MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
OTHER Mocade - Snow - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: OTHER Mocade - Snow (/temat-other-mocade-snow)



Mocade - Snow - Mocade - 20.12.2016

Ode mnie 3-minutowy, lekko świąteczny Ambiance. Niewiele się dzieje ale tak miało być. Miłego słuchania.





RE: Mocade - Snow - Voel - 21.12.2016

Cześć, strasznie cicho to wszystko jest, chyba, że taki był zamysł.
Fajne pady oraz te 'dzwoneczkowe' synthy. Nie pasuje mi sampel odgłosów chodzenia po śniegu, bo mogłeś Mocade mu trochę ująć dołu, moim zdaniem, by się lepiej stopił z tłem. No można by się jeszcze przyczepić do 'wiatrowego' pada, który za bardzo syczy, chodzi mi tutaj o przedział czasowy od 0:15 do 0:55, później jest już ok. Przestrzeń jest w utworze, lekka atmosfera 'magii' też, czyli wiktoria. Utwór, płynie sobie fajnie, kurczę pasowałoby to świetnie do jakiejś gry z zimową lokacją.
Daję 4, bo jest kilka błędów i za cicho xd Pozdrawiam


RE: Mocade - Snow - Mocade - 21.12.2016

Dzięki za koment. Hmm.. będę musiał koniecznie zwracać uwagę na głośność, to już któryś raz z kolei.
edit:

(21.12.2016, 0:50)Candyblood napisał(a): No można by się jeszcze przyczepić do 'wiatrowego' pada, który za bardzo syczy, chodzi mi tutaj o przedział czasowy od 0:15 do 0:55

To naturalna śnieżyca, ukradziona z YT'ba.


RE: Mocade - Snow - Zirds - 21.12.2016

Według mnie jest całkiem dobrze, ale za cicho. Wszystko dobrze współgra i nie nazwałbym tego "ambiance" tak jak Ty to nazwałeś, a bardziej dopasowałbym do tego Field Recording z motywami Drone Ambient. Całkiem "zimna" kompozycja..

5/5


RE: Mocade - Snow - Mocade - 21.12.2016

Dzięki za info i ocenę. Przypisałem do Ambiance bo w założeniu to miało być lekkie otoczeniowe tło, złapana chwila, choć może i jest tak jak mówisz. Prawdę mówiąc nie spotkałem się jeszcze z tymi nazwami, ale zaufam ci i dodam je to tagów.

Edit: dodałem normalizację, powinno już być głośniej.


RE: Mocade - Snow - Shabboo Harper - 22.12.2016

Hey Mocade. Technicznie: ponownie zbyt cicho; krztynę "skokowo" w balansie ścieżek. Aranżacyjnie: powłóczyście, powściągliwie, powtarzalnie. Temat typu "Texture"; ilustracyjny, letargiczny...

Cytat:"Niewiele się dzieje ale tak miało być."

Yes, Sir... ;)


RE: Mocade - Snow - PureInstinct - 22.12.2016

Nie muszę już nic dodać :D Opierając się na twoich założeniach - dla mnie dobra robota Mocade. Idealna muzyka backgroundowa Heart


RE: Mocade - Snow - Recoil83 - 22.12.2016

Czy mi się wydaje czy słyszę tu zmodyfikowany motyw "Cicha Noc", słychać jak by to było w oddali i te ślady stóp na śniegu, spokojnie mógłbyś to podpiąć jako soundtrack do sceny zimowej jakiejś gry, ode mnie 5.


RE: Mocade - Snow - Mocade - 22.12.2016

(22.12.2016, 21:37)Recoil83 napisał(a): Czy mi się wydaje czy słyszę tu zmodyfikowany motyw "Cicha Noc"

Nie, to tylko czyste arpeggio, choć być może ustawione w podobnych tonach.
Dzięki za koment.


RE: Mocade - Snow - shadowfinder - 23.12.2016

Absolutnie przepiekne!!! Jestem fanem od pierwszych dzwiekow. Przypomina mi Biosphere. Jak dla mnie nie jest za ciche. Chodzenie po sniegu moze faktycznie troche za glosne - przyciac niskie frekwencje i bedzie OK. Wciaga to, jest subtelne, czuc muzykalnosc oraz emocje w tym wszystkim. Od dzis cie wspieram na SC! :-)


RE: Mocade - Snow - addy94 - 25.12.2016

Może trochę za ciche, ale jak dla mnie rewelacja. Głośność mogłaby zepsuć te wszystkie smaczki w panoramie. To jest muza żeby sobie włączyć po pracy i pochillować


RE: Mocade - Snow - GY4 - 29.12.2016

Swietny klimacik.Metal Gear Solid mi sie kojarzy,jeszcze z PSXa jak tego slucham,nie wiem dlaczego:D Rewelacja.5


RE: Mocade - Snow - denial3 - 2.02.2017

świetny klimat.

niegdy nie słyszałem o tym gatunku muzycznym. aż jakiś album sobie zarzucę.

piękne


RE: Mocade - Snow - rura33 - 14.02.2017

Siema. pomysł na utwór fajny, są zadatki na twórce muzyki do jakichś jak już ktoś napisał gier, może do filmu. do czego się przyczepie ,żeby nie było tak słodko to zbyt długo słychać te kroki i i ich tonacja się nie zmienia jest troche monotonne, powinno się wyciszyć chyba w pewnym momencie. Klimat mi sie skojarzyłz jakimś filmem, gdzie w okresie świątecznym typ pozostał sam, wychodząc z domu na długi spacer i zostawiając widz, słuchacza z przemyśleniami. Świetna baza na przyszłość :) dobra robota pozdro