MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
DUBSTEP Mark5001 - @_DUB_01_Test - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: DUBSTEP Mark5001 - @_DUB_01_Test (/temat-dubstep-mark5001-dub-01-test)



Mark5001 - @_DUB_01_Test - PROTONE - 26.11.2016

Hey!
Chcę zasięgnąć Waszej opinii na temat mojego zalążka "Melodic Dubstep"
Bardzo jara mnie taka forma dubstepu i postanowiłem spróbować się w tym temacie.
Tylko absolutnie nie mam żadnego doświadczenia w tym gatunku i postanowiłem zasięgnąć Waszej rady czy brnąć w ten temat czy raczej nie mam wyczucia...
Ja wiem że to tylko intro, ale już Wasze wyczulone ucho powinno wyłapać czy warto dalej układać te klocki :)
Proszę o obiektywne opinie.




RE: Mark5001 - @_DUB_01_Test - Shabboo Harper - 1.12.2016

"Melodic Dubstep"? Ojejjj, jakże to intrygująco brzmi. Podoba mi się takowy koncept; jest niepospolicie... ;D

Cytat:"... nie mam żadnego doświadczenia...".

To nie jest żadna przesłanka by zniechęcać się... Śmiało.

Cytat:"... czy warto dalej układać te klocki?"

Naturalnie, że tak... Spróbuj stworzyć przekonujący Sound Design; gdzie szorstkie, "agresywniejsze" brzmienie Dubstep'u godnym jest ukrasić łagodniejszą melodyjnie nutą... Mark5001, cechuje Cię wspaniała imaginacja; świadczą o tym wcześniejsze tematy z silnym odcieniem soundtrack; toteż kolejny utwór traktuj jak "challenge"... Inspiruj się podobnymi track'ami; eksperymentuj, tak byś poczuł/odkrył "to coś" i przemycił do swej autorskiej produkcji... ^^

Cytat:"Bardzo jara mnie taka forma dubstepu i postanowiłem spróbować się w tym temacie".

What are You waitin' for? :)


RE: Mark5001 - @_DUB_01_Test - Voel - 15.12.2016

Cześć
Super zrobiłeś te drumsowe wstawki, są zaje, a co do aranżu dodaj jakiś jeszcze synth, z innym melodiami, żeby było ciekawiej, ale i tak jest spoko. Perkusja jest zamulona, ale to pewnie przez brak side-chainu. Jak chciałeś uniknąć efektu pompowania, to zrób automatyzację w korektorze i na wyciętym paśmie do 200Hz ustaw wszystko tak by w momencie uderzenia kicka i snar'a reszcie dźwięków wyciąć te częstotliwości. Odkryje to rzeczone perkusjonalia. Jednakże werbel trochę chyba jest za 'szumiasty'. Hi-haty co drugi trochę ścisz, uzyskasz wtedy delikatny efekt napędzania utworu. Smaku narobiłeś, a tu dropu nie ma :E, szkoda trochę. Na razie daję 4, bo za krótko, pozdr Mark :E


RE: Mark5001 - @_DUB_01_Test - PROTONE - 29.12.2016

Koleżanki i Koledzy.
Mam pewien dylemat i potrzebuję Waszej pomocy.
Mam wrażenie że trochę przesadzam z masteringiem.
Tylko czy tak rzeczywiście jest, chcę sięgnąć Waszej opinii.
Generalnie fajniej jest gdy miks brzmi głośno, ale nie mam tymczasowo monitorów co by ocenić różnicę słuchawki - monitor i trochę strzelam na wyczucie.
Proszę Was o wskazówki czy wersja (Mastering) nie jest czasami "Przegięta"
Nr1 - przed masteringiem


Nr2 - Mastering


Utwór nie jest skończony, ale zawsze wolę zrobić wstępny master co by słyszeć czy utwór ma potencjał.
Dzięki za sugestie :)


RE: Mark5001 - @_DUB_01_Test - Shabboo Harper - 30.12.2016

Jeśli chodzi o moje spostrzeżenie. Faktycznie wersja #2 jest głośniejsza, lecz również bezsprzecznie bardziej mięsista, ekstatyczna. Mastering "nie miadży" dźwięków; przesterów brak. Obecnie, donośny master to standard "trendy" produkcji. Mark 5001, the choice is Yours...


RE: Mark5001 - @_DUB_01_Test - PROTONE - 30.12.2016

"Mastering "nie miadży" dźwięków; przesterów brak."
Dzięki za uwagę w tym kierunku, gdyż balansuję już na granicy a z doświadczenia wiem że na monitorach umiałem o wiele łatwiej wychwycić przester. Zawsze by to usłyszeć daję słuchawki i monitory na minimalny poziom głośności i w większości przypadków słyszałem przestery tylko na głośnikach :D
Dzięx Shabboo!