MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
TRANCE tomi3kh - Uplifting no.1 (Short Edit) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: TRANCE tomi3kh - Uplifting no.1 (Short Edit) (/temat-trance-tomi3kh-uplifting-no-1-short-edit)



tomi3kh - Uplifting no.1 (Short Edit) - tomo3691 - 19.12.2016

Hej,
To mój pierwszy EVER amatorski utwór do oceny, w sumie raczej jego demo ale liczę na jakieś opinie. Proszę o wyrozumiałość, jestem amatorem i "produkuję" (jeśli tak to można nazwać) od bardzo niedawna. Jakieś podpowiedzi i krytyka mile widziane :) Zapraszam do dyskusji !!


tomi3kh - Uplifting no.1 (Short Edit)




RE: tomi3kh - Uplifting no.1 (Short Edit) - Zirds - 19.12.2016

Brakuje przestrzeni, góry, utwór brzmi bardzo sztywno - znaczy wszystko jest czytelne, ale brzmi według mnie bardzo ciasno.


RE: tomi3kh - Uplifting no.1 (Short Edit) - OProject - 19.12.2016

Jak na twój "pierwszy" kawałek to nie jest źle xd
Tylko ile z tego to gotowce? a ile twoje? ;) bo barwy całkiem przyjemne
Miks jest trochę zamulony, a w dzisiejszym trance to raczej utwory są bardzo jaskrawe, więc musisz nieco powycinać brudne częstotliwości (z dołu i średniego dołu) i dodać trochę wysokich :P
Synthy mógłbyś dać głośniej.
Widać że nie użyłeś żadnego limitera/kompresora na master tzn. nima żadnego majsteringu xd
Całość brzmi ok, transowo, przyjemne dzwięki, miks trzeba by poprawić, zrobić mastering, urozmaicić to wejście kickiem przed mainpartem, dodać jakieś fxy, intro, outro itp. na razie 3/5


RE: tomi3kh - Uplifting no.1 (Short Edit) - KBK - 19.12.2016

Nie no ogolnie brzmienia i aranz calkiem spoko. Zdejmij troche dolu z niektorych instrumentow. To ci rozjasni miks.


RE: tomi3kh - Uplifting no.1 (Short Edit) - Druii - 19.12.2016

LPF na kicku we wstępie to słaby pomysł.
Wyluzuj z uplifterami/downlifterami - masz ich za dużo, ich nie używa się w każdej frazie. One mają budować napięcie, więc żeby miały jakikolwiek sens musi się coś zmieniać w utworze, one mają do czegoś 'prowadzić'.

Poza tym no - nuda muzycznie.
Struktura szablonowa, nienajgorzej, ale zupelnie bez polotu.
2/5, plus za to, że przynajmniej nic nie fałszuje.


RE: tomi3kh - Uplifting no.1 (Short Edit) - Shabboo Harper - 15.01.2017

Hey Tomo 3691 ^^... Odnośnie wcześniejszych trafnych spostrzeżeń jeszcze "coś" ode mnie: niestety miks jest nieczysty. Przez nieprawidłową equalizację poszczególne dźwięki (obficie "okraszone" Up/Downlifter'em) zbyt mocno pokrywają się. W efekcie tworzy się wrażenie, iż jest cicho i "brudno" (przydźwięki/interferencje). Miks jest "zduszony", pomimo sporej ilości pogłosów; Kick żarliwie "grzmoci", z kolei reszta tonów brzmi nieregularnie w swej sile (ponownie kiepskie EQ). Godnym jest także "ogarnąć Mid-Side. Twój track potrzebuje "powietrza", "lotności". Aranż jest rzeczywiście ogromnie stereotypowy, monotonny; lecz to Twój pierwszy projekt (!)... Będzie jeszcze czas "dotrzeć się" w tej fascynującej i różnokształtnej materii. Szczere keeep goin'... ;D


RE: tomi3kh - Uplifting no.1 (Short Edit) - XTH - 15.01.2017

Jak na pierwszy utwór to jest okej, brakuje mi tam czegoś, możliwe że tak jak piszą osoby wyżej przez EQ, brakuje mi tego jednego brzmienia, a ogólnie jak na te klimaty to jest niezłe ;)