MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
CLASSICAL Chafer - Road To Victory (mastered) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: CLASSICAL Chafer - Road To Victory (mastered) (/temat-classical-chafer-road-to-victory-mastered)



Chafer - Road To Victory (mastered) - chafer - 24.11.2016

Prezentowałem już ten kawałek na forum, ale wtedy lekko kulał pod względem technicznym.
Przekazałem go do zmiksowania i zmasterowania (powiedzmy, że w ramach nauki) a podczas prac powstało coś na tyle odmiennego, że postanowiłem zaprezentować jego nową wersję.
Jestem bardzo ciekawy Waszych opinii. Ja mam mieszane uczucia - wydaje mi się, że utwór jest teraz za głośny i ucierpiała dynamika, z drugiej strony utwór brzmi rzeczywiście znacznie lepiej...




RE: Chafer - Road To Victory (mastered) - PureInstinct - 24.11.2016

Aż przesłuchałem pierwszą wersję na twoim kanale - faktycznie, dwa inne utwory :D Miks zrobili tu dobrze, chociaż irytuje mnie brak dołu, bardzo go mało, przez co kompozycja traci na energii, a szkoda bo budowanie napięcia jest świetne ! Twoja aranżacja zasługuje na brawa, jest cudowna. Atmosfera jest gigantyczna i czuć tą epickość. Dokładnie - droga do zwycięstwa. Łapię sprawnie za włócznię i lecę nabijać wrogów!
Gdyby podejść przy orkiestracji oraz miksie inaczej i wzmocnić ten dół, wypchnąć go bardziej w mono - byłby hit!
Mimo tego, daję mocne 4,5! Bo po prostu zakochałem się w twoim pomyśle i klimacie Heart


RE: Chafer - Road To Victory (mastered) - MAB - 25.11.2016

Potężne wejście. I dalej tylko lepiej. Świetne brzmienia. Podoba mi się melodia pianina, rytm jaki gra perkusja oraz sposób w jaki operujesz tematami. Spoko.

Część od 0:55 tak do 1:05 wydaje mi się przeładowana. Zrezygnowałbym z niej i zakończenie frazy ( to podejście na bębnach dałbym wcześniej). Chór świetnie. (Skojarzenie z fus ro dah mi się nasuwa).
Brzmienie smyczków podoba mi się choć wydaje mi się, że mając dostęp do takiej jakości brzemienia można by się dużo bardziej pobawić z atakami i artykulacją.
3:39 świetne użycie przewrotu (rip) w waltorniach. Ze smakiem.

Ogólnie: smacznie. Dużo bardziej podobają mi się momenty gdzie nie jest przewalone z ilością głosów.


RE: Chafer - Road To Victory (mastered) - Mocade - 25.11.2016

Nie wiem czemu ale większość tutejszej forumowej epickiej muzyki kojarzy mi się z morzem, statkami i piratami. Może to wina konkretnego instrumentu, lub ich zestawienia. Nie znaczy to źle, bo utwór jak najbardziej jest dobrze wykonany i bogaty w kontent. Pierwotnej wersji nie słyszałem więc nie mam porównania, ale jak na słuchacza z zewnątrz to nie brzmi tak strasznie, masterzy chyba odpowiednio wykonali swoją część. Wprawdzie epickie klimaty ostatnimi czasy mi się przejadły, ale i tak dam 5. Pozdrawiam.


RE: Chafer - Road To Victory (mastered) - chafer - 25.11.2016

PureInstinct - serdecznie dzięki! To jeden z najbardziej motywujących komentarzy, który otrzymałem na forum :)
MAB - dzięki! Ten utwór powstał jakoś świeżo po zakupieniu nowych bibliotek i cały czas się ich uczę. Poza tym wróciłem na chwilę do wersji sprzed miksu i... nigdy więcej. Brzmi żałośnie :) Pewnie teraz zrobiłbym go jeszcze lepiej. Dzięki za zwrócenie uwagi na przewrót - cenna sugestia, aby nieco więcej dawać takich "smaczków" w utworach.
Mocade - cały czas pracuję nad tym, żeby tworzyć profesjonalne utwory epickie/trailerowe. Napisałeś, że "to nie brzmi tak strasznie" ;) - czy jednak coś Twoim zdaniem jest do poprawy?

Ps Eeej, a moglibyście ocenić ten utwór? Nikt z Was tego nie zrobił :P


RE: Chafer - Road To Victory (mastered) - Mocade - 25.11.2016

Chodzi mi o sam mastering. Napisałeś że:
(24.11.2016, 15:17)chafer napisał(a): [...] utwór jest teraz za głośny i ucierpiała dynamika, z drugiej strony utwór brzmi rzeczywiście znacznie lepiej...

Nie słuchałem starej wersji więc nie mam porównania, nie odczuwam braku dynamiki czy przesadnej głośności, stąd komentarz że dla zwykłego słuchacza nie brzmi tak strasznie. Pozdrawiam.


RE: Chafer - Road To Victory (mastered) - Koberise - 25.11.2016

łoszzz ! :D ale dobre . słucha się jak przynajmniej soundtracku z Transformers przed jakąś finalną bitwą !
można pobrać ? ;)


RE: Chafer - Road To Victory (mastered) - OProject - 29.11.2016

Faktycznie nie ma dużo dołu, ale według mnie jest jego wystarczająca ilość, to samo jeżeli chodzi o kompresje nie jest przesadna :P
Błędów żadnych nie słyszę, może zauroczył mnie ten utwór ale jest solidnie zrobiony.
Jak było z tym miksem/masteringiem wysyłałeś to gdzieś, płaciłeś? :P Bo słychać różnicę, twój miks jest jakby to powiedzieć niezbyt pełny, tak sobie tylko pyka :E

Nie wiem kto ci dawał te 1 xd ale masz tu 5 ode mnie, niech sie ocena poprawi ;)


RE: Chafer - Road To Victory (mastered) - chafer - 29.11.2016

Mocade - dzięki, teraz rozumiem :)
Koberise - dzięki! Specjalnie dla Ciebie umożliwiłem ściągnięcie utworu z soundclouda :)
OProject - dzięki. Śmiesznie, utwór ma oceny 555511. Jeszcze dziewięć piątek i będę w "najlepszych utworach" :D
Za miks płaciłem. Znalazłem kogoś na facebooku na grupie traktującej o miksie. Otrzymał ode mnie wszystkie ścieżki bez żadnych pogłosów i złożył utwór właściwie od nowa. Jak teraz słucham mojej poprzedniej wersji to mi trochę wstyd ;)


RE: Chafer - Road To Victory (mastered) - Shabboo Harper - 1.12.2016

Hey Sławku, jeszcze "coś" ode mnie: utwór nie jest "za głośno". Odnosisz takowe wrażenie ponieważ nie istnieje właściwy "dół"; niejednokrotnie jest to Twoją "bolączką". :( Brakuje czytelnej "zależności" pomiędzy brzmieniem Tom'ów a "górą", czyli dętymi i smyczkami. Piano jest subtelnym "powiewem" (chwilami sporo "zduszonym"); chór nader hieratyczny acz również nie do końca podkreślony w swej niebosiężnej ekspresji (szczególnie kobiece partie). Klimat ewidentnie filmowy. Jeśli wolno mi podpowiedzieć, projekt skończyłabym w 4:20; potężnym triumfalny akcentem... ^^
Tak sobie myślę, jeśli "masteringowiec" nie wyciągnął owej wyrazistości to przyczyna, według mnie, tkwi w miksie. Zresztą proszę zauważ, iż twierdzisz (we wstępie), iż "ucierpiała dynamika"; to efekt tego, że "nie czuć" uderzeń "w dole''. Jest przyzwoicie ułożony "środek", strzeliście prezentuje się "góra"... Reszta? Powtórzę "aż żal"; lecz... Jesteś zdecydowanie "bliżej" satysfakcjonującego finału Twego epickiego dzieła; bowiem to kwestia li tylko "szlifu". ;) Sugeruję: "podbić" mocniej bębny, "osadzić" je bardziej "w dole" (dołożyć 50Hz). Posłuży temu jakaś wtyczka z dobrą saturacją; np. Klanghelm lub też "coś" od PSP (jest tego trochę). Już początek "Road To Victory" z wielce syntetycznym Bass'em zdradza, iż w tej materii jest "kiepsko". Całość zacnie zaaranżowana, porywająca... :)


RE: Chafer - Road To Victory (mastered) - Kuba1234 - 6.12.2016

Hmm... otwarcie finalu Ligi Mistrzow?


RE: Chafer - Road To Victory (mastered) - qnebra - 6.12.2016

Jakby to szczerze powiedzieć, jednocześnie to trailerowe i epickie w swym brzmieniu, lecz przy tym coś mi bardzo mocno nie gra. Takie to jakby przeładowane i zbyt na siłę, jakbyś od razu wystartował od wysokiego C i próbował nie schodzić poniżej tego poziomu, tak jakbyś pokazał co najlepsze już w pierwszej połowie. To mi się w tym nie podoba, na dodatek brakuje mocy w tym. Tak jak mówiła Shabboo zakończenie w 4:20 byłoby jeszcze lepsze dla utworu. Poza tym instrumentalnie to nie będę się czepiać.


RE: Chafer - Road To Victory (mastered) - DjDeratho - 7.01.2017

Uwielbiam epiki,jest kilka małych nie dociągnięć ale nie ma tego złego czego się poprawić nie da :). Ja swój kawałek w revers bass-ie zremiksowałem w 40 wersjach aż doszedłem do tej właściwej :D