proponowałbym trochę zróżnicować velocity, żeby zmniejszyć efekt karabinu maszynowego a dać więcej feelingu. Dotyczy to rytmicznej gitary typu djent, podwójnej stopy i snare. Można też spróbować dać w tle gęste tależe np. ride, które odwrócą trochę uwagę od stopy i snare. Tak jak się przypatruję twoim poczynaniom od jakiegoś czasu, widzę, że z utworu na utwór uzyskujesz coraz bardziej soczyste brzmienie, coraz mniej przekompresowane, coraz bardziej naturalne, coraz trudniej odróżnić od prawdziwej gitary. Oby tak dalej, chociaż cały czas uważam, że powinieneś wziąć się też za prawdziwe wiosło ;)


RE: Parkway Drive - Dark Days Cover Test (Metalcore) - OProject - 22.11.2016

Musisz mi powiedzieć, jak ty te gitary tak dobrze majstrujesz, to może w końcu skończę cover "At the dooms gate" :D
Ja bym tutaj dodał trochę jasności na werbel i na haj haty, ogólnie trochę perkusja jest schowana w miksie :P


RE: Parkway Drive - Dark Days Cover Test (Metalcore) - Shattered - 24.11.2016

(22.11.2016, 10:33)OProject napisał(a): Musisz mi powiedzieć, jak ty te gitary tak dobrze majstrujesz, to może w końcu skończę cover "At the dooms gate" :D
Ja bym tutaj dodał trochę jasności na werbel i na haj haty, ogólnie trochę perkusja jest schowana w miksie :P

W wielkim skrócie - dużo przejrzanych tutoriali oraz artykułów i tak po trochę z każdego coś zawsze udało się dowiedzieć nowego. Ale najważniejszy i tak jest instrument źródłowy jak masz gównianą gitarę z zardzewiałymi strunami to choćby tam usiadł najlepszy mikser to i tak nic z tego nie będzie. Shreddage SRP wyszła całkiem nie dawno i do tego momentu nie dało się osiągnąć zadowalającego dźwięku żaden eq, dobry amplituner itd nic nie pomagało.
Pozdrawiam