MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
OTHER Shattered - Theory of Falling - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: OTHER Shattered - Theory of Falling (/temat-other-shattered-theory-of-falling)



Shattered - Theory of Falling - Shattered - 27.11.2016




RE: Theory of Falling (Djent) - Recoil83 - 27.11.2016

Witam zacny utwór, podoba mi się pracy perkusji nie do odróżnienia od prawdziwej, gitara też genialna, tylko parę razy zmieniasz temat, na końcu brzmi nawet rockowo, ode mnie 5.


RE: Theory of Falling (Djent) - qnebra - 28.11.2016

Całkiem podobne w swoim stylu do tego co napisał Mick Gordon do nowego Doom.


RE: Theory of Falling (Djent) - Shattered - 28.11.2016

(28.11.2016, 12:38)qnebra napisał(a): Całkiem podobne w swoim stylu do tego co napisał Mick Gordon do nowego Doom.

Mick Gordon - Doom zajebista muza mam ją w ulubionych ;)


RE: Theory of Falling (Djent) - qnebra - 28.11.2016

BFG Division sam bardzo lubię.


RE: Theory of Falling (Djent) - chafer - 29.11.2016

Wow. Dla mnie brzmi profesjonalnie. Nie mam żadnych uwag. Może tylko ten chórek w 2:12 brzmi słabo jak gra oddzielnie, ale to szczegół. Mocna 5!


RE: Theory of Falling (Djent) - NAR - 29.11.2016

Zajebiście to brzmi! Czym nagrywałeś gitary?


RE: Theory of Falling (Djent) - Shattered - 29.11.2016

(29.11.2016, 14:02)NAR napisał(a): Zajebiście to brzmi! Czym nagrywałeś gitary?

To są wirtualne instrumenty. Sygnał przeszedł przez Le456. Plugin ten jest zupełnie darmowy.
Pozdrawiam.


RE: Theory of Falling (Djent) - Shabboo Harper - 1.12.2016

Rzeczywiście track zbliżony do klimatów Mick'a Gordon'a. Jest ekspresywnie, niejednolicie; "obficie" w intrygujących wariacjach gitary. Brzmienie "w zgodzie" z gatunkiem; "treściwe" pod względem instrumentarium. Klimat konkretny, sugestywnie mocarny. Zdecydowanie to Twój #1 w kwestii aranżu. Technicznie jest okey; choć... perka godna jest większej intensyfikacji; zaś "góra" solówek gitar jest, według mnie, sporo "zmatowiona" (zbyt "podcięta"). Już Break (industrialnie "skażony") świadczy o ograniczonej klarowności miksu. Mike, generalnie feeling prima. ;D


RE: Theory of Falling (Djent) - Kael - 1.12.2016

Jestem gitarzystą, grałem w kilku kapelach na różnych instrumentach i ni hu hu nie zorientowałem się, że to wirtualne instrumenty. Brawo, kawał dobrej roboty. Drobna uwaga jeśli chodzi o aranż, to breakdowny które trochę za bardzo się wybijają, nie wiem, jakoś tak nagle te wyciszenia przychodzą. To pewnie kwestia stylistyki, ale ja bym tam dorzucił jakieś FX, co by płynności dodać i przestrzeni.


RE: Theory of Falling (Djent) - PureInstinct - 1.12.2016

Jest moc, jest ekspresja! Ogólnie podoba mi się to połączenie druma z kolosalnym distortion. Tak samo świetna gitara, aż bije od niej ludzka ręka - chociaż to digital. Partia, gdy wchodzi chór jest lekko robocza, bo nie czuć przejść wokalnych między dźwiękami, co w naturalnym środowisku zawsze jest.
Ale ogólnie jestem zachwycony jakością, bardzo dobre!


RE: Theory of Falling (Djent) - Mat.Mor.Raw - 3.12.2016

Pierwsze wrażenie - 4 - Świetnie brzmiący instrumental djent metal, ja tutaj słyszę solidne riffowanie a'la Meshuggah, Tesseract, Mnemic... Bardzo dobre wrażenie psują mi niestety solówki i sztuczne flażolety, które fałszują i wibrują w nienaturalny sposób.
Kompozycja - 3 - Poszczególne partie utworu słucha się z przyjemnością, są dobrze zaaranżowane, dynamiczne. Natomiast brakuje mi tutaj spójnej wizji całości, brakuje budowania napięcia pomięcy częściami, breakdown następuje bardzo nieoczekiwanie i rozpoczyna tak jakby zupełnie nowy utwór

Brzmienie - 4 - Brzmienie wirtualnych gitar, basu i perkusji masz coraz lepiej opanowane, ciekawie wypadają wokale i rozmaite efekty industrialne dodawane w tle co jakiś czas. Natomiast wszelkie próby wirtualnego symulowania artykulacji gitary solowej to bardzo grzązki, ryzykowny grunt i nie polecam tego robić, każda najmniejsza nienaturalność jest od razu słyszalna. O ile gitara rytmiczna grająca proste riffy jest nie do odróżnienia od prawdziwego wioślarza, o tyle wszelkie zabawy pitch bend, flażolety, vibratto lepiej zrobić już na prawdziwej gitarze

Mix - 5 - spójny, stereofoniczny, profesjonalny miks, z głębokim dołem i soczystym środkiem. Selektywne brzmienie gitar, basu i perkusji. Sprawna manipulacja filtrami dla zróżnicowania brzmienia. Pełna przyjemność odsłuchu.

Ocena - 4 - Świetny miks, bardzo dobre opanowanie wirtualnych instrumentów, warto popracować nad kompozycją i zastąpić wirtualne solówki prawdziwą gitarą.


RE: Theory of Falling (Djent) - Mocade - 5.12.2016

Cytat:Czym nagrywałeś gitary?

Coś czuję że używając tego twojego wynalazku jeszcze wiele razy usłyszysz to pytanie :-)
Trudno się dziwić, bo granica między realem a efektem naprawdę zaczyna się zacierać. Świetny materiał. Efekt Gitary basowej z 1:05 jest szczerze srogi i niszczy umysł. Aż chciałoby się ukraść odrobinę materiału dla własnych celów. Pozdrawiam.


RE: Shattered - Theory of Falling - Needo - 15.12.2016

Bardzo podoba mi sie perkusja :D Bardzo realnie brzmi :D Gitara też mega brzmi. Jesli ty ukladales wszystkie motywy i melodie to szacu+! Bardzo mi sie podobaja :D Utwór brzmi bardzo profesjonalnie, jedyna drobna prawie nic nie znacząca uwaga to zobacz na sam koniec utworu. Konczysz w 3;18 i zostaja 2 sekundy szumów ktore nagle znikaja. Za pierwszym razem jak sluchalem to już to zauwazylem i dla mnie slabo to brzmi. Mógłbyś ściszyc to stopniowo albo cos w tym stylu zeby to tak nie drażnilo :D Ale to tylko uwaga do ostatnich sekund całosciowo szacun za produkcje, calosc jest mega na +! Pozdrawiam


RE: Shattered - Theory of Falling - neuron - 2.01.2017

no to żeś Panie poleciał elegancko ;)
to taki nuclear Machine Head , faktycznie te gitary są nie złe , z tych Twoich riffów to sam bym zrobił 2 różne numery wlaściwie ale koniecznie live , ten styl jest ewidentnie zywy i zadna elektrownia tego nie załatwi ,ale jesli zamiar jest ewentualny tak jak tutaj to wtedy inna bajka i temat sam sie pięknie broni , masz ode mnie +5 do mocy , możesz śmiało czuc sie prekursorem nowego stylu post-core .........jest moc .....
stay hell

co do reszty sie nie wypowiem bo nie znam sie na miksach,fiksach i innych manewrach ;)