MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HARDSTYLE Dj Deratho & Mg Electro - Witajcie w naszym Świecie ( Original Mix ) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: HARDSTYLE Dj Deratho & Mg Electro - Witajcie w naszym Świecie ( Original Mix ) (/temat-hardstyle-dj-deratho-mg-electro-witajcie-w-naszym-swiecie-original-mix)



Dj Deratho & Mg Electro - Witajcie w naszym Świecie ( Original Mix ) - DjDeratho - 7.01.2017

Gatunek HardStyle Reverse Bass coraz rzadziej spotykany,ale mnie ten klimat całkowicie pochłania swoja mocą. Posłuchajcie no i krytyka na pewno będzie ;), z tym się liczę i czekam co o tym myślicie. To mój pierwszy dokończony utwór we współpracy z moim znajomym Mg Electro. Większość pracy włożona z mojej strony. Konsultacje poprawki i wokal Mg Electro. Postanowiliśmy ze to będzie wspólny kawałek,gdyby ktoś miał pytania co do takiej nazwy autorstwa.






RE: Dj Deratho & Mg Electro - Witajcie w naszym Świecie ( Original Mix ) - Head - 7.01.2017

Atlantaaaaaa lecimyyyyy!!! Konkretny wiksiarski klimat :D Zakładam, że bassliny i reszta sampli nie wasze bo czuć blutka na kilometr xD Pomysł na utwór był i wyszło to dosyć ciekawie, chore, ale kupy się to jako tako trzyma. Wokal mnie rozp.. mistrzostwo. Na facka by się nadawała jak najbardziej, ale to już z Nożownikiem gadajcie :D Osobiście nie słuchałbym tego na codzień, ale do poskakania na takim balecie jak najbardziej. Zostawiam bez oceny. Życzę weny i ciekawych pomysłów :) Piona

edit: Od blutka na oko 90% ludzi od hardów zaczynało, chyba najbardziej rozpoznawalny soundbank w hs - bassline to któryś z Attacków (7,8, albo 12) więc nie wiem jaki sens ma wciskanie kitu :/


RE: Dj Deratho & Mg Electro - Witajcie w naszym Świecie ( Original Mix ) - OProject - 7.01.2017

Reverse słychać że z paczki BBoya xd może za duzo mu podbiliście wysokich, ale nie wiem.
Miks okrutny, wokal i synthy strasznie nie wyraźne, do tego chaotyczna aranżacja xd
Wokal bez reverbu i delay xd
3:49 tutaj jakoś się to kupy trzyma, ale z lepszym miksem może by lepiej hulało xd

Early wcale takie rzadkie nie jest, bo sam tworze... a w nowszej odsłonie cieszy się nie małą popularnością xd
Gdy byście mnie prosili o zremixowanie, zmienił bym praktycznie 90% utworu... w każdym razie sporo roboty :D
No nic, na pewno z czasem zwiększycie swoje umiejętności, wystarczy tylko spędzać przy muzyce więcej czasu ;)
Bo chętnie posłucham więcej early ;)
Pozdro xd


RE: Dj Deratho & Mg Electro - Witajcie w naszym Świecie ( Original Mix ) - DjDeratho - 7.01.2017

Wszystkie sample moje wlasnorecznie robione. Nie korzystam z gotowcow na taka skale. Bassline mozliwe ze podobny do któregoś z wczesniejszych wykonawców. Bede pracowal dalej nad nowymi produkcjami mam nadzieje ze beda wieksze progresy.


RE: Dj Deratho & Mg Electro - Witajcie w naszym Świecie ( Original Mix ) - RaNi/Works - 7.01.2017

(7.01.2017, 17:29)DjDeratho napisał(a): Wszystkie sample moje wlasnorecznie robione. Nie korzystam z gotowcow na taka skale. Bassline mozliwe ze podobny do któregoś z wczesniejszych wykonawców. Bede pracowal dalej nad nowymi produkcjami mam nadzieje ze beda wieksze progresy.

Okłamałbyś tak kogoś ale na reverbie lub 4clubburs ale tutaj... cóż gadaj zdrów :E
Np. Bass w 1:05 to VEC2 Bass 035 A a kick to także Clubby BassDrum z "Wendżynsa"

Matkę oszukasz, Ojca oszukasz ale nas... No nas... to ciężko oszukać. Sory milordzie.

Daję 1/10 za umiejętność przeciągania WAV'ów na sampler.


RE: Dj Deratho & Mg Electro - Witajcie w naszym Świecie ( Original Mix ) - Foortic - 7.01.2017

Ło kurde panie... A kto to panu tak spier... spaprał ? xD
Na początku to wykop limiter z kanału master i na nowo miksuj bo jak narazie to efekt słychać tragiczny...
Jak Ravel wspomniał tutaj forumowiczów nie oszukasz a szczególnie jeśli chodzi o hardstyle...
Ja sam dopiero zaczynam i chyba mnie Bóg trzymał w opiece bo dowiedziałem się o legendarnej paczce B-boja dopiero gdy się mniej więcej nauczyłem robić swoje sample... xD ... i dalej jej nie mam i nie zamierzam ściągać xD
Wracając do tracka...
Łupie... No i tyle w temacie... Jakby technicznie było dobrze to mógłbym powiedzieć "nawet nieźle napieprza" xD No ale nie moge powiedzieć xD
Tu jest taki kocioł że nie wiem co powiedzieć xD
Chyba pozostawie bez oceny.
Branoc ^D

P.S. No i serio nie oszukuj tutaj... Naprawde są tu tacy których w tych sprawach nie okłamiesz. Lepiej jak powiesz prawdę, to wtedy ktoś Ci na pewno pomoże...
Uwierz, był tu taki którego nicku nie można wymawiać i on nie korzystał ze swojego kicka a perfidnie wmawiał że to jego... Marnie skończył xD


RE: Dj Deratho & Mg Electro - Witajcie w naszym Świecie ( Original Mix ) - DjDeratho - 7.01.2017

Wchodzicie i licytujecie sie jaki bassline i czyj. Nie na tym polega to forum. Nostradamus podal nawet kordy jaki to dokladnie jest sampel co mnie rozbawilo na maxa. Mylisz sie Rani a ja nie mam zamiaru udowadniać tego. Kazdy score zrobiony na Fl-u jest prze mnie a jakiej wtyczki czy presetu uzyje to jest moja sprawa. Uwazasz swoje racje chwała tobie. Ale nie wróż mi tu z fusów. Przyszedłeś i oceniasz utwór a nie mnie i to co uwazasz ze jest prawdą. Nawet jesli użyty został dźwięk o jakim piszesz to tylko 1bit tego bo score dopasowalem sam. Z tym ze nie jest to ten sampel który wymieniasz. Znaj moja dobrą wole i podesle ten basline jedno bitowy tobie. Widze ze nie którzy nie moga znieść ze jak komus w miare coś wychodzi to musi byc kopia czegoś. Nie jestem tu zeby sie z wami kłócić, i moze jeszcze co wyslac zapisany projekt by udowodnić coś komuś. Oceniajcie wedle utworu a nie wymyslonych nazw sampli ktore macie w paczce i sa podobne. Presety we Vst moze tez mi co niektorzy wylicza i dodadza jaka to wtyczka. Dzieki za słowa krytyki. No i czekam na wiecej jakas pomoc moze w czestotliwosciach gdzie jak jest źle.


RE: Dj Deratho & Mg Electro - Witajcie w naszym Świecie ( Original Mix ) - qnebra - 7.01.2017

Skoro należy oceniać wedle utworu, to dobrze. Ten utwór, zacznijmy to tak od początku, jest po prostu taki sobie, przeciętny. Brak tu mocy, energii, a wokal to już w ogóle wspaniały. Poza tym unikałbym stwierdzeń pokroju:

„Widzę, że niektórzy nie mogą znieść, że jak komuś w miarę coś wychodzi, to musi to być kopia czegoś.”


RE: Dj Deratho & Mg Electro - Witajcie w naszym Świecie ( Original Mix ) - DjDeratho - 7.01.2017

Zgadza sie przeciętny bo amatorski. Bede o twoich radach pamiętać Qnebra


RE: Dj Deratho & Mg Electro - Witajcie w naszym Świecie ( Original Mix ) - qnebra - 7.01.2017

Poza tym mam jeszcze jedną sugestię, która może pomóc. Trochę więcej pokory i spokoju, zwłaszcza w polemice.


RE: Dj Deratho & Mg Electro - Witajcie w naszym Świecie ( Original Mix ) - DjDeratho - 7.01.2017

Jestem bardzo spokojny tylko są granice między krytyka a jechaniem kogoś ;) . Krytykę zniosę chamstwa nie koniecznie. Róbmy swoje,ja wrzucam wy oceniacie ,krytykujecie,pomagacie (o ile taka wasza wola i chęć) .


RE: Dj Deratho & Mg Electro - Witajcie w naszym Świecie ( Original Mix ) - RaNi/Works - 8.01.2017

(7.01.2017, 22:35)DjDeratho napisał(a): Wchodzicie i licytujecie sie jaki bassline i czyj. Nie na tym polega to forum. Nostradamus podal nawet kordy jaki to dokladnie jest sampel co mnie rozbawilo na maxa. Mylisz sie Rani a ja nie mam zamiaru udowadniać tego. Kazdy score zrobiony na Fl-u jest prze mnie a jakiej wtyczki czy presetu uzyje to jest moja sprawa. Uwazasz swoje racje chwała tobie. Ale nie wróż mi tu z fusów. Przyszedłeś i oceniasz utwór a nie mnie i to co uwazasz ze jest prawdą. Nawet jesli użyty został dźwięk o jakim piszesz to tylko 1bit tego bo score dopasowalem sam. Z tym ze nie jest to ten sampel który wymieniasz. Znaj moja dobrą wole i podesle ten basline jedno bitowy tobie. Widze ze nie którzy nie moga znieść ze jak komus w miare coś wychodzi to musi byc kopia czegoś. Nie jestem tu zeby sie z wami kłócić, i moze jeszcze co wyslac zapisany projekt by udowodnić coś komuś. Oceniajcie wedle utworu a nie wymyslonych nazw sampli ktore macie w paczce i sa podobne. Presety we Vst moze tez mi co niektorzy wylicza i dodadza jaka to wtyczka. Dzieki za słowa krytyki. No i czekam na wiecej jakas pomoc moze w czestotliwosciach gdzie jak jest źle.

Łokurdebele.
Napisałem krótką opinię a ty mi już ścianę tekstu wysyłasz. Co oznacza że jeszcze bardziej starasz się zataić prawdę.

z 1bitowego sampla niedałbyś rady wykręcić takiego bassu bez użycia modulatorów, distów, bitcrusherów i innych wtyczek. Sampel możesz zachować dla siebie a mnie możesz pokazać na filmie jak i czym wykręcasz ten bass - wtedy ci uwierzę i zwrócę wszelkie honory. Póki co i tak uważam że to wszystko to VEC... jak nie 2 to i 1 oraz 3. Robisz to tak perfidnie że nawet nie edytujesz w jakikolwiek sposób tych sampli... mówię tak bo teraz se przesłuchuję OffBeaty z VEC i mam straszne wrażenie że właśnie je tutaj wykorzystałeś. Albo jak sam mówisz sam żeś je zrobił, tylko szkoda że wykazałeś się taką oryginalnością że twój bass brzmi dokładnie jak te OffBity z paczki VEC. To samo dotyczy kicka.

Nie oceniam ciebie jako osoby (w ogóle co to za diss od razu że miałbym to robić?)
oceniam twoją produkcję no bo przecież nie w każdym utworze musisz używać samplerów.

Nie chwal się że sam wykręcasz "scory" bo u producentów to jest może i istotny ale mało żmudny etap produkcji.

Nie chcę znać twojej dobrej woli. Nie chcę się zniżać do twojego poziomu.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się jak trudne i żmudne jest wykreowanie takiego kicka i bassu od zera to możesz się zapytać niektórych userów z tego forum... np OProject'a.

Widzisz... teraz ja wrzucam ścianę tekstu XD


RE: Dj Deratho & Mg Electro - Witajcie w naszym Świecie ( Original Mix ) - DjDeratho - 8.01.2017

Wszystko gra RaNi . Sciana czy cały mur chiński bez znaczenia. Ważne że chcecie w jakiś sposób pomagać pokazac błędy itd. Dziekuje za posty i jak bedzie więcej chetnie przeczytam.


RE: Dj Deratho & Mg Electro - Witajcie w naszym Świecie ( Original Mix ) - Foortic - 8.01.2017

Od razu mówię że to co teraz napiszę to nie jest żaden atak na Ciebie ani nic i nie chcę żebyś to tak odebrał.
Tu na filmie widać że Twój reverse to attack 08... Swoją drogą gratulacje dla Heada bo po części zgadł. XD
https://www.facebook.com/DjDeratho/videos/1809192879361422/
Tak więc myślę ze czas zakopać topór wojenny bo przecież swieta niedawno były xD
Zrozum że na tym forum jest pare osób co powinny pracować w ekipie Malanowskiego... Oni wszystko znajdą...
I teraz zauważ taki związek. Jak klient kłamie i wymyśla cuda wianki (nie mówię od razu ze to Ty) to współpraca idzie kijowo no i klient sam sobie stwarza zbędne problemy... A gdy mówi detektywom wszystko jak na świętej spowiedzi, to współpraca idzie bardzo dobrze. Jedna strona pomaga drugiej i na odwrót...
Tak więc jaki z tego morał... Lodówką się nie ogolisz... Nie no świruje xD
Morał taki, że jeśli użyłeś tego sampla i sie przyznasz to nikt Ci tu głowy nie urwie ani nie odinstaluje FLa xD każdy zrozumie że sie dopiero uczysz i zechce Ci pomóc, no ale jak będziesz dalej kłamał to nikt tu nie zechce z Tobą mieć nic do czynienia... ;)


RE: Dj Deratho & Mg Electro - Witajcie w naszym Świecie ( Original Mix ) - DjDeratho - 8.01.2017

Jasna sprawa Foortic ja nie pisze ze nie używam sampli tylko ich wycinki czasem włożę. Kompletne bassline-y sam składam tak aby mi się podobały. Demo które wstawiłeś https://www.facebook.com/DjDeratho/video...879361422/ przeszło setki przeróbek jeszcze. Wokal ,,Base,, tez jest z jakiegoś sampla wycięty . Ku jasności mi cały czas chodzi o to ze nie używam gotowych sampli basline,leads itd. , pojedyncze dźwięki wycinam czasem. Bass który słyszycie nazywa się Attack 07 ale nie brzmi jak oryginał bo go wtyczkami vst podkręciłem. Myślę ze skoro krzesło wojenne zakopane to przydały by sie teraz dobre rady i pomoc w mojej amatorskiej produkcji.. Ja jadę zaraz do pracy na 2 zmianę ale w miarę możliwości czytam i odpisuje.


RE: Dj Deratho & Mg Electro - Witajcie w naszym Świecie ( Original Mix ) - GlobuZ - 10.01.2017

Słabe, jak chcesz rozwijać się w tym kierunku i coś osiągnąć, to zapomnij o tym kawałku i wyrzuć do kosza.


RE: Dj Deratho & Mg Electro - Witajcie w naszym Świecie ( Original Mix ) - Knifeman - 1.02.2017

Nie od razu Rzym zbudowano.

od 0:29 nie dość że ten synth jest dość natarczywy to jeszcze nienaturalnie rwie się od tego czasu. Wokal ciekawy, szanuję za odwagę, jednak mniej vocodera dałoby lepszy efekt. Odfiltrowanie dołu też. No ale wreszcie coś świeżego.

1:20 - 3:00 brak progresji, jakiegokolwiek breaku czy czegokolwiek. Ten sam motyw powtarza się też dalej do końca utworu, no nudy trochę i w tym przypadku nawet jeśli nie jest się orłem produkcji to swoje braki można zrekompensować dobrym motywem głównym. Przejścia chaotyczne, dają odetchnąć ale nie przygotowują do dropu.

Mix kiepski ale słyszałem gorsze :D Da się słuchać ale tu nie pomogę bo się nie znam :E

3/5 (głównie za wokal)

No i jeśli masz dystans do tego utworu i nie chcesz żeby się zmarnował to zainteresuj się moją akcją: http://musicproducers.pl/temat-fucklogic-masterdysk
[Obrazek: YVhUEuN.png]


RE: Dj Deratho & Mg Electro - Witajcie w naszym Świecie ( Original Mix ) - Amer - 1.02.2017

uwaga wchodzę na sale proszę wstać , serio racja open hat słychać że z paczki vendżyns którejś , bo oni kolorują ładnie górę oooo.. i te drop bejsy , też słychać poziom dźwięków niektóre są jakościowe a nie które blade mizerne kręcone lub niedobrane umiejętnie , ja jestem już po siódmym stygmacie krwawienia małżowiny to wiem co mówię , z resztą komercyjnych łatwo wyłąpuje co zapczki pyknięte ,także stary nie pogrążaj się swoją teorią omibusa, co do kawałka to też mizernie ,niespójnie źle dobrane dźwięki jak już wyżej wspominałem , o harmonii to już nie wspomnę że to gra w statki ok tyle 3się.