MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Zwykli ludzie i ich pojęcie o produkcji [...] - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Offtop (https://musicproducers.pl/forum-offtop)
+---- Dział: Dyskusje (https://musicproducers.pl/forum-dyskusje)
+---- Wątek: Zwykli ludzie i ich pojęcie o produkcji [...] (/temat-zwykli-ludzie-i-ich-pojecie-o-produkcji)

Strony: 1 2


Zwykli ludzie i ich pojęcie o produkcji [...] - nullname - 5.12.2016

Witam,

Ostatnio nie daje mi spokoju ciekawość, jak to zwykli ludzie(a no bo my to inny gatunek) myślą jak muzyka powstaje(elektroniczna).
Pokazywałem kumplowi twórczość. Spodobała mu się itp. Zaczął mnie dopytywać... i nagle yebnął coś w stylu...

Cytat:"hmm, to te twoje pierwsze produkcie musiały brzmieć jak te z pegazusa, te 8-bitowe plumkania"
No skisłem. Zamurowało mnie jak meksykanów po wyborach :|

Inaczej wydusiła z siebie inna osoba...

Cytat:"A to ty to na komputerze robisz? A ja myślałam, że to się nagrywa"
Brak słów. A stwierdzenie... "komputer wszystko za ciebie robi" to już chyba klasyk.


A wy macie jakieś nietypowe cytaty od tych "ludzi"? :V
Zapraszam do dyskusji :)

Miałem to wstawić do offtopu, ale jednak uznałem, że w dyskusjach lepiej pasuje.


RE: Zwykli ludzie i ich pojęcie o produkcji [...] - Recoil83 - 5.12.2016

Mi to ogólnie nikt nie wierzy że tworze muzykę, w zasadzie to nikt o tym nie wie, raz komuś powiedziałem to mi odpowiedział cytuję "chyba na flecie" :3
Niech i tak będzie, w sumie lepiej że nikt nie wie, bo mam więcej czasu dla siebie, mogę ogarnąć więcej rzeczy do zrobienia. :\


RE: Zwykli ludzie i ich pojęcie o produkcji [...] - OProject - 5.12.2016

Klasyk to: takie coś to w 15 minut zrobie xd
To nie muzyka bo nie powstaje na prawdziwych instrumentach (w koncu syntezator to nie instrument, i to bardzo skomplikowany) xd
Ogólnie takie głupoty można znaleźć w internecie, na jakis demotach, kwejkach itp xd

Ludzie sie nie znają, co zrobisz, każdy z nas wie ze tworzenie muzyki nie jest łatwe ;) Janusze muzyki się zdarzają, śmieszniej jest jak ty wiesz jakie to trudne i mozesz najwyzej sie usmiechnac i olac takie opinie xd


RE: Zwykli ludzie i ich pojęcie o produkcji [...] - piral - 5.12.2016

Jak jeszcze się czasami chwaliłem w rodzinie/do znajomych, tak z 6-7 lat temu albo więcej to klasykiem było "kiedy to się rozkręci", "cały czas to samo" itp. Oczywiście też "ile można na tym zarobić". ;) Ogólnie z czasem "zwykli ludzie" mnie nie denerwują, to jasne, że się nie znają. Gorsi są ci, którzy siedzą w tym/interesują się i nadal pieprzą głupoty.


RE: Zwykli ludzie i ich pojęcie o produkcji [...] - Mat.Mor.Raw - 5.12.2016

Smutne jest to, że

Zwykli ludzie:
- wierzą od razu, że ten dj celebryta, albo wokalista celebryta, jest wybitnym muzykiem, artystą, producentem, dj-em i sam wyznacza kierunek swojej twórczości
- jak ktoś jest popularny, w mediach, to znaczy, że coś sobą reprezentuje i warto śledzić jego twórczość, być jego fanem
- warto pochwalić się znajomym, że się jest jego fanem, bo znajomi go rozpoznają, więc od razu zrozumieją kogo słuchasz, można się lansować śledzeniem nowych trendów, puścić w samochodzie na cały regulator i przechodnie pokiwają głowami z aprobatą

Nie dociera do zwykłych ludzi, że:
- za popularnym artystą stoi sztab ludzi: producent, tekściarz, kompozytor, realizator dźwięku, aranżer, muzycy sesyjni, pr-owiec, fotograf, grafik, designer, manager, itd.., itp...
- artysta niezależny, home recording'owiec, taki jak my: musi w te wszystkie role wejść sam, nikt mu nie pomaga, odwala całą tę robotę naprawdę sam

Fakt:
- nie ma nas na plakatach/reklamach informujących o najbliższych koncertach
- nie ma z nami wywiadów
- nie ma recenzji naszych płyt w gazetach, na portalach
- fanpejże promujący muzykę, nie piszą o nas na blogach
- nie można się pochwalić znajomym, że nas słuchają, bo i tak nikt nas nie kojarzy, więc nie ma potrzeby się chwalić
- nie mamy kontraktu z wytwórnią, więc w każdej chwili możemy przestać się zajmować muzyką, więc po co nas śledzić w ogóle...
(To są bardzo ważne czynniki, które sprawiają, że traktuje się nas poważnie lub nie)

Co warto robić:
- pokazywać znajomym na fejsie swoje zdjęcia z klawiszem, z gitarą, za konsoletą mikserską,
- wynająć salkę prób na godzinkę i porobić sobie zdjęcia z fajnym sprzętem
- dbać o swój fanpejdż, nie tylko wrzucać nowe utwory, ale też pisać o swoich sukcesach (zwłaszcza o sukcesach na tym forum, wierzcie: to działa), planach wydawniczych
- udostępniać swoje posty znajomym na fejsie, zaprosić znajomych do swojej strony
- napisać profesjonalnie wyglądającą biografię po polsku i angielsku (można się wzorować na wikipedii)
- generalnie nasze profile muzyczne muszą wyglądać profesjonalnie i nie odbiegać poziomem od mainstream'owych


RE: Zwykli ludzie i ich pojęcie o produkcji [...] - Ixipe - 6.12.2016

mój jeden znajomy ostatnio miał bez plan, a że był naćpany amfetaminą, stwierdził że przyjdzie do mnie (10km) i stworzy jakąś muzykę.. przez telefon nie udało mi się mu wytłumaczyć, że po pierwsze jak jest nafecony to nie da rady, a po drugie to nie jest takie proste jak mu się wydaje.. On stwierdził, że jego kumpel z kolei jak się naćpa to lubi słuchać moich produkcji. Wogóle, to założył, że ja to naćpany zawsze robię, bo tzreźwi ludzie i zdrowi na umyśle nie robią takiej muzyki :D przyszedł.. koło drugiej w nocy... Chciałem się go jak najszybciej pozbyć, więc mu odpaliłem fla na szybko pokazałem co jest gdzie i mówię- rób.. Już nie chciał.. i też był mocno zdziwiony bo myślał że produkcja na komputerze to coś w stylu ejay , jak ten program co kiedyś do zabawy był... i chyba się obraził na mnie bo wtedy ostatni raz go widziałem i słyszałem a było to miesiąc temu .p


RE: Zwykli ludzie i ich pojęcie o produkcji [...] - Mocade - 7.12.2016

Niestety nie mam pojęcia jak obecni znajomi mogliby zareagować na temat mojej muzyki, zbyt się wstydzę aby powiedzieć że to i to jest "moje". W 2007 roku gość który wkręcił mnie w FLStudio 5, po odsłuchaniu pierwszych wypocin (coś a'la dark ambient) stwierdził: "Ty masz jakieś shizy, kto to robi taką muzykę, powinieneś iść się leczyć" :-|


RE: Zwykli ludzie i ich pojęcie o produkcji [...] - Zirds - 7.12.2016

Miejcie na nich wyje... róbcie swoje.. w końcu przyjdzie koza do woza ;) i powie "wow, to Twoje?".


RE: Zwykli ludzie i ich pojęcie o produkcji [...] - nullname - 7.12.2016

Swoją drogą to dla ludzi tworzymy. Trzeba się liczyć z ich opinią.. trochę.

Prostym krokiem do sukcesu jest poniekąd pokazywanie to jak oni myślą, a nie jak jest w rzeczywistości.

Prosty przykład:
Kto się jara KRK rp6 na biurku? Ja.
Kto się jara pełnym wyposażeniem studia za 140tys zł? Wszyscy.


RE: Zwykli ludzie i ich pojęcie o produkcji [...] - Mat.Mor.Raw - 7.12.2016

(7.12.2016, 10:59)nullname napisał(a): Swoją drogą to dla ludzi tworzymy. Trzeba się liczyć z ich opinią.. trochę.

Prostym krokiem do sukcesu jest poniekąd pokazywanie to jak oni myślą, a nie jak jest w rzeczywistości.

Prosty przykład:
Kto się jara KRK rp6 na biurku? Ja.
Kto się jara pełnym wyposażeniem studia za 140tys zł? Wszyscy.

* jak robisz muzykę elektroniczną, musisz mieć zdjęcie z klawiszem
* jak robisz muzykę gitarową, musisz mieć zdjęcie z gitarą, wzmacniaczem, efektami podłogowymi
* jak jesteś wokalistą, musisz mieć zdjęcie z mikrofonem
* jak jesteś tylko producentem, musisz mieć zdjęcie w studiu, z konsoletą, z odłuchami, całym wyposażonym sprzętem
* jak robisz muzykę symfoniczną, filmową, musisz mieć zdjęcie z partyturą, z orkiestrą
* jak jesteś niezależnym, alternatywnym, zaangażowanym artystą, koniecznie zdjęcie ze spuszczonym wzrokiem w dół, głowa pochylona oglądająca podłogę (że niby taki zamyślony nad światem) albo ze wzrokiem spoglądającym gdzieś w dal (że niby zamyślony, kontemplujący świat)
* jak jesteś discopolowcem, to koniecznie zdjęcie z gitarą (nie pytajcie czemu)

...a jak masz kontrakt z dużą wytwórnią i jesteś promowany, to w sumie wystarczy twoje duże białe logo w wyboldowanym arialu na tle moża, gór, zachodzącego słońca i jesteś bogiem muzyki, bożyszczem fanów


RE: Zwykli ludzie i ich pojęcie o produkcji [...] - K - 7.12.2016

xD

[Obrazek: moravsky.jpg]

PS. Jednak potrzebny Arial Heavy. Wyboldowany to za mało. :D


RE: Zwykli ludzie i ich pojęcie o produkcji [...] - Ixipe - 7.12.2016

nie mogę się nie zapytać.. dlaczego discopolowiec musi mieć zdjęcie z gitarą? bardziej klawisze i w oczojebnej marynarce wg mnie


RE: Zwykli ludzie i ich pojęcie o produkcji [...] - Foortic - 7.12.2016

(7.12.2016, 16:34)Ixipe napisał(a): nie mogę się nie zapytać.. dlaczego discopolowiec musi mieć zdjęcie z gitarą? bardziej klawisze i w oczojebnej marynarce wg mnie

Widzisz dowcip polega na tym , ze gitara robi lepsze show... Można sie z nią powyginać poskakać i co tylko... A to że w trakcie gdy w tracku gość gra na gitarze słychać pianinko albo jakies leady to sprawa drugorzędna...
Wygibasy z gitarą... Yeahh that's it !!! XD


RE: Zwykli ludzie i ich pojęcie o produkcji [...] - OProject - 7.12.2016

Teraz to chyba goła laska robi większe szoł niż gitara w diskopolo xd xd


RE: Zwykli ludzie i ich pojęcie o produkcji [...] - Foortic - 7.12.2016

(7.12.2016, 16:50)OProject napisał(a): Teraz to chyba goła laska robi większe szoł niż gitara w diskopolo xd xd

No tak gołe laski w disco polo robią show... A jeszcze jak jest laska "grająca" na gitarze... To wtedy widzowie wraz z polo tv wpadają w szał xD


RE: Zwykli ludzie i ich pojęcie o produkcji [...] - Zirds - 7.12.2016

Najlepsze są te co tańcują stare prukwy do ślunskich szlagierów :D


RE: Zwykli ludzie i ich pojęcie o produkcji [...] - KBK - 7.12.2016

Mateusz ma rację. Abyśmy my "szaraki" mieli szansę się wybić, to:
- nasza muzyka musi być lepsza niż "średnia"
- nasz fanpage musi być lepszy niż "średni"
- nasza strona www i treść w niej musi być więcej niż "średnia"

tylko wtedy, gdy te rzeczy nie odbiegają od profesjonalnych, mamy szansę być zauważeni. Ostatnio usłyszałem komentarz jednego gościa, który puszcza House w knajpie u mnie pod blokiem: " Trance? Po chuj to robić przecież to i tak sie nie "sprzedaje" "

Ale ja mam wyjebane, mogę robić nawet etiudę pompejańską, i jeśli sprawia mi to przyjemność i wprowadza w euforię, to będę to tworzył i c h u j :)


RE: Zwykli ludzie i ich pojęcie o produkcji [...] - Ixipe - 7.12.2016

Się nie śmiejcie z disco polo.. każdy z was znalazłby w tym gatunku coś dla siebie ale głośno nikt tego nie powie..


RE: Zwykli ludzie i ich pojęcie o produkcji [...] - Zirds - 7.12.2016

(7.12.2016, 19:18)Ixipe napisał(a): Się nie śmiejcie z disco polo.. każdy z was znalazłby w tym gatunku coś dla siebie ale głośno nikt tego nie powie..

Gdybyście robili Disco Polo to byście teraz byli bogaci.


RE: Zwykli ludzie i ich pojęcie o produkcji [...] - KBK - 7.12.2016

(7.12.2016, 19:19)Zirds napisał(a):
(7.12.2016, 19:18)Ixipe napisał(a): Się nie śmiejcie z disco polo.. każdy z was znalazłby w tym gatunku coś dla siebie ale głośno nikt tego nie powie..

Gdybyście robili Disco Polo to byście teraz byli bogaci.

Jakiś prestiż trzeba mieć :D