MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
ELECTRONICA Maciek - Dreamland - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: ELECTRONICA Maciek - Dreamland (/temat-electronica-maciek-dreamland)



Maciek - Dreamland - Maciek - 1.01.2017

Debiutuję w tym gatunku. Powoli moja muzyka przestaje być ściśle hip-hopowa i rosnące zainteresowanie syntezą i eksperymentami zaczyna przeważać.
Jako że kryształowa, cyfrowa czystość jest mi obca, mamy tutaj brudne brzmienie OP-1 oraz jeszcze brudniejsze analogowe bębny prosto z winyla. Zapraszam w podróż do Krainy Snu.



RE: Maciek - Dreamland - Mocade - 1.01.2017

Niewątpliwie utwór ma to coś z elektroniki i z hip hopu. Wyszło dość ciekawe połączenie i choć bit nie jest jak to mówią "tłusty", to uważam że nawet pasuje do klimatu. Dam 4, i followa, będe czekać na następne eksperymenty. Pozdrawiam.


RE: Maciek - Dreamland - Maciek - 1.01.2017

No właśnie perkusja w moim zamierzeniu nie miała być hip-hopowo tłusta, lecz ostrym i niezbyt ciężkim dopełnieniem całości


RE: Maciek - Dreamland - Zvier - 1.01.2017

Perkusja jest w porządku, ale brakuje w niej stopy, coś tam musi pukać ;) Mógłbyś przyciszyć bass, urozmaicić go i nadać charakteru. Spróbuj dodać swinga, albo sam ułóż mu groove. Jeśli ma grać pierwsze skrzypce, to musi bujać :]


RE: Maciek - Dreamland - devil's infection - 1.01.2017

Niewątpliwie kawałek przyciągający uwagę, ale pozostawia duży niedosyt.

W pierwszym odczuciu perka odstaje od reszty utworu nie brzmi to jako całość.

Brakuje głębi, trochę zabawy z reverb i delay myślę, że przyniosło by pozytywny efekt.


RE: Maciek - Dreamland - Recoil83 - 2.01.2017

Witam pisałem już że perkusja mi się bardzo podoba właśnie pasuje do tego utworu, podobają mi się te brudne dźwięki, szczególnie syntezatora i efekt winyla, idź dalej w tym kierunku bo dobrze ci to wychodzi, dam 5.


RE: Maciek - Dreamland - Niflheim - 2.01.2017

Bardzo fajne mi się podoba
Chciałbym napisać coś bardziej rozbudowanego na ten temat, ale Bardziej jestem "Zagłębiony" w muzyce metalowej
*Tak z "niemetalowej to tylko GHOSTEMANE*

Ma to swój klimat
I ten początek jest bardzo w stylu wyżej wspomnianego pana ( GHOSTEMANE)

Leci Follow


RE: Maciek - Dreamland - Shabboo Harper - 8.01.2017

Hmmm... (również) pokusiłeś się o eksperyment z syntezą dźwięku. Świetnie. Jest osobliwie, "srogo"; trochę posępnie, surowo. Background powściągliwy acz nader atmosferyczny; perka rzeczywiście kreuje wrażenie pewnego "odcięcia"/alienacji od reszty tonów. W moim odczuciu brzmi "to" odważnie, surealistycznie. To niezgorszy "trik" acz przydałoby się owe "bębny" w odcieniu Garage bardziej "skleić" z resztą dźwięków jakimś Glue Compresor'em... Maćku, nie przekonuje mnie jedynie Bass; zbyt "twardy", beznamiętny; donośny. Aranż prosty, potoczysty; minimalistyczny w swej ekspresji. Niech cdn. Twych "off Hip Hop Style" produkcji. Beer


RE: Maciek - Dreamland - unum_ignis - 24.01.2017

Super. Właśnie to odtłuszczone brzmienie jest tu jak najbardziej na miejscu. Innego bassu szczerze mówiąc raczej sobie w tym przypadku nie wyobrażam. Jeśli miałbym przyrównać ten kawałek do filmu, to byłby to bez wątpienia Blade Runner. Jest brudno, surowo, oldschool'owo ale jednak nie sposób odmówić mu futuryzmu. 5


RE: Maciek - Dreamland - Martin - 25.01.2017

Bardzo smakowita mieszanka. Wychudzony bit jest bardzo dobrym wyborem, ale eksponuje się wtedy bas, który w takim wypadku powinien być najwyższych lotów, brzmieniowo i aranżacyjnie. Ewentualnie można troche wzmocnic stope, (nie za wiele) i wtedy mogła by zagadać prawidłowo z tym basem. Powyższe uwagi nie zmieniają faktu że w tym numerze rządzi klimat, dobre dźwieki, jest w tym wyczuwalna myśl i wiadomo że o coś chodzi i gdzieś zmierza. Podoba mi się i mam nadzieje że pójdziesz dalej tą drogą, bo to dobry trop "experyment+hiphop" :)

piącha in ya tune ;)

@unum_ignis
właśnie zmotywowałeś żeby wreszcie zgrać z syntezatora na DAW ;) swoją wizje blade runnera. Spróbuje dziś zrobić wrzutke na forum.


RE: Maciek - Dreamland - Maciek - 25.01.2017

Dziękuję wszystkim za komentarze i spędzony czas na odsłuchu. Jak najbardziej idę w tę stronę i niebawem coś nowego pojawi się w tym dziale - to mój pierwszy numer w tym gatunku, za bardzo nie znam tego stylu, więc nawet nie mam się na kim wzorować - po prostu łączę elementy, które do tej pory wykorzystywałem z tymi, które dopiero odkrywam. Mam w głowie zawsze pewną wizję numeru i staram się to odzwierciedlić za pomocą aranżacji oraz miksu.

unum_ignis
też w mojej głowie pojawia się wizja Blade Runnera przy odsłuchu ;)


RE: Maciek - Dreamland - Knifeman - 5.02.2017

Perkusja jest niestety tragiczna, brzmi jak ripowana z marnej jakości mp3 bezpośrednio bez obróbki. bas suchy, jakby kiepski 303 z odciętą górą. Środek utworu brzmi już lepiej bo synthy (całkiem niezłe) zagłuszają resztę, Dobra emocjonalna melodia ale mało się dzieje, statyczny utwór. Nie wiem czemu ale przypomina mi niektóre wczesne kawałki A.J.K.S.

Tutaj 3/5.