MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
DA96 - winstrol - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Kosz (https://musicproducers.pl/forum-kosz)
+--- Wątek: DA96 - winstrol (/temat-da96-winstrol)

Strony: 1 2


DA96 - winstrol - GlobuZ - 10.01.2017

Witam, mam dylemat chciałem zrobić psychodeliczny/ponury bit a obawiam się, że wyszedł trochę ciotowaty. Ponieważ na SC poprzednią wersje polubiły (w tej dodałem skrecze) 2 laski :| ale zaleta jest taka, że 1 szparka jest dobra, z hameryki ;) Zależy mi też na opinii na temat kompozycji, czy wszystko to się ze sobą klei.
Edit:
Zmieniłem werbel i kilka innych rzeczy, na więcej już mi sprzęt nie pozwolił.




Poprawiam nazwę utworu.
napisane przez Zathura o 22:21, 10 stycznia 2017


DA96, to moja ksywka i przepraszam za problemy, ale nie nadaję tytułów bitom. Teraz postaram się to robić


RE: DA96 - - Mocade - 10.01.2017

(10.01.2017, 18:57)GlobuZ napisał(a): na SC poprzednią wersje polubiły (w tej dodałem skrecze) 2 laski :| ale zaleta jest taka, że 1 szparka jest dobra, z hameryki ;)

xD xD xD
To są boty xD

Ok.. no ciężko jest wykreować psychodeliczność tylko za pomocą melodii, musiałbyś pobawić się jej modulacją, to samo z bitem, dodać jakieś podefekty (np. krzyki w tle, przeszkadzajki na pitchu etc.) no i ogólnie usprawnić miks. Ale rozumiem że te pojęcia są dla ciebie obce gdyż to prawdopodobnie twoje pierwsze produkcje, więc pozwól że ocenię cię jak nową osobę. Do psychodeliczności jeszcze ci trochę daleko, ale jesteś na dobrej drodze. Ważne abyś robił kawałek po kawałku, skill wyszlifuje się sam. Dałbym 3/5 ale nie dam, bo dostajesz karnego kutasa za szybkie nabijanie mało wartościowych postów.

A kobietami na SC się nie przejmuj, bo 70% z nich to albo boty albo faceci podszywający się pod kobiety.
Pozdrawiam.


RE: DA96 - - GlobuZ - 10.01.2017

O k*rwa, ale mają wrzucone jakieś tam utwory na swoim kanale. Śledzących i one też śledzą ludzi. Szczerze to nawet by mi ulżyło jakby były to boty.


post nic nie wnosi do tematu
Maciek




RE: DA96 - - Hola Flavio - 10.01.2017

czy ciotowaty? no nie wiem

>brakuje backgroundu, bo momentami taką pustkę czuć
>powiem Ci, że mix też zły nie jest
>sztywniutki bit i mi się podoba
>IMO zmiana brzmienia werbla (za dużo piachu, obniżyłbym go i przyciął górę ewentualnie) i bas taki pełniejszy by się przydał

stary, na priwię pokażę Ci jakie wiadomości na sc od szparek dostawałem, bo tutaj niektórzy niepełnoletni


RE: DA96 - - GlobuZ - 10.01.2017

Mocade, trochę źle się wyraziłem z tą psychodelicznością. Chodziło mi o zrobienie bitu w stylu jakimi dysponuje m.in. raper Słoń, albo coś w stylu polskie realia . Fakt jestem początkujący to moja 2 albo 3 skończona produkcja, ale DAW już mam trochę na kompie. Ja nie narzucam sobie schematu jakie mam robić bity, bo mogę robić różne. Najczęściej pomysły na bit same do mnie przychodzą i wtedy odpalam FLa. Jeśli chodzi o miks i te sprawy to wiem, że jest słabo i na moim sprzęcie dalej tak będzie. Ponieważ mój sprzęt ma 11 lat i przy tym projekcie, żeby odsłuchać jak brzmi musiałem go eksportować do mp3/wav i odsłuchać dopiero w winampie, bo tak się tnie a na dodatek moje głośniki raz działają, raz nie. Także często muszę sobie wyobrazić jak dany fragment będzie brzmiał. Także jak na razie produkcja to tylko moje hobby, bo całą kasę od 3 lat inwestuję w siłownię i w rzeczy z nią związane. Rozumiem twoją postawę i przyjmuję twoją ocenę na klatę.

Hola Flavio, właśnie starałem się żeby była taka pustka, którą miałby wypełnić jakiś raper, bo jest taka możliwość. Werbel też nie do końca mi pasuję, ale jest najlepszy jaki mam w tej chwili i zrobię chyba tak jak napisałeś. Co do bassu to raczej ten zostanie, bo na SC nie brzmi tak dobrze jak w winampie. Hehe, jak uważasz, możesz wysłać.
Ogółem dzięki za opinie, jak ktoś ma jeszcze jakieś rady niech piszę.

O ktoś dał mi 1 gwiazdkę :D To na forum są już wyżej cenione bity z fałszującym bassem.
Ach ta polska zawistność ^D


RE: DA96 - - addy94 - 10.01.2017

Jeśli miałbyś dobrego rapera to ta pustka + synkopa zrobiłyby zarąbistą robotę. Bas świetnie gra z kickiem. To piano mi nie pasuje. Jest takie sztuczne. Skoro używasz FLa mam nadzieję, że nie działasz na FLowych reverbach


RE: DA96 - - Shutara - 10.01.2017

Mogę spytać, na czym ów dylemat polega? Chodzi o to, że nie wiesz czy bit jest sajkodeliczny, czy też ciotoway? Może nie wiesz czy się opłaca lecieć do Ameryki dla szparki?

A tak bardziej serio - jeśli to jest skończony...utwór (po nazwie wnoszę, że demo - ale widzę, że nie szukasz inspiracji i nie wrzucasz kolejnych wersji, tylko czekasz na opinie), to proszę na przyszłość wklejać poprawne nazwy (jest na forum temat...na ten temat). ;)

Pozdrawiam.


RE: GlobuZ - DA96 - GlobuZ - 10.01.2017

Piano jest z nexusa jak i wszystkie inne instrumenty, wybrałem chyba najlepszy preset jaki tylko jest. Dokładnie o którą część utworu Ci chodzi, czy o całość ? Bo będzie ciężko znaleźć coś innego. Nie ma tutaj reverba z fla, wszystko z nexusa. Z tym raperem to zobaczę, bo jak nie da mi żaden nawet parę groszy to niech spier****** i wtedy podłoże acapelle jakiegoś znanego rapera.

Zathura, ciągle coś mnie dręczy i zmieniam cały czas coś w tym bicie i trochę się pogubiłem, bo chciałem zrobić bit tak jak napisałem w klimacie "polskie realia". Utwór jakby nie patrzeć jest nie skończony... Więc właśnie ciągle czekam na dalsze opinie.


RE: DA96 - winstrol - Shutara - 10.01.2017

(10.01.2017, 22:36)GlobuZ napisał(a): Zathura, ciągle coś mnie dręczy i zmieniam cały czas coś w tym bicie i trochę się pogubiłem, bo chciałem zrobić bit tak jak napisałem w klimacie "polskie realia". Utwór jakby nie patrzeć jest nie skończony... Więc właśnie ciągle czekam na dalsze opinie.

Nie ma sprawy - na przyszłość pamiętaj, że jest dział Dema specjalnie dla nieukończonych produkcji, w celu zasięgania opinii/weny twórczej i zmieniania utworów na bieżąco :P


RE: DA96 - winstrol - bloniaq - 11.01.2017

Na moje (mało doświadczone) ucho:

zdecydowanie brakuje tła, tym bardziej jeśli sam uważasz że beat nie do końca oddaje zamierzony klimat.
zdecydowanie popracowałbym nad linią basu.


RE: DA96 - winstrol - M.Barczyk - 11.01.2017

Dobra beczka w tym temacie :D bit sam w sobie w sumie zły nie jest, taki prawilny :D, dla mnie to ten werbel po prostu jest trochę za głośno,ale mogę się mylić :D


RE: DA96 - winstrol - GlobuZ - 12.01.2017

Werbel już obrobiony. Można znowu przesłuchać. Ta beczka zaczęła się przez to, że nie do końca dokładnie się wyraziłem i niektóre osoby źle zinterpretowały mój tekst. Poza tym, ktoś kto uważa to za "dobrą beczkę" musi mieć bardzo ciekawe życie ;)


RE: DA96 - winstrol - Zirds - 12.01.2017

(10.01.2017, 22:36)GlobuZ napisał(a): Piano jest z nexusa jak i wszystkie inne instrumenty, wybrałem chyba najlepszy preset jaki tylko jest. Dokładnie o którą część utworu Ci chodzi, czy o całość ? Bo będzie ciężko znaleźć coś innego. Nie ma tutaj reverba z fla, wszystko z nexusa. Z tym raperem to zobaczę, bo jak nie da mi żaden nawet parę groszy to niech spier****** i wtedy podłoże acapelle jakiegoś znanego rapera.

Zathura, ciągle coś mnie dręczy i zmieniam cały czas coś w tym bicie i trochę się pogubiłem, bo chciałem zrobić bit tak jak napisałem w klimacie "polskie realia". Utwór jakby nie patrzeć jest nie skończony... Więc właśnie ciągle czekam na dalsze opinie.

robienie muzyki z pirackiego Nexusa i nazywanie siebie producentem jest jak puszczanie muzyki z głośniczka z telefonu na dyskotece i nazywanie siebie DJem....


RE: DA96 - winstrol - GlobuZ - 12.01.2017

Panie kompozytorze (klejnocie nilu), odpiszę Panu tak... Z głupimi ludźmi się nie dyskutuje. Głupich ludzi się unika albo się ich bije. W tym przypadku nie pozostaje mi nic innego jak wybrać tą pierwszą opcję. Pozdrawiam i miłej nocy życzę ;) Także jak Pan coś tutaj jeszcze napiszę to ja nie odpiszę.


proszę powstrzymać się od takich komentarzy bo będę zmuszony poczynić odpowiednie kroki
Maciek




RE: DA96 - winstrol - Zirds - 12.01.2017

(12.01.2017, 0:29)GlobuZ napisał(a): Panie kompozytorze (klejnocie nilu), odpiszę Panu tak... Z głupimi ludźmi się nie dyskutuje. Głupich ludzi się unika albo się ich bije. W tym przypadku nie pozostaje mi nic innego jak wybrać tą pierwszą opcję. Pozdrawiam i miłej nocy życzę ;) Także jak Pan coś tutaj jeszcze napiszę to ja nie odpiszę.

Czemu uważasz, że jestem głupi? Głupi jest ten co korzysta z gotowych rzeczy i kradnie, a nie ten co daje rady...


RE: DA96 - winstrol - M.Barczyk - 12.01.2017

(12.01.2017, 0:08)GlobuZ napisał(a): Werbel już obrobiony. Można znowu przesłuchać. Ta beczka zaczęła się przez to, że nie do końca dokładnie się wyraziłem i niektóre osoby źle zinterpretowały mój tekst. Poza tym, ktoś kto uważa to za "dobrą beczkę" musi mieć bardzo ciekawe życie ;)

Elo, bez spinki, ale nie sugeruj,że mam nieciekawe życie, bo sam chwalisz się na forum,że Ci dupeczka/bot polajkowała bit na sc :D :D chyba,że to prowo to zwracam honor


post nie wnosi nic do tematu
Maciek




RE: DA96 - winstrol - GlobuZ - 12.01.2017

Pozwolę sobie nie komentować twojego komentarza :) Bo zaczyna się już robić brazylijska telenowela. Od tej chwili odpowiadam tylko na komentarze związane z utworem ;)


każdy kolejny komentarz, który nie będzie dotyczył tematu będzie traktowany jako SPAM
Maciek




RE: DA96 - winstrol - Stik - 12.01.2017

Jak na początek przygody z muzyką to nie ma tragedii, moje były o wieeele gorsze :D
Podoba mi się ten bas a'la g funk. Werbel mógłby być bardziej soczysty, ale skoro napisałeś że poprawiłeś to chyba git.
Ode mnie rada - rób dużo remake'ów. To pozwoli Ci na rozkminienie wielu sposobów wielkich producentów. Pozdro.
@edit
Ale nie zatrzymuj się tylko na remake'ach, nie zapominaj robić swoje kawałki ;)


RE: DA96 - winstrol - GlobuZ - 17.01.2017

Werbel znów poprawiony, lepiej już się nie dało. Ja w flu trochę już siedzę, ale nie wypuszczam byle czego. Jestem na takim etapie, że wiem co jest dobre, ale trudno to zrobić.


RE: DA96 - winstrol - KBK - 17.01.2017

Powiem tak, od strony aranżacyjnej i instrumentalnej jak na początek naprawdę nie jest źle, odnosząc się do hip=hopu, który jest generalnie prostą i mało ambitną aranżacyjnie muzyką, uważam, że aranż jak i melodia zasługuje na 4.
Niestety reszta to tragedia, bo np. samo pianino odstrasza nie wspominając o reszcie miksu. Przed Tobą jeszcze daleka droga, ale kombinuj :)

(17.01.2017, 17:32)GlobuZ napisał(a): Werbel znów poprawiony, lepiej już się nie dało. Ja w flu trochę już siedzę, ale nie wypuszczam byle czego. Jestem na takim etapie, że wiem co jest dobre, ale trudno to zrobić.

Szczególnie widać to po tym utworze.