MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
AMBIENT Master122 - Sowilo - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: AMBIENT Master122 - Sowilo (/temat-ambient-master122-sowilo)



Master122 - Sowilo - Niflheim - 6.01.2017

Witam

Kolejny utwór w moim dorobku (i mam nadzieje że kolejny mały postęp )
Jest on dość oszczędny jeśli chodzi o melodie
Ale ma on już jakiś klimat



Sowilo jest runą skandynawską
Oznacza zwycięstwo

Ps: Miłego słuchania


RE: Master122 - Sowilo - Niflheim - 7.01.2017

Aż tak złe ?


RE: Master122 - Sowilo - PureInstinct - 7.01.2017

Ogólnie coraz lepiej, czuć progresje akordów, małe uniesienie też czuć, jednak nadal jest za duży chaos w tym wszystkim. Ta melodia wchodząca od 1:40 w ogóle ze sobą nic nie niesie i zbyt rezonuje oraz kłuje w uszy, stonuj ją mocniej i ścisz nawet. Podobają mi się te przypływy i odpływy, czuć tą swobodę, której wcześniej brakowało. Wszystko nabiera coraz lepszej formy, brawo : )

Sama końcówka - te dzwony tak rezonują, że nie da rady ich słuchać, usuń zupełnie :D I w ogóle także nic nie wnoszą.

Wracając do melodii - ciężko ci przekazać w nutach o co ci chodzi, co chcesz przez nie powiedzieć. Napisz jakiej muzyki słuchasz, bo jestem ciekawy i to bardzo ważne. Może to ja po prostu nie ogarniam twojej wizji, a trafia ona dobrze do innego odbiorcy.

Jak na razie coraz lepiej! Ćwicz dalej harmonię, kompozycję, rytm, instrumentalizację, a najważniejsze słuchaj dużo twojej ulubionej muzyki i kradnij ;D To cię najwięcej nauczy.

A co do braku komentarzy od innych, to musisz zrozumieć, że jak wrzucasz co drugi dzień prawie swoje wypociny, a większość raz na miesiąc, ale porządnie - to nikt ci nie będzie odpisywał. Bądź swoim własnym nauczycielem Master, to ci najwięcej da, a jak poczujesz progress to wrzucaj tutaj śmiało i na pewno ktoś oceni!

Powodzenia! Beer


RE: Master122 - Sowilo - Niflheim - 7.01.2017

Słucham różniej muzyki ale głównie metalu
Podam po prostu 10 ulubionych zespołów(kolejność losowa)

Marilyn Manson
Burzum
Mayhem
Bathory
Dark Throne
Batushka
Gorgoroth
Hunter
Behemoth
GhosteMane

Jest to dość "mocna" muzyka
ale ma swój urok i klimat


RE: Master122 - Sowilo - PureInstinct - 7.01.2017

Właśnie! Skoro to twoja muzyka, to powinieneś może komponować w takich klimatach?
Bo jeżeli chciałbyś tworzyć muzykę ambientową, powinieneś chłonąć ją całymi dniami, słuchać jej, analizować, rozkminiać i po prostu nią żyć. Raczej zamiast tamtych zespołów, lepiej wymienić przynajmniej 10 ulubionych artystów z gatunku Ambient :D

Luz, ja zaczynałem tak samo od Mansona, Type O Negative - a skończyłem na Mozarcie i Bethoovenie.


RE: Master122 - Sowilo - Niflheim - 7.01.2017

Nowe albumy Burzum to ambienty (ale i w tych black matalowych słuchać już jakieś zalążki tego)

Ambientów słucham też dość często

Polecam wysłuchać (to jest wyżej wspomnianego pana Varga z Burzum)

"The Ways of Yore"

"Sôl austan, Mâni vestan"

Oraz moje ulubione "Dauði Baldrs" jeśli chodzi o te klimaty


RE: Master122 - Sowilo - Shabboo Harper - 15.01.2017

Hey Master. Miks jest zdecydowanie zbyt cicho; brzmi jak Mixdown przed masterem. Temat w swym finalnym brzmieniu, według mnie, niezbyt "klei się"; tenże cechuje brak słusznej ekspresyjność, "powiewu tajemniczości"; przekonującej choćby w melodyjności. Kompozycja nietrudna (od 1:41 zastanawiająca); aranż nader wstrzemięźliwy wręcz nudny; Sound Design niezgorszy. Wszelako, brak "w tym wszystkim" płynności. W kreacji klimatu, jeśli wolno mi to stwierdzić, progres jest. Technicznie: godnym jest szerzej i głośniej ułożyć Pad'y w przestrzeni utworu (wówczas nie byłoby tak statycznie) plus wzbogacić projekt o Fx'y/zaskakujące Pluck'i/Impact'y... Rezonans jest znośny; choć Outro... brzydkie, zbyteczne w takim kształcie. Keep doin'... ;D