MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Jak rozkręcić liczbę wyświetleń na YT? - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Offtop (https://musicproducers.pl/forum-offtop)
+---- Dział: Dyskusje (https://musicproducers.pl/forum-dyskusje)
+---- Wątek: Jak rozkręcić liczbę wyświetleń na YT? (/temat-jak-rozkrecic-liczbe-wyswietle%C5%84-na-yt)

Strony: 1 2


RE: Jak rozkręcić liczbę wyświetleń na YT? - Oszir - 29.11.2016

Niby głupie ale w tych przykładach wszystko jest przemyślane.

Takie akcje są potrzebne, raz ze promujesz siebie a dwa to motywujesz innych.
Powinniśmy w ten sposób siebie wspierać bo w grupie jest siła, oczywiście dbając o przyzwoity poziom.


RE: Jak rozkręcić liczbę wyświetleń na YT? - KBK - 30.11.2016

Najlepsza metoda to pozycjonowanie. Trzeba umieć korzystać z modułu statystyk i pozycjonować filmy, a nie tylko je tagować.

Ale niestety, nic samo nie przyjdzie, tak jak koledzy piszą, trzeba się reklamować, pisać na forach i grupach... to jedyna słuszna droga do sukcesów, bo 5 szczerych, zainteresowanych twoja muzyką subskrybentów wygeneruje ci wiecej wyswietlen, nizeli 1000 kupionych.


RE: Jak rozkręcić liczbę wyświetleń na YT? - Druii - 30.11.2016

Najefektywniej jest dostarczać konsumentowi wysokiej jakości produkt. Jeśli taki masz, to nie powinieneś mieć problemu ze znalezieniem dobrej wytwórni, która zajmie się resztą.

Jeśli masz problem z kontraktem z jakąś lepszą wytwórnią, to możesz kombinować jak koń pod górkę ze "sposobami" na nabijanie wyświetleń itd, ale na dłuższą metę i tak ci to za dużo nie da, bo nie przytrzymasz przy sobie słuchacza. Przytrzymać się da jedynie jakością, a z muzyką jest jak z gastronomią. Klient, który wraca = sukces.

Bawienie się w reklamę bez odpowiedniego zaplecza jest dla mnie bez sensu.
Nie mam sumienia pisać złotych rad, bo ktoś, kto może po prostu nie nadaje się do robienia muzyki, może pomyśleć, że po prostu za mało zrobił w materii marketingu albo... zwali winę na ten zły świat i okrutny biznes, który tak działa (dygresja - hehe był tu kiedyś taki ananas, który znał... ekhm... jakiegoś tam DJa z jakiegoś Pcimia Dolnego, który zdradził mu sekret i bawił się w wieszcza NWO, że muzyka, szamani i generalnie cały rynek jest już zaplanowany i trzeba wstąpić do sekty czy coś :P).
Nie wiem jak jest z Tobą, oczywiście życzę wszystkiego dobrego.

Pozdrawiam.


RE: Jak rozkręcić liczbę wyświetleń na YT? - In-Tegral - 30.11.2016

Panie wszechwiedzący, a co z tym całym chłamem, który ostatni wypływa i jest tak popularny, że głowa mała?


RE: Jak rozkręcić liczbę wyświetleń na YT? - Druii - 30.11.2016

Którym dokładnie? Że Big-roomy i edmy na jedno kopyto, czy coś jeszcze mnie ominęło :E ?


RE: Jak rozkręcić liczbę wyświetleń na YT? - In-Tegral - 30.11.2016

Mówię o tym, że jakieś Cypisy i inne śmietniki... Jakość tekstu : -1/10, jakość pokładu : -10/10 (kradzione przeważnie midi, złożone w nexusie), jakość "mixu" : bez komentarza, więc tu trochę nie pasuję Twój pogląd z jakością a stałymi słuchaczami.


RE: Jak rozkręcić liczbę wyświetleń na YT? - Druii - 30.11.2016

A cóż to? Podeślij na PM jakiegoś linka żebym mógł się odwołać (nie będziemy tu śmiecić), bo bez ściemy nie mam pojęcia o co chodzi :P.

EDIT:

Ok, jestem po seansie haha :D
No ale nie wiem zupełnie jak się do tego odnieść - jak komuś zależy jedynie na popularności no to chyba odkryciem ameryki nie jest, że mało ambitna imprezowa muzyka ze sprośnymi/żałosnymi/śmiesznymi tekstami to najkrótsza droga. Disco polo nie powstało wczoraj.
A co do samych utworów - to produkcyjnie podkłady nie są złe. Do takiej muzyki spełniają funkcje, miks też nie jest najgorszy. W żadnym wypadku nie mówię, że mi się to podoba, bynajmniej - ani, że są perfekcyjne czy super zrobione. Ale odbiorcą takiej szmiry nie jest raczej ktoś, kto zna się na muzyce, a ktoś, kto jedzie do remizy na dyskoteke ze swoją już zaciążoną 14-letnią dziewczyną.

Ale wydaje mi się, że dyskusja dotyczy nieco innej sfery muzyki, a wśród członków forum raczej niewielka część ma ochotę na produkowanie czegoś takiego dla sebixów i karyn.


A nawiązując tym podtematem do tematu wyświetleń - nawet jeśli ktoś by zrobił jakąś taką szmirę, żeby nabić wirtualnie fanów, to gdy pokaże im co faktycznie tworzy, to może 0,2% odbiorców szmiry w ogóle się tym zainteresuje.


RE: Jak rozkręcić liczbę wyświetleń na YT? - KBK - 30.11.2016

Druil, musze cie negatywnie zaskoczyć i zaprzeczyć twojej teorii :)
Mam u siebie na kanale mnóstwo filmów wysokiej jakości, a jest jeden nie dość że nagrany byle jak, to przesłanie również niesie byle jakie a z jakiegoś powodu ma ponad 1000 wyświetleń (gdzie inne mają mniej niz 100) i prężnie pnie się w górę - nie rozumiem tej anomalii, dlaczego YT uznał ten film za wartościowy i promuje go jako podpowiedź do innych filmów...


RE: Jak rozkręcić liczbę wyświetleń na YT? - Druii - 30.11.2016

Liczby, którymi operujesz w argumentacji nijak się mają do procesu budowania marki.
Wiadomo, że w pewnym momencie trzeba wyłożyć trochę kasy na kampanię, indyki robią to z własnych pieniędzy, a ludzie pod wytwórniami - korzystają w tym wypadku z usług wytwórni lub/i sami to robią.

Istnieją wyjątki, to prawda, czasem szersze (jak w przypadku śmiesznego gówna/dzieł tworzonych nie dla jakości, a "dla beki", czy disco-polo), czasem w przypadku pojedynczych utworów, ale ilekolwiek by się nie wydało na kampanię, albo sposobów na zwiększenie oglądalności, to jeśli się ma słaby produkt, to będzie to najczęściej strata czasu/pieniędzy.

No chyba, że jednak chcecie się upierać i usilnie twierdzić, że spam, który dostajecie na SC albo losowe reklamy hindusów, którzy zrobili jakieś gnioty w FL Studio, pojawiło się im trochę hajsu i się promują na Facebooku, że to jest skuteczne.
"Z gówna bata nie ukręcisz".

Dlatego wnioskiem jest - lepiej się najpierw zająć PRIORYTETOWO jakością swojego produktu (w tym wypadku utworów), a potem martwić się o promocję, a nie na odwrót. Tak, teraz z lewa i prawa nawet mniejsi producenci wyskakują z tworzeniem własnej marki, nie wiem, koszulkami, pierdołami. Ale trzeba sobie zdać sprawę czemu to służy i jak pomaga w budowaniu swojej kariery.

W odwrotnej sytuacji - kiedy ma się super utwory, dostaje się taki feedback od profesjonalistów i rady, żeby coś z tym dalej robić, wydawać, spieniężać, popularyzować - wtedy to ma największy sens. Bo odniesie najlepszy skutek.

Kolega wyżej zwrócił do mnie per 'Pan Wszechwiedzący'. Eech.. Po prostu swoje wypowiedzi staram się bazować nie tylko na własnym doświadczeniu, czy obserwacji rynku, ale też na rozmowach z ludźmi z branży, często robiących serio potężne projekty, ale nazwiskami rzucał nie będę.
Wiem, że tu panuje zasada... raczej bycia miłym, aniżeli bycia szczerym, no ale jak tak co jakiś czas wchodzę na forum i widzę, że pewne osoby z poziomem swoich utworów nie idą do przodu, a potem natrafiam na temat taki jak ten, to no przychodzi tylko jedno do głowy - albo trzeba się wziąć do roboty, albo poszukać innej działki, bo może niekoniecznie tworzenie muzyki wychodzi najlepiej.

No chyba, że ktoś to robi jedynie dla siebie w ramach hobby i już się z tym pogodził, że to nie jest jego droga "życiowa". Ale wtedy zwiększanie grona odbiorców chyba nie jest aż takie ważne, co nie ;)?

Pozdro


RE: Jak rozkręcić liczbę wyświetleń na YT? - Zirds - 30.11.2016

Budowanie marki najprościej przychodzi jak np. grasz swoje utwory lub ktoś gra Twoje na disko jako dj. Według mnie marną reklamą się nie da wybić, trzeba wyłożyć trochę kasy.. zaoszczędziłeś pieniądze nie kupując legalnego oprogramowania? Zamiast je przepieprzać na pierdoły to trzeba było odłożyć trochę i było by na reklamę lub jakikolwiek inny rodzaj zdobywania popularności.


RE: Jak rozkręcić liczbę wyświetleń na YT? - Oszir - 1.12.2016

KBK Druii - obydwoje piszecie prawdę ale nie potraficie dojść do porozumienia :)

Zgadzam się z Druii że im lepsza "jakość" tym lepszy efekt ale oprócz tego istnieje takie zjawisko o jakim pisze KBK. Oczywiście mowa tu o YT nie wiem jak jest gdzie indziej.

Też mam kilka filmów o kiepskiej estetyce wykonania pod względem montażu i jakości audio wideo ale liczby mówią same za siebie 7 tyś (pisklaki, kurki) 5 tyś (larwa chrząszcza majowego z bardzo kiepskim podkładem muzycznym) i prawie 5 tyś (ogrzewacz kieszonkowy również z słabym podkładem audio) a film z muzyką wykonany w dużo lepszej jakości z największą liczbą wyświetleń to dokładnie 679... nie tysięcy a po prostu 679... :) później jest tylko gorzej. Filmy o innej tematyce niż muzyka szybko nadrabiają straty mimo że są byle jak montowane.

Zauważyłem coś jeszcze, mianowicie mamy zimę i w tym sezonie mocno rośnie oglądalność ogrzewaczy kieszonkowych i efekt jest taki że nagle drastycznie spada oglądalność innych filmów. Jeśli pospamuje i wymuszę większą oglądalność na innych filmach to spada oglądalność ogrzewaczy. Jest to trochę pop...ne ale tak to wygląda.