MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
PROG. Foulds - Come Alive (Pawel.S Remix) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: PROG. Foulds - Come Alive (Pawel.S Remix) (/temat-progressive-foulds-come-alive-pawel-s-remix)



Foulds - Come Alive (Pawel.S Remix) - pawciolo - 24.12.2016

Witam, chciałbym wam przedstawić ten o to remix, którego dokładnie jak zwykle zresztą, nie moge stwierdzić jaki to gatunek tak na prawde. Remix został stworzony do konkursu dla Foulds, najlepszy remix zostanie wydany na iTunes, spotify,itd jako pełnoprawny numer. ;) Myśle że, może się spodobać,chodź wiem że miks i master tutaj jednak nie jest najlepszy :)



RE: Foulds - Come Alive (Pawel.S Remix) - pumadesign - 24.12.2016

Mix i master nie najlepszy ? to o co chodzi w remixowaniu xD


RE: Foulds - Come Alive (Pawel.S Remix) - Maverick - 25.12.2016

O stworzenie po nowej wersji utworu, różniącej się od oryginału, ale zawierającej jego elementy.


RE: Foulds - Come Alive (Pawel.S Remix) - pumadesign - 25.12.2016

Nie wiem stary co napisałeś , remix różniący się od oryginału polega na innej aranżacji ... o to ci chodziło ?


RE: Foulds - Come Alive (Pawel.S Remix) - Pedri - 25.12.2016

(24.12.2016, 15:56)pumadesign napisał(a): Mix i master nie najlepszy ? to o co chodzi w remixowaniu xD

Mix i master jest generalnie ważny dla każdego utworu, nie wiem dlaczego twierdzisz że akurat w remixowaniu jest to szczególnie ważne. Może o to że bez komeryjnej jakości mixu remix nie zostanie zauważony i wybrany jako "zwycięzcę konkursu"? Tak czy inaczej dobrze jest na czymś próbować robić kolejne kawałki, a remixy są do tego dobra, bo zazwyczaj dostaje się wokal który można wykorzystać. ^D Tak jak Maverick napisał, remix zawiera elementy oryginału, nie chodzi tu tylko o zmianę aranżacji, bo ta może zostać ta sama, chodzi o wspólne elementy jak akordy, wykorzystane instrumenty, dźwięki itp.

Co do tego remixu to nie wiem jaki jest oryginał, ale to brzmi dla mnie świetnie. Co do mixu to hihaty trochę brzmią trochę ... nie wiem jak to dokładnie opisać, ale chyba wysokie częstotliwości są zniekształcone, może to wina kompresji w soundcloudzie, bo chyba z clapem jest podobnie. Z tego co pamiętam to przy wrzucaniu wersji .mp3 występują takie "artefakty" w wysokich częstotliwościach, dlatego lepiej wrzucać .wav. Do tego może byłoby warto umieścić hihaty trochę szerzej w stereo. Bass wydaje mi się trochę za mocny. Akordy grane przez plucki mi się podobają, właściwie to one ciągną cały utwór do przodu i nadają utworowi klimat "progressive house". Ogólnie dobry utwór, z mixem/masterem nie ma tragedii (na jakim sprzęcie robisz mix?). Powodzenia w kolejnych produkcjach.


RE: Foulds - Come Alive (Pawel.S Remix) - pawciolo - 27.12.2016

Ogólnie może i nie znam dokładnie znaczenia słowa "remix" ale zawsze mi się wydawało że oznacza on zmiane oryginalnego utworu na inny, całkowicie całego, wraz z melodią itd. Może całe życie źle interpretowałem te słowo ;)
A co do utworu to po prostu hi haty i claps no mi również się wydają za wysokie, no ale ja już mam zawsze tendencje do przesadzania wysokimi tonami ;/ co masz na myśli sprzęt ? bo ja oprócz komputera to żadnego zewnetrznego sprzętu nie mam oprócz dziadoskich słuchawek za 50zl. Mixu to ja prawie wcale nic nie umiem , nawet poprawnie zwykłego compressora nie umiem poprawnie użyć stąd dlatego taka jakość dźwięku ale dalej staram się to szlifować ! :)


RE: Foulds - Come Alive (Pawel.S Remix) - addy94 - 10.01.2017

(27.12.2016, 11:06)pawciolo napisał(a): bo ja oprócz komputera to żadnego zewnetrznego sprzętu nie mam oprócz dziadoskich słuchawek za 50zl. Mixu to ja prawie wcale nic nie umiem , nawet poprawnie zwykłego compressora nie umiem poprawnie użyć stąd dlatego taka jakość dźwięku ale dalej staram się to szlifować ! :)
Farmazony pierdzielisz. Gra ze sobą wszystko bardzo ładnie.
Kompresora nie zawsze trzeba używać, bo nieraz można sobie tylko spieprzyć robotę. Remix 5/5
PS Daj link do słuchawek, chciałbym takie rzeczy robić na słuchawkach za 5 dych


RE: Foulds - Come Alive (Pawel.S Remix) - pawciolo - 15.01.2017

http://www.ceneo.pl/13832594 Prosze, o to te słuchawki na których robie utwory ;) Nawet nie jest to średnia półka..
Miło że się podoba :)