MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HIP HOP The Big Push - Cataplexy - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: HIP HOP The Big Push - Cataplexy (/temat-hip-hop-the-big-push-cataplexy)



The Big Push - Cataplexy - bigpush - 10.12.2016

Siemanko, chciałbym zaprezentować wam kolejne eksperymentalne i mroczne brzmienia z mojej głowy. ;)


Zapraszam do odsłuchu i wypisywania wszystkich mankamentów które rzucają się wam w ucho ;)

Pozdro ;)

Ps: Nie wiem czy łapie się to jeszcze pod bit hip hopowy czy już soundtrack a może jako inne ;)


RE: The Big Push - Cataplexy - Rumush - 10.12.2016

Już mi się od intra podoba. Świetne szumy i efekty. Klimat jaki stworzyłeś dźwiękami jest niesamowity. Dla mnie jak najbardziej się do rapu nadaje. Lecz muszę się przyczepić do spraw technicznych, bębnom by się przydało trochę ciała a pianinko gra za głośno. Wejście gitarowe też fajne, pięknie się wyzwala napięcie później. Naprawdę fajny bit, poza trochę kulejącym miksem to nie mam zastrzeżeń. Słabsze 4/5, bo jednak bębny to bardzo ważny element.


RE: The Big Push - Cataplexy - tks21 - 11.12.2016

Co mi się podoba: początkowa manipulacja basslinem :) W pewnym momencie zaskoczyło mnie od 1:23, że weszła taka lekko metalowa perkusja w tym beatcie a myślałem, że bedzie się utrzymywać monotonność. Widać, że bawiłeś się robiąc ten kawałek :) Pozdro 5/5 i good luck :D


RE: The Big Push - Cataplexy - MariQ - 12.12.2016

W kwestii miksu w pełni popieram Rumusha, praktycznie nie słychać bębnów. Oprócz miksu jest bardzo dobrze. Jak weszła ta gitara to trochę klimat z soundtracka Wolfenstein: the new order :D


RE: The Big Push - Cataplexy - bigpush - 13.12.2016

Dobra, przy następnym kawałku spędzę dużo więcej czasu nad miksem, mam nadzieję że będzie widać poprawę ;)


RE: The Big Push - Cataplexy - Shabboo Harper - 15.12.2016

Abstrahując od miksu, który rzeczywiście potrzebuje gruntownej korekty (soczystość dźwięków; precyzyjne "przejścia"; separacja; pełniejsza przestrzeń; balans między kanałami...); pozwolę sobie stwierdzić, iż to niezgorszy track. ;) Sound Design błyskotliwy w barwie; aranż "drapieżny" w swej strukturze, zaskakujący coś a'la The Prodigy Style... Piotrze, przy minimalnym upiększeniu/wzbogaceniu treści Twego tematu plus modyfikacji finalnego brzmienia możliwym jest stworzyć z "Cataplexy" świetny track. Proszę, nie zniechęcaj się do tego utworu... :)


RE: The Big Push - Cataplexy - Maciek - 27.12.2016

No fajnie to wszystko prowadzi nas do mocnego punktu kulminacyjnego. Potem drop i od nowa... Klimat bardzo dobry, niezłe dźwięki. Co do miksu: - bębny zdecydowanie za słabe, bez powera i to pianino za bardzo priorytetowo potraktowane. Jednak fragment z przesterowanymi gitarami wydaje się być w porządku. 4


RE: The Big Push - Cataplexy - dominoeste - 6.02.2017

To piano strasznie suche i przykrywa reszte,wydaje się takie oderwane od miksu,snare trochę nietrafiony według mnie,bardziej perkusyjny by siadł bez noisea,ciekawy aranz ,nie nudzi.