MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Nauka gry na instrumencie - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: Nauka gry na instrumencie (/temat-nauka-gry-na-instrumencie)



Nauka gry na instrumencie - tomo3691 - 28.12.2016

Hej,

"Produkuję" od jakichś dwóch miesięcy i zastanawiam się czy nie wziąć lekcji gry np. na fortepianie. Mam duży problem z tworzeniem melodii i teraz pytanie, czy warto się zastanowić nad takim rozwiązaniem?
Gatunek którym się zajmuję to Trance, bardziej z ukierunkowaniem na Uplifting.

PS: A Wy, jesteście samoukami, pobieraliście gdzieś lekcje czy graliście na jakimś instrumencie za młodu?


RE: Nauka gry na instrumencie - Zirds - 28.12.2016

Fortepian to bardzo dobre rozwiązanie. Uczysz się grać cudze utwory, ale przy tym poznajesz rytmikę, artykulacje, zapis nutowy, uczysz się brzmienia instrumentu. Ćwicząc w domu możesz dodawać swoje dźwięki do przerabianego materiału przez co uczysz się komponowania swojej muzyki.


RE: Nauka gry na instrumencie - KBK - 28.12.2016

Background instrumentalny daje ci 50% więcej mozliwości na starcie przy produkcji. Warto grać na jakimkolwiek instrumencie tak jak pisał Zirds, buduje to pojęcie o idei budowania utworu.

Też robie Trance głównie Upliftowy, nie jest może to muzyka wysokich lotów, ale aranz i melodie, które układam w dużej mierze zawdzięczam właśnie umiejętnoscia gry na instrumentach.


RE: Nauka gry na instrumencie - OProject - 28.12.2016

A nie lepiej kupic sobie klawiaturę midi i na niej się uczyć? powiem tak że paradoksalnie łatwiej zagrać/komponować własną melodie niż układać ją w piano rollu ;)
Teraz sporo jest tutoriali na Yt, masz książki (np. Szkoła na keyboard) i program Synthesia ;)

Oczywiście jak chcesz to na pewno fajniej i prościej będzie mieć nauczyciela, z tym ze na fortepianie gra się trochę inaczej, trudniej no i gra sie inne gatunki: muzyka klasyczna, jazz itp xd

Ja gram sam, ćwiczę sam, tak jak wspomniałem z czego xd
Jeżeli masz problem z układaniem melodii to polecam też nauczyć się teorii muzyki, do tego też warto ćwiczyć słuch itp xd


RE: Nauka gry na instrumencie - ralg - 28.12.2016

Na swoim przykładzie mogę Ci powiedzieć, że chodziłem ponad rok na lekcje gry na pianinie i to głównie w celu polepszenia swoich umiejętności przy produkcji. Nie zastanawiaj się, bo dzięki temu poznasz teorię muzyki od podstaw a po jakimś czasie sam sobie uświadomisz, ile do tej pory nie wiedziałeś. Twój "warsztat" i predyspozycje do tworzenia muzyki zdecydowanie się poprawią. Pozdrawiam


RE: Nauka gry na instrumencie - tomo3691 - 29.12.2016

Tak po Waszych sugestiach zastanawiam się nad dwojakim rozwiązaniem: zakupie klawiatury MIDI i dodatkowo prywatnych lekcjach gry na fortepianie. Dzięki za cenne podpowiedzi!


RE: Nauka gry na instrumencie - Needo - 30.12.2016

Ja na przykład chodze do szkoły już 7 rok i umiejętność gry na pianinie bardzo mi się przydaje w produkcji, Dobrze by było jakbyś znał podstawy pianina. To na pewno. Jesli nie podoba ci się muzyka klasyczna to poszukaj na internecie jakichś łatwych, przyjemnych nutek do coverów popularnych utworów i zacznij ćwiczyć i poznawać o co chodzi w pianinku. Pozdrawiam :D