MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HIP HOP Stik - 2017 - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: HIP HOP Stik - 2017 (/temat-hip-hop-stik-2017)



Stik - 2017 - Stik - 2.01.2017

Siema, oto nowy projekt, prosto z 2017 :)
Zapraszam do odsłuchu i oceny.



RE: Stik - 2017 - LyMP - 3.01.2017

Szczerze urzekła mnie monotonia tego utworu.
Lecz mi nie podoba się strasznie ta stopa.
Jest za głośna (dla mnie) względem reszty.
Werbel też taki kwadratowy, za cichy akurat tym razem.

4-reczka dla ciebie za ten bit.

Pozdrawiam!


RE: Stik - 2017 - Shabboo Harper - 3.01.2017

Stik, trzy spostrzeżenia: 1. miks zbyt cichy; dźwięki sporo "przyćmione", zwłaszcza Kick krztynę beznamiętny w swym "przytupie". Beat nieregularny w sile. 2. aranż; specyficzny. Jednolitość, to Twój trademark ;); wszelako owe "przerwy" nieszczególnie przekonują mnie. Takowe "skrzywienie" trochę wytrąca z przedziwnie skonstruowanego Flow. "Brzdęk" gitary "sobie", reszta tematu "sobie". 3. koncept całkiem zgrabny. Podoba mi się "dwugłos"; sprytnie "przemycony" rys a'la Reggae i... klimat. Potoczysto, beztroski. Bit godny upiększenia. :)


RE: Stik - 2017 - kosaosa - 3.01.2017

(3.01.2017, 5:06)Shabboo Harper napisał(a): Stik, trzy spostrzeżenia: 1. miks zbyt cichy; dźwięki sporo "przyćmione", zwłaszcza Kick krztynę beznamiętny w swym "przytupie". Beat nieregularny w sile. 2. aranż; specyficzny. Jednolitość, to Twój trademark ;); wszelako owe "przerwy" nieszczególnie przekonują mnie. Takowe "skrzywienie" trochę wytrąca z przedziwnie skonstruowanego Flow. "Brzdęk" gitary "sobie", reszta tematu "sobie". 3. koncept całkiem zgrabny. Podoba mi się "dwugłos"; sprytnie "przemycony" rys a'la Reggae i... klimat. Potoczysto, beztroski. Bit godny upiększenia. :)


Nie potrafię do końca zrozumieć tego że ludzie na tym forum przyczepiają się do pewnych zbyt nieistotnych niuansów , jak np. clap nie bardzo , czy coś przyćmione . Wydaje mi sie że odrobina tego ,,brudu'' musi być , wtedy czuć że muzyka ma duszę , gdyby wszystko było idealne byłoby sztuczne . Rozumiem że to forum ludzi produkujących muzykę , więc zwracanie uwagi na błedy jest czymś w zupełności normalnym ale pamiętajmy że ludzie to nie roboty a dopracowywanie każdego najmniejszego szczegółu sprawia że wpadniemy w pułapkę perfekcjonizmu .

A teraz co do utworu - Właśnie w tym utworze czuć tą duszę twórcy . Dobra robota


RE: Stik - 2017 - Hola Flavio - 5.01.2017

(3.01.2017, 10:16)kosaosa napisał(a):
(3.01.2017, 5:06)Shabboo Harper napisał(a): Stik, trzy spostrzeżenia: 1. miks zbyt cichy; dźwięki sporo "przyćmione", zwłaszcza Kick krztynę beznamiętny w swym "przytupie". Beat nieregularny w sile. 2. aranż; specyficzny. Jednolitość, to Twój trademark ;); wszelako owe "przerwy" nieszczególnie przekonują mnie. Takowe "skrzywienie" trochę wytrąca z przedziwnie skonstruowanego Flow. "Brzdęk" gitary "sobie", reszta tematu "sobie". 3. koncept całkiem zgrabny. Podoba mi się "dwugłos"; sprytnie "przemycony" rys a'la Reggae i... klimat. Potoczysto, beztroski. Bit godny upiększenia. :)


Nie potrafię do końca zrozumieć tego że ludzie na tym forum przyczepiają się do pewnych zbyt nieistotnych niuansów , jak np. clap nie bardzo , czy coś przyćmione . Wydaje mi sie że odrobina tego ,,brudu'' musi być , wtedy czuć że muzyka ma duszę , gdyby wszystko było idealne byłoby sztuczne . Rozumiem że to forum ludzi produkujących muzykę , więc zwracanie uwagi na błedy jest czymś w zupełności normalnym ale pamiętajmy że ludzie to nie roboty a dopracowywanie każdego najmniejszego szczegółu sprawia że wpadniemy w pułapkę perfekcjonizmu .

A teraz co do utworu - Właśnie w tym utworze czuć tą duszę twórcy . Dobra robota

"zbyt nieistotnych" mówisz?
na początku się upewniłem czy słuchawki wpiąłem dobrze
brud, przyćmienie, nazwij to jak chcesz, ale z umiarem
>perka się za bardzo nie przebija, a powinna
>fakt, mix cichutki
>hi-hat odstaje od reszty

kumam o co Ci chodzi, ale jasny utwór też może być brudny
Soulpete'a posłuchaj


RE: Stik - 2017 - kosaosa - 6.01.2017

(5.01.2017, 14:34)Hola Flavio napisał(a):
(3.01.2017, 10:16)kosaosa napisał(a):
(3.01.2017, 5:06)Shabboo Harper napisał(a): Stik, trzy spostrzeżenia: 1. miks zbyt cichy; dźwięki sporo "przyćmione", zwłaszcza Kick krztynę beznamiętny w swym "przytupie". Beat nieregularny w sile. 2. aranż; specyficzny. Jednolitość, to Twój trademark ;); wszelako owe "przerwy" nieszczególnie przekonują mnie. Takowe "skrzywienie" trochę wytrąca z przedziwnie skonstruowanego Flow. "Brzdęk" gitary "sobie", reszta tematu "sobie". 3. koncept całkiem zgrabny. Podoba mi się "dwugłos"; sprytnie "przemycony" rys a'la Reggae i... klimat. Potoczysto, beztroski. Bit godny upiększenia. :)


Nie potrafię do końca zrozumieć tego że ludzie na tym forum przyczepiają się do pewnych zbyt nieistotnych niuansów , jak np. clap nie bardzo , czy coś przyćmione . Wydaje mi sie że odrobina tego ,,brudu'' musi być , wtedy czuć że muzyka ma duszę , gdyby wszystko było idealne byłoby sztuczne . Rozumiem że to forum ludzi produkujących muzykę , więc zwracanie uwagi na błedy jest czymś w zupełności normalnym ale pamiętajmy że ludzie to nie roboty a dopracowywanie każdego najmniejszego szczegółu sprawia że wpadniemy w pułapkę perfekcjonizmu .

A teraz co do utworu - Właśnie w tym utworze czuć tą duszę twórcy . Dobra robota

"zbyt nieistotnych" mówisz?
na początku się upewniłem czy słuchawki wpiąłem dobrze
brud, przyćmienie, nazwij to jak chcesz, ale z umiarem
>perka się za bardzo nie przebija, a powinna
>fakt, mix cichutki
>hi-hat odstaje od reszty

kumam o co Ci chodzi, ale jasny utwór też może być brudny
Soulpete'a posłuchaj

Rozumiem. Wypowiedziałem się troche bez przemyślenia tej kwestii o której mówisz . Mój błąd :)


RE: Stik - 2017 - Hola Flavio - 6.01.2017

(6.01.2017, 12:58)kosaosa napisał(a): Rozumiem. Wypowiedziałem się troche bez przemyślenia tej kwestii o której mówisz . Mój błąd :)

Spoczko, akurat postaraj się zrobić tak, żeby sam sampel brzmiał syto. W sensie pełny, ciepły i w ogóle. Potem delikatnie posadzić stopę musisz, wiadomo swoje miejsce i stuknięcie musi mieć. Akurat jest niezła, ale nie czuć jej. Werbel zawsze łatwiej dopasować, bo czasami wystarczy tylko lekka korekta i reverb i będzie płynąć. Hi-haty to polecam wycinać z vinylowych pętli. Wtedy bardziej bujają, bo nie są takie równe i ten sznyt mają.

Jak chcesz, to odezwij się na pw i mogę Ci pomóc przy mixie.


RE: Stik - 2017 - Maciek - 6.01.2017

Gdyby poprawić miks to nieco łatwiej można by się skupić na "muzycznej" stronie numeru... Co do miksu to jest zdecydowanie za cicho, za bardzo stłumiona całość, stopa za bardzo priorytetowo potraktowana (niestety priorytetowo nie jeśli chodzi o brzmienie, lecz poziom), nie wiem czy ten bas byłby do uratowania gdyby go bardziej odseparować - teraz brzmi bardzo nienaturalnie, wręcz fałszująco. Te przerwy w aranżu też takie dyskusyjne - niezbyt naturalnie przez to brzmi całość. Plusem jest ten swing, który czuć. Dam 3


RE: Stik - 2017 - GlobuZ - 10.01.2017

Gdyby nie ten fałszujący i słaby bass, to produkcja byłaby całkiem fajna.