MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Synteza dźwięku - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: Synteza dźwięku (/temat-synteza-dzwieku)

Strony: 1 2


Synteza dźwięku - Jack Orlando - 4.05.2012

Tak jak w temacie. Może mi ktoś polecić jakąś dobrą książkę o syntezie FM ?


RE: Synteza dźwięku - Tomek1991 - 24.06.2012

Posłałem Ci materiały na priva ;)


RE: Synteza dźwięku - Revnotes - 24.06.2012

Jeżeli byłbyś tak uprzejmy również proszę ;)


RE: Synteza dźwięku - Tomek1991 - 24.06.2012

Elnanter: No jasne ;)


RE: Synteza dźwięku - dominik1946 - 28.07.2012

Tomku skoro tak rozdajesz to tez bym sie chetnie zalapal :)


RE: Synteza dźwięku - Herman - 28.07.2012

a ja bym prosił o wstawienie materiałów publicznie na forum.


RE: Synteza dźwięku - Nu-Style - 28.07.2012

No warto by uzupełnić bądź przypomnieć wiedzę. Czy ja też mogę poprosić o podesłanie materiałów?


RE: Synteza dźwięku - The Timbrer - 28.07.2012

Ja również proszę ;)


RE: Synteza dźwięku - sowa - 29.07.2012

rowniez nie pogardze o ile nie wstawisz tu pirackich materialow :-)


RE: Synteza dźwięku - Michau1995 - 27.09.2012

odnosnie syntezy dzwieku wie ktos jak sie robi te dzwieki hypersaw? bo probuje w dune zrobic i mi nic nie wychodzi i zaczyna mnie denerwowac synteza a jeszcze niedawno myslalem zeby zbierac na virusa ti


RE: Synteza dźwięku - ProCkers - 27.09.2012

Hypersaw to nie jest przypadkiem ileś tam nałożonych na siebie fali saw? I to nadaje im takiej charakterystycznej barwy. Jeśli się mylę to proszę mnie poprawić.
Żeby umieć w ogóle coś kręcić, to trzeba znać podstawowe pojęcia z zakresu syntezy dźwięku no i wiedzieć mniej więcej co z czego jest wykonane :) No i słuch, bez tego się nie obejdziesz :D

W Sytrusie masz kilka presetów Hypersaw :)
W Reasonowym Thorze coś takiego jak Multi Saw - odpowiednik właśnie Hypersaw/Supersaw :)


RE: Synteza dźwięku - Michau1995 - 27.09.2012

no z tego co juz gdzies wyczytalem to te wszystkie brzmienia supersaw i hypersaw sa banalnie proste do zrobienia ale jakos mi nie wychodzi. w dune tez sa gotowe presety z takimi brzmieniami no ale jesli to jest podstawowe brzmienie to jednak chcialbym je umiec zrobic. nalozone sawy na siebie. ok ale jak nalozone? jak to zrobic, wie ktos? ekspert potrzebny od syntezy od zaraz


RE: Synteza dźwięku - ProCkers - 27.09.2012

No jak nałożone? Na jednym oscylatorze saw, na drugim saw i tak dalej. I potem odpowiednio je zmodyfikować :) Odpowiedni detune i efekty i wyjdzie :)

Edit: W Sylenth1 masz bardzo ładny preset Super Saw, ogarnij go sobie i będziesz wiedział co i jak :)


RE: Synteza dźwięku - Michau1995 - 28.09.2012

dzieki tak zrobie tylko musze sciagnac sylenth1


RE: Synteza dźwięku - ***FremikSLA*** - 5.10.2012

Siemka moge też prosić te materjały w celu zaznajomienia się.Będe ci bardzo wdzięczny.


RE: Synteza dźwięku - Michau1995 - 5.10.2012

Tomek nic ci nie wysle bo dostal bana tutaj i w sumie nie wiem dlaczego ale szkoda bo byl najbardziej ogarniety na tym forum w wiekszosci sprawach. ostatnio widzialem nawet ze pan wrobleski ktory jest redaktorem naczelnym estrady i studio opublikowal jego soundsety do virusa wiec mu sie powodzi i cos robi idzie naprzod chlopak a same jego brzmienia to powiem ze sa zajefajne takie typowo trancowe i znowu narobil mi smaka na kupno tego syntezatora ech tylko kiedy to bedzie ;(


RE: Synteza dźwięku - ***FremikSLA*** - 5.10.2012

To szkoda wynikła z tym banem...:-( nie można mu tego odkręcić? Może jakaś petycja z proźbulką do moderatorów?;-) co o tym myślisz Michau1995? Co o tym myślą inni forumowicze?


RE: Synteza dźwięku - Michau1995 - 5.10.2012

nawet jesli by zniesli bana to on tu nie wroci mowil cos ze na tym forum sama infantylna spolecznosc jest czy cos takiego i ze nie zamierza tu wiecej tracic czasu i teraz jest na jakims innym forum chyba

Kay czy ja wiem czy to byla reklama.. mial wypisana strone w swoim profilu tak ze jakby go nie bylo to kazdy moglby go znalezc kontakt do niego ale jesli to jest traktowanie jako reklame to sory i nie sciemniajcie ze tylko za to byl ban bo sie ostro powadziliscie bo widzialem ale tak jak napisales koniec offtopu bo nie ma co drazyc temat


RE: Synteza dźwięku - K - 6.10.2012

Ban był za reklamę innego forum. Radzę zaprzestać offtopu.


RE: Synteza dźwięku - ***FremikSLA*** - 6.10.2012

Skoro tak uznał za stosowne to pokój z nim...