MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
FL STUDIO FL Studio: Od czego zacząć? - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: FL STUDIO FL Studio: Od czego zacząć? (/temat-fl-studio-fl-studio-od-czego-zaczac)



FL Studio: Od czego zacząć? - mifed102 - 10.01.2017

Witam forumowiczów! Jestem tutaj kompletnie nowy i zielony i do końca nie wiem czy to dobry dział na zadawanie takich pytań. Przejdźmy do sedna.

Ostatni zakochałem się w muzyce techno (tak, tej umcy umcy na która duża część narzeka) i starałem się coś potworzyć w FL studio ale wychodzi mi to kiepsko. Otóż poszukuje najskuteczniejszego sposobu gry i nauki w fl studio. Chodzi mi głównie w która stronę iść aby powoli stawać profesjonalistą.

I teraz pytania do was:
Których instrumentów uczyć się dokładniej niż innych?
Czy znacie jakieś typowo techno brzmiące maszyny i inne instrumenty?
Od czego najlepiej zacząć aby mieć podstawę na dobry start?
Znacie może jakieś ciekawe książki, magazyny skąd mogę czerpać wiedzę na temat techno?

A i w planach mam zamiar kupno automatu perkusyjnego Boss Dr880. Znam siebie i wiem, że przed takim cackiem spędziłbym znacznie więcej czasu jak przed komputerem. Myślicie, że jest sens i warto wydawać pieniądze czy może lepiej zainwestować w co innego?

P.S. Sorry za mój styl pisma i prawdopodobną nie jasność w opisywaniu mojego problemu ale liczę na jakąkolwiek pomoc ze strony osób doświadczonych.

Pozdrawiam


RE: Od czego zacząc w FL Studio - neurojin - 10.01.2017

W FLu to sytrus i hamor brzmią bardzo fajnie, więc z syntezatorów możesz je ogarnąć na początku. Perke to albo z sampli albo sam rób, są tutoriale na youtube. Ogólnie polecam ci, jeśli chcesz stworzyć dany dźwięk, wyszukać na youtube jakiś tutorial, jest multum takich rzeczy. Ogarnij też układ i aranżacje, trochę mikstu, masteru. Masz Wydania Estrady i Studio, ewentualnie internetowe kursy, który przedstawiają początek krok po kroku. Wbrew pozorom jest to duże ułatwienie na początku i od takiego kursu bym zaczął aby poznać podstawy i wiedzieć następnie w którą stronę chcę się rozwijać.


RE: Od czego zacząc w FL Studio - Zirds - 10.01.2017

Jeżeli chcesz się nauczyć muzykować to szukaj Tutoriali na Youtube na temat "How to" w FL Studio. Na automat perkusyjny przyjdzie czas. Na początku ogarnij podstawy.


RE: Od czego zacząc w FL Studio - mifed102 - 11.01.2017

Ooo, wielkie dzięki za odpowiedz. Ogólnie przeszedlem przez kurs FL Studio LiveAct i sporo mi to dało. Poszukuje najciekawszych rzeczy, żeby nieco ulatwić sobie przygode z tworzeniem.

A co do automatu znalazłem oferte dużoo tańszego i jeszcze w moim mieście więc chyba warto.


RE: Od czego zacząc w FL Studio - tomaszp - 11.01.2017

Ja zaczynałem klikając byle gdzie i sprawdzając co się będzie działo. To było jakieś 15 lat temu. Dziś masz Youtube, Google i masę innych rzeczy online - do tego prasa, ja czytam Estradę i Studio i Future Music. Mogę Ci polecić kanał SeamlessR na Youtube. Bardzo dobrze pokazuje możliwości FLa - musisz tylko znać angielski i potrafić przekuć to co pokazuje na styl muzyki, który chcesz tworzyć.

Jeśli chodzi o Techno to możliwości jest multum. Jeśli masz wersję Producer Edition to praktycznie niczego Ci nie powinno brakować. W internecie znajdziesz masę darmowych próbek, instrumentów i efektów VST, których możesz użyć przy produkcji.

Jakbyś miał jakieś konkretne pytania to możesz pisać PM.

Pozdrawiam,

Tomek