MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HasloWygaslo.pl - Generator haseł i ich przypominanie - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Aktualności (https://musicproducers.pl/forum-aktualnosci)
+--- Wątek: HasloWygaslo.pl - Generator haseł i ich przypominanie (/temat-haslowygaslo-pl-generator-hasel-i-ich-przypominanie)



HasloWygaslo.pl - Generator haseł i ich przypominanie - K - 27.12.2016

HasloWygaslo.pl to generator, dzięki któremu już nigdy nie będziecie musieli zapamiętywać, ani wymyślać nowych haseł.

Od razu zaznaczam, że nie jest to reklama płatna. Baner, który możecie od wczoraj znaleźć na samym szczycie bocznej belki forum pojawił się, ponieważ jest to aplikacja bardzo dobrze znanej mi osoby, a jeżeli zrozumiecie jej działanie zorientujecie się, że jest to niezwykle przydatne narzędzie.

Jak to działa?

Zacznę od tego, że strona nie zapisuje, ani nie przesyła nigdzie żadnych danych, które zostaną przez Was na niej podane (system, login, SuperPin). Może ona z resztą działać offline, a jej kod jest ogólnodostępny, dzięki czemu każdy może się upewnić, że jest ona w pełni bezpieczna.

1. Wchodzimy na haslowygaslo.pl

2. Podajemy stronę lub system dla jakiej chcemy wygenerować hasło, np. facebook, gmail, windows.*

3. Podajemy login jakiego używamy na danej stronie.**

4. Wymyślamy SuperPin, który będzie od tej pory jedynym hasłem, jakie musimy zapamiętać.

5. Po kliknięciu strzałki przy polu SuperPinu, niżej pojawi się hasło, które zostało wygenerowane dla danej strony i loginu.

Dobrze, ale w czym ten generator ma Wam pomóc i czemu musicie zapamiętać już właściwie tylko jedno hasło?

Dlatego, że po podaniu tej samej strony, loginu oraz SuperPinu generator zawsze wygeneruje dokładnie to samo hasło. Strona niczego nie zapamiętuje, ale kodowanie działa tak, że po podaniu tych samych danych zawsze wygeneruje po prostu to samo. Wystarczy więc zapamiętać swój SuperPin, a podając nazwę strony oraz swój login wygenerowane zostanie Wasze hasło.

Więcej szczegółów znajdziecie w zakładce pytajnika (pierwszy od prawej) na HasloWygaslo.pl.



* Nazwa, którą podacie w polu strony nie musi być nazwą danej strony, jeżeli ją zapamiętacie. Czyli jeżeli tworzycie hasło dla facebooka nie musicie używać słowa "facebook". Równie dobrze możecie użyć skrótu "FB" lub nawet "JestemProducentem" jeżeli tylko zapamiętacie, że właśnie takiej nazwy użyliście dla wygenerowania swojego hasła dla facebooka.
** To samo dotyczy loginu.


RE: HasloWygaslo.pl - Zirds - 27.12.2016

Ogólnie pytanie.. Czy ta strona ma jakieś ograniczenia związane z odblokowaniem ich za pomoća drobnych datków, opłat etc? Bo w sumie do zapamiętywania haseł używam Blura jako wtyczki do Opery, ale jest ograniczona, a zdjęcie ograniczeń (czyli wersja PRO) kosztuje trochę $$$...


RE: HasloWygaslo.pl - Mocade - 27.12.2016

(27.12.2016, 14:38)Zirds napisał(a): Czy ta strona ma jakieś ograniczenia związane z odblokowaniem ich za pomoća drobnych datków, opłat etc?

Wątpię, nie opłacałoby się wrzucać na forum aplikacji z ograniczeniam. Poza tym,
(27.12.2016, 12:10)K napisał(a): jest to aplikacja bardzo dobrze znanej mi osoby,


..Pozostaje tylko zaufać że nie jest to tajemne narzędzie hakerów do zapisywania i wykradania danych. Kto co lubi, ja tam tego nie będę używać. :-)


RE: HasloWygaslo.pl - K - 30.12.2016

(27.12.2016, 14:38)Zirds napisał(a): Czy ta strona ma jakieś ograniczenia związane z odblokowaniem ich za pomocą drobnych datków [...]

Nie. Strona dostępna jest również jako darmowa aplikacja do przeglądarki Chrome.
(27.12.2016, 14:38)Zirds napisał(a): Bo w sumie do zapamiętywania haseł używam Blura jako wtyczki do Opery [...]

No i na tym właśnie polega cały haczyk. Ten generator nic nie zapamiętuje. Najprościej można chyba powiedzieć, że tworzy on hasło na podstawie trzech zmiennych: X (strona), Y (login), Z (SuperPin). Jeżeli będziesz zawsze podawał te same dane, wygeneruje się to samo hasło. Zmienisz jeden znak, wygeneruje się zupełnie co innego.
(27.12.2016, 14:54)Mocade napisał(a): Pozostaje tylko zaufać że nie jest to tajemne narzędzie hakerów do zapisywania i wykradania danych. Kto co lubi, ja tam tego nie będę używać. :-)

Dlatego napisałem, że można sobie samemu sprawdzić lub poprosić jakiegoś znajomego programistę. Kod generatora jest otwarty w związku z czym niczego nie da się ukryć. :)



PS. Za pierwszym razem też nie zrozumiałem działania tej strony i myślałem, że gdzieś się to wszystko zapisuje (tak działa większość płatnych generatorów haseł). Gdy jednak zrozumie się zasadę jego funkcjonowania, można szybko zorientować się jak bezpiecznym jest on rozwiązaniem.


RE: HasloWygaslo.pl - Royal Cartel - 30.12.2016

A czy funkcja losowania znaków działa zawsze inaczej? W sensie, że znając dwie zmienne X oraz Y można, dołączając skrypt do swojego html'a, wygenerować takie samo hasło, jakie osoba na oficjalnej stronie? :>