MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
OTHER Chafer - My Soul - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: OTHER Chafer - My Soul (/temat-other-chafer-my-soul)



Chafer - My Soul - chafer - 9.12.2016

W ramach odpoczynku od trailerowych brzmień :)




RE: Chafer - My Soul - PureInstinct - 10.12.2016

Piękne. Zacznę od tego, że aranżacyjnie jest bardzo fajnie. Harmonia skrzypiec, pianina i delikatnie schowanego brassu idealnie współpracuje. Instrumentalizacja niczym John Williams Heart Bardzo mi się podoba.
Pianino początkowo brzmi bardzo dobrze, jednak później zbytnio rezonuje co bardzo drażni ucho. Powstają brzydkie harmoniczne na wysokich częstotliwościach, chociaż nie wiem, czy to po prostu nie wina sampli - lub przesadziłeś z EQ :D
Bynajmniej, magiczny klimat!


RE: Chafer - My Soul - Cris - 10.12.2016

Fortepian ma ładną, dynamiczną budowę, świetną nieoczywistą tonację, ale brakuje mi dużo w sekcji smyczkowej. O ile wiolonczele i kontrabasy grają wg mnie dobrze, o tyle skrzypce grające wysokie nuty, brzmią jakby urywały się sample w instrumencie. nie ma tego łączonego legato, nie mają też ładnego fade in oraz fade out na końcu, jeśli mają mieć przerwy w grze. Poza tym są zbyt blisko słuchacza, przez co wydają się za głośne. Klimat i aranżacja jednak jest poprawna, przez co moja nota to 8+/10. Powodzenia


RE: Chafer - My Soul - Knight Wonderer - 11.12.2016

Nie jestem znawcą lecz jak dla Mnie zmiana smyczków (za długie przeciągnięcia moim zdaniem) 1:39 delikatne tom tomy lub jakieś bębny w tle dały by całkowicie wyodrębnienie tematu. Bardzo mi się podoba pracuj dalej, piękna praca :)


RE: Chafer - My Soul - shadowfinder - 11.12.2016

kompozycja bardzo dobra! Zgadzam sie z pureinstinct ze pianino zbyt rezonuje co faktycznie troche meczy. Leadowe skrzypce jakos taki dzwiek zbyt midi-owy. Mix troche suchy, zbyt mocno nastawiony na srednie frekwencje mam wrazenie. Dodalbys lekkiego reverbu tu i tam i byloby bardziej soczyste. Za kompozycje natomiast mimo uwag daje 4/5.


RE: Chafer - My Soul - chafer - 12.12.2016

Dzięki wielkie! Zagrałem to, co mi na sercu leżało ;)
Pianino - kurcze, faktycznie w kilku miejscach gra dość nieprzyjemnie. To nie jest kwestia EQ - gdzieniegdzie grałem po prostu zbyt mocno, nie przyzwyczaiłem się jeszcze do tego pianina. Co do smyczków - poprawiłem je nieco, dodałem więcej pogłosu. Nie będę umieszczał nowej wersji na moim kanale, żeby nie robić większego bałaganu, jakby ktoś chciał to prześlę. ;)

EDIT: https://soundcloud.com/chafer/my-soul-v2/s-5Li59


RE: Chafer - My Soul - abyssMB - 13.12.2016

Wspaniała kompozycja, aranżacja i temat do rozwoju - do budowy całej oprawy filmowej. Podoba i się barwa pianina i dynamika, na jakich samplach robiłeś ? Smyki może rzeczywiście trochę płaskie w brzmieniu, ale to wina sampli, ale i tak piąteczka bo utwór ma klimat ściska serducho. Dla mnie rewelacja.


RE: Chafer - My Soul - qnebra - 13.12.2016

Kojarzy mi się z jednym z utworów Kevina MacLeoda, użytym w jednej z malutkich gier flaszowych. Dosłownie to samo rozmyte, trochę takie marzycielskie brzmienie pianina. Jednakże muszę stwierdzić, że pomimo swego ładniutkiego brzmienia utwór nie ma nic co by zachwycało, taki urokliwy, śliczny przeciętniak.


RE: Chafer - My Soul - chafer - 13.12.2016

abyssMB - dzięki za kolejny miły memu ucha komentarz ;) Niestety (?) smyczki brzmią jak brzmią przeze mnie. Użyłem ich pierwszy raz i jeszcze muszę nauczyć się je porządnie programować i traktować je jak żywe instrumenty. Smyczki to Cinematic Studio Strings a pianino to Cinematic Piano. Pianino jest chyba najładniejsze ze wszystkich, których do tej pory używałem. Szczerze polecam.
qnebra - dzięki za komentarz. A czego ci brakuje w tym utworze? Wcześniej Knight Wonderer wspominał o dodaniu bębnów, ale moim zamysłem było stworzenie delikatnego i trochę melancholijnego utworu, bez żadnych elementów, które mogłyby rozproszyć słuchacza. Jaką ocenę byś wystawił takiemu urokliwemu i ślicznemu przeciętniakowi? ;)


RE: Chafer - My Soul - qnebra - 13.12.2016

Bębny akurat niezbyt pasowałyby do tej konkretnej stylistyki tego utworu, więc na pewno ich nie dodawaj. Brakować to mi tu nic nie brakuje, niemniej oceny nie wystawiłem.


RE: Chafer - My Soul - chafer - 16.12.2016

Im dłużej słuchałem tego utworu tym bardziej przeszkadzały mi smyczki. Podzieliłem jeszcze raz całą orkiestrę na poszczególne sekcje, uwypukliłem je w pierwszej części i jest znacznie lepiej:
https://soundcloud.com/chafer/mysoul-test3/s-TPHIi


RE: Chafer - My Soul - Shabboo Harper - 30.12.2016

Kompozycja ogromnie urokliwa; aranż przystępny; Sound Design melodyjnie minimalistycznie przejrzysty. Pierwsze me skojarzenie to... Enya i Jej "Watermark", w którym to jest dobrodusznie, czule, miękko... W przypadku "My Soul" odczucie owej "duchowości" nie jest pełne, "potoczyste"; wszelako nie jest też iluzoryczne... Według mnie "uchwyceniu" myśli przewodniej Twego tematu nie do końca sprzyja estetyka miksu. Z pewnością finalna wersja jest korzystniejszą, lecz... piano momentami wciąż jest zbyt "mocne", jednocześnie czasem przykryte (przez wiolonczele); smyczki niezbyt finezyjnie "dopieszczone" w swej ekspresji (Fade Out'y, np. 0:52/2:09); prócz tego cechuje je niekiedy "brzydka" ostrość; 2:13 (?) hmm... Outro frapujące. Sławku, temat godny uszlachetnienia. Absolutnie...