MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
ELECTRONICA Sylwester Faustmann - Breathe In - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: ELECTRONICA Sylwester Faustmann - Breathe In (/temat-electronica-sylwester-faustmann-breathe-in--20439)



Sylwester Faustmann - Breathe In - PureInstinct - 27.11.2016

Poprawiona, finalna wersja klimatu Sci-Fi, inspirowana jednym z concept artów.



Inspiracja:

[Obrazek: ca1ab9b99458a522b6dceb4eeb853cd7_dadxeeo.jpg]

Miłego ^^


RE: Sylwester Faustmann - Breathe in - Shabboo Harper - 1.12.2016

Intro stwarza wrażenie jakby wszystko było na sporym "odcięciu góry"; w pewnym momencie oczekiwałam, że "zautomatyzujesz" owe dźwięki, wówczas temat zyskałby przejrzystość. Jest inaczej... ^^ Całość utrzymana w tajemniczo "ciemnym" zabarwieniu. Dyskretna, osobliwa progresja, chwilowa dramaturgia i zagadkowy finał; zbyt gwałtowny, wszelako kreujący słuszny niedosyt. Koncept jest bdb; bezsprzecznie godny minimalnej intensyfikacji. Track, w moim odczuciu, winien być głośniejszy zaś niektóre barwy choćby krztynę "ostrzejsze", szczególnie przewodnie piano czy też tony ukryte w "mgielnym" tle. Jest klimatycznie, niezwykle esencjonalnie w Sound Design'ie; względem "concept art'u" nader przekonująco. Podoba mi się "paleta" użytych Fx'ów z syntezatora typu "Abyss" (dźwięki jakby z batyskafu), świetnie podkreślają poczucie alienacji... ^^

PS. Sylwestrze, witaj w MP. :)


RE: Sylwester Faustmann - Breathe in - PureInstinct - 1.12.2016

(1.12.2016, 3:46)Shabboo Harper napisał(a): PS. Sylwestrze, witaj w MP. :)

Dziękuję za tak piękne powitanie. Dziękuję również za niezwykłe wczucie się i tak głęboką interpretację nad sensem i historią ukrytą w całym utworze.
Najcudowniejszy i najbardziej wnikliwy feedback, jaki w życiu otrzymałem :)

Oby więcej takich ludzi, jak ty! Heart


RE: Sylwester Faustmann - Breathe in - chafer - 1.12.2016

Nie umiem tak barwnie pisać jak Shabboo Harper, ale Twój utwór to świetny przykład muzyki, która od pierwszych dźwięków kojarzy mi się z dobrym filmem. Utwór dobrze buduje klimat, a wszystkie użyte barwy mi się bardzo podobają.
Ode mnie 4/5 i czekam na więcej. Witaj na forum!


RE: Sylwester Faustmann - Breathe in - ldvk - 1.12.2016

Ładnie, klimatycznie. Chce się więcej, narobiłeś mi ochoty tymi dwoma minutami. Do 1:30 brzmi to jak mega dobre intro do dobrze zapowiadającego się tracka. Fajnie, tajemniczo, trochę smutno, nostalgicznie, ambientowo. Gdybym mógł coś dodać do kawałka to wrzuciłbym jakiś ambience, teksturę w tle delikatną, choć bez tego wszystko jest fajnie wyselekcjonowane. No mnie się podoba, choć chciałbym żeby trak się rozwinął do 5 minut i wkręcił się w moją psychę przy wieczornym odsłuchu ;) pozdro! 4.5/5 przez to że zostałem niezaspokojony tymi dwoma minutami


RE: Sylwester Faustmann - Breathe in - Abigail Noises - 5.12.2016

Za cicho master ''zrobiłeś'' – aby wsłuchać się we wszystko musiałem dać prawie na full... Szczególnie te ciche szumy są nie do wyłapania przy normalnym odsłuchu – ciut głośniej i jakiś dobry limiter aby znormalizować całość. Zgadzam się także, że chociaż jeden dźwięk/instrument (może piano?), mogłeś wyłuskać zza tej ''kurtyny wyobcowania'', bo całość wydaje się zamulona. Syntetyczny bas mógł zagrać po jakimś czasie inną nutę... Ogólnie to podoba mi się – ciekawy nostalgiczny ambient w klimatach Sci-Fi.


RE: Sylwester Faustmann - Breathe in - Mocade - 5.12.2016

oOOo, bardzo lubię ścieżki inspirowane obrazami, jest to mój ulubiony sposób na wenę. Muzyka nawiązuję do jakiejś stresowej sytuacji gdzie wymagane jest maksymalne skupienie, a art jeszcze bardziej potęguje to uczucie. Postać nad przepaścią powierzająca swój żywot nieznanej sprawie + pełna skupienia muzyka jest unikalnym doświadczeniem, godnym dobrego kina. 5/5. Kradnę, pozdrawiam.


RE: Sylwester Faustmann - Breathe in - linected - 6.12.2016

Całkiem mysterny klimat. Obraz bardzo pasuje do całości i nawet czuć tą erę sci-fi. Na prawdę świetny kawał roboty. 10/10 !

linected


RE: Sylwester Faustmann - Breathe in - Zirds - 6.12.2016

Czyżbym wyczuwał fana gier z serii Samorost? Autorem ścieżki dźwiękowej jest Tomáš Dvořák, niektóre elementy z Twojego utworu, jak na przykład ten początkowy, a i ciągle wprawiający rytm melodyjny bas przypominają mi jeden utwór tego artysty (bardzo polecam posłuchać)... fakt Dvořák używa chyba jakiejś syntezy FM, generując tubularne dzwony, albo używa jakichś sampli brzmiących jak dzwony... Rozpisałem się nie na temat ;)

Utwór mi się podoba lubię takie monotonne, wprawiające w trans obiekty melodyczne. Buduję się napięcie w oczekiwaniu co będzie dalej.. Stłumione pianino grające melodię wprowadza niepokój do utworu, a dźwięki pojawiającego się w tle systemu modularnego - basu, który pod koniec się ujawnia (Brzmi jak Moog lub Arp 2600) ciekawie dodaje efektu głębi i dobrze się komponuje z tym mrocznym, przyduszonym klawiszem.
Zgodzę się z przedmówcami, że utwór jest jednak trochę za cicho, ale w dobie "Loudness War" dla mnie może być, nie chcę sobie niszczyć słuchu głośną muzyką, a Twojej to się całkiem przyjemnie słucha mimo tego, że i tak wartość większości dźwięków (zwłaszcza tych wysokich) jest po prostu odcięta.

Mam nadzieję, że utwór dostanie jakiś większy "Wdech", jak jego nazwa wskazuje i będzie miał zakończenie godne wypuszczenia powietrza, bo bez zakończenia czuję się jakby mi brakowało... Powietrza.

5/5 mimo wszystko :)


RE: Sylwester Faustmann - Breathe In - PureInstinct - 8.12.2016

(1.12.2016, 21:40)chafer napisał(a): ...Twój utwór to świetny przykład muzyki, która od pierwszych dźwięków kojarzy mi się z dobrym filmem... Utwór dobrze buduje klimat... czekam na więcej. Witaj na forum!

Super, cieszę się z takiej reakcji! Oczywiście, że będzie więcej. Dziękuję za twoją ocenę i przyjazne powitanie :)

(1.12.2016, 22:35)ldvk napisał(a): Ładnie, klimatycznie. Chce się więcej, narobiłeś mi ochoty tymi dwoma minutami... Fajnie, tajemniczo, trochę smutno, nostalgicznie, ambientowo... 4.5/5 przez to że zostałem niezaspokojony tymi dwoma minutami

Dziękuję - takie emocje były głównie moim celem, najwyraźniej wszystko wyszło zgodnie z planem - super!
Hahah, postaram się, żeby następnym razem nasycić ciebie dłuższym utworem :D

(5.12.2016, 8:43)AdamWax napisał(a): Za cicho master ''zrobiłeś'' – aby wsłuchać się we wszystko musiałem dać prawie na full... Szczególnie te ciche szumy są nie do wyłapania przy normalnym odsłuchu – ciut głośniej i jakiś dobry limiter aby znormalizować całość. Zgadzam się także, że chociaż jeden dźwięk/instrument (może piano?), mogłeś wyłuskać zza tej ''kurtyny wyobcowania'', bo całość wydaje się zamulona... Syntetyczny bas mógł zagrać po jakimś czasie inną nutę... Ogólnie to podoba mi się – ciekawy nostalgiczny ambient w klimatach Sci-Fi.

To prawda, gra za cicho, ponieważ cała wtyczka totalnie wywaliła mi się i nie miałem możliwości przywrócić ją do życia ;/ Przez to miałem zbyt mało kontroli, żeby zachować dobrą dynamikę nadal, a wszystko dać głośniej.
Co do ostrości przewodniego dźwięku - mniej więcej taki miałem cel, by to wszystko było schowane za tą kurtyną, ledwo słyszane, ale jednak odczuwane. Być może masz rację i trochę już tutaj przesadziłem.
Dziękuję za feedback Heart

(5.12.2016, 19:05)Mocade napisał(a): oOOo, bardzo lubię ścieżki inspirowane obrazami, jest to mój ulubiony sposób na wenę... Postać nad przepaścią powierzająca swój żywot nieznanej sprawie + pełna skupienia muzyka jest unikalnym doświadczeniem, godnym dobrego kina. 5/5. Kradnę, pozdrawiam.

To super metoda na jakąkolwiek inspirację! I moim zdaniem dobry sposób na pierwszy krok w stronę tworzenia muzyki do filmów/gier, gdzie marzeniami dążę. Dziękuję za tak cenną opinię, a szczególnie odnośnie 'kina', gdyż jak w/w moje serce, jak i dupę tam ciągle niesie ;D Dziękuję.

(6.12.2016, 23:16)linected napisał(a): Całkiem mysterny klimat... Obraz bardzo pasuje do całości i nawet czuć tą erę sci-fi...

Bardzo dziękuję za miłe słowa :)

(6.12.2016, 23:58)Zirds napisał(a): Czyżbym wyczuwał fana gier z serii Samorost?

Stłumione pianino grające melodię wprowadza niepokój do utworu, a dźwięki pojawiającego się w tle systemu modularnego - basu, który pod koniec się ujawnia (Brzmi jak Moog lub Arp 2600) ciekawie dodaje efektu głębi i dobrze się komponuje z tym mrocznym, przyduszonym klawiszem...
Zgodzę się z przedmówcami, że utwór jest jednak trochę za cicho, ale w dobie "Loudness War" dla mnie może być, nie chcę sobie niszczyć słuchu głośną muzyką, a Twojej to się całkiem przyjemnie słucha mimo tego, że i tak wartość większości dźwięków (zwłaszcza tych wysokich) jest po prostu odcięta.

Mam nadzieję, że utwór dostanie jakiś większy "Wdech", jak jego nazwa wskazuje i będzie miał zakończenie godne wypuszczenia powietrza, bo bez zakończenia czuję się jakby mi brakowało... Powietrza.

5/5 mimo wszystko :)

Samorost? Z chęcią się tym zainteresuję! Nigdy o tym nie słyszałem. Co do stłumionego pianina, ogólnie jest to harfa z lekko odciętą górą i dosyć głębokim pogłosem. Może faktycznie trochę przesadziłem z tym, ale efekt jak najbardziej zamierzony :D Bardzo dziękuję za tak pozytywny i gorący komentarz. Bardzo uważnie prześledziłem każde twoje słowo i masz wiele racji, które wezmę sobie do serca.


RE: Sylwester Faustmann - Breathe In - AZUDA - 18.03.2017

zabieram do siebie :)


RE: Sylwester Faustmann - Breathe In - TIFUL - 26.04.2017

Bardzo klimatyczne, nie wiem dlaczego ale lubię słuchać takich produkcji ;D Można wiedzieć ile nad tym siedziałeś?


RE: Sylwester Faustmann - Breathe In - PureInstinct - 28.04.2017

(26.04.2017, 14:44)TIFUL napisał(a): Bardzo klimatyczne, nie wiem dlaczego ale lubię słuchać takich produkcji ;D Można wiedzieć ile nad tym siedziałeś?

Dziękuję TIFUL. Sczerzę? Bardzo krótko ;D To znaczy 3/4 dni max, z czego pierwszy dzień cała kompozycja, aranżacja - a reszta dni to już dopieszczanie barw, dźwięków i miks (który nie jest i tak dobry ;D). Generalnie - szybki utworek. Po prostu to był stan wysokiej weny twórczej, gdzie każda kolejna melodia, układ, harmonia po prostu była idealna.
Dzięki za odsłuch!


RE: Sylwester Faustmann - Breathe In - djgtb - 5.05.2017

Oo całkiem dobry kawałek 10/10 :D