MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
ELECTRONICA Martin - Lights '82 - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: ELECTRONICA Martin - Lights '82 (/temat-electronica-martin-lights-82)



Martin - Lights '82 - Martin - 13.01.2017

Synth Wave inspirowany klasycznym filmem z lat 80. Jak zwykle surowy sound wbity z palca prosto z instrumentu + sampelek z filmu. W rolach głównych Roland JD-Xi , czyli 3 ścieżki MIDI + 1 sciezka z analoga. Zostawiam Wam do oceny Beer




Zapraszam do odsłuchu i podzielenia się opinią :) Wszystkie uwagi mile widziane..


RE: Martin - Lights '82 - Mocade - 14.01.2017

Solidna aranżacja, niemal hipnotyzująca rytmika, porządne brzmienie.. Retro jakich mało. Daję 5 i kradnę. :-)
Pozdrawiam.


RE: Martin - Lights '82 - OProject - 14.01.2017

Dla mnie trochę wyszedłeś momentami poza 80 tzn. intro takie jakieś nowocześniejsze xd
Werbel zamulony, przydało by mu się jasności.
W 1:10 te synthy trochę się gryzą z basem i się kotłuje, kick jest wtedy mniej słyszalny :P
2:20 ten synth agresywny troszkę, ale może być.

Ogólnie klimat, dźwięki, miks dobre, fajnie się słuchało, produkcja jak dla mnie na 5 ;) podobna do twojej poprzedniej, od czasu do czasu na pewno do niej będę wracał :D

Przepuszczałeś całość przez jakiś emulator taśmy? :P


RE: Martin - Lights '82 - Maciek - 14.01.2017

Świetna mieszanka brzmień retro i kilku nowszych. Aranż niesamowity - dużo się dzieje, dużo zmian - jak na ten gatunek przystało. Ode mnie 5


RE: Martin - Lights '82 - XTH - 14.01.2017

Bardzo fajnie brzmi, dokładnie jak osoba wyżej powiedziała dużo się dzieje, nie nudzi jest świetnym przeniesieniem w lata 80's
No No No oby tak dalej


RE: Martin - Lights '82 - Shabboo Harper - 15.01.2017

Welcome back Martin. Rzeczywiście Twoje 80's jest specyficzne; wszelako taki pastisz jest przekonujący w kwestii syntetycznego feeling'u. Technicznie, w moim odczuciu, jest trochę gorzej. O ile dobór dźwięków jest prima; prezencja tychże w miksie godna jest solidnego szlifu. Synth od 0:48 brzmi świetnie; niech przewodzi w utworze dobitniej. ;) Od 1:07 projekt brzmi już... niespecjalnie. Proszę, zauważ dochodzi do pewnego "przymulenia" pojedynczych tonów. Owy Synth cechuje identyczna częstotliwość co resztę kolejnych dźwięków, zwłaszcza ton a'la Saw Pad czy też Bass. Wariacja od 1:36 zbyt "zduszona". Tak czuję... Nieśmiało sugeruję korektę EQ; klarowniejszą separację, a także ciut głośniejszy master. Tempo pyszne; "nerw" błyskotliwy. Generalnie in plus ;).


RE: Martin - Lights '82 - Martin - 16.01.2017

Dziękuje wszystkim za odsłuch i oceny. Jest to bardzo budujące :)

@OProject
Może wrażenie wyjścia poz konwencje bierze się tak jak mowisz, z zastosowania na wstępie sampla oraz kompresji na wejściu mojej nagrywarki (KORG SR1), plus to co piszę poniżej odnośnie opinie Shabboo Harper. Poza tym starałem się nie zaburzać za bardzo stylistyki 80'. Odpowiadając na pytanie dotyczące taśmy, to nie robiłem tego ale myślałem aby zastosować przy innych produkcjach, ewentualnie do dyspozycji mam jeszcze Korga ESX-1 i przepuszczenie przez jego analogowy wzmacniacz lampowy. Jednak obecnie wydaje mi się że na wyjściu z JD-Xi dźwięk jest wystarczająco "ocieplony" ;)

@Shabboo
Dzięki za krytykę. Elementy na które zwracasz uwagę były dla mnie również zastanawiające, ale podjąłem ostatecznie decyzje o takim brzmieniu jak słychać. Zdaje sobie sprawę ze powstała tzw. ściana dźwięku (masywne podobne brzmienia) i nie każdy to lubi, ale recenzje słuchaczy dały mi do zrozumienia że nie dyskwalifikuje to utworu. Wysnuwam wręcz wniosek że być może to jest atrakcyjne połączenie retro z nowoczesnym gustem.


RE: Martin - Lights '82 - Recoil83 - 30.01.2017

Witam te dźwięki automatów pobudzają wyobraźnię, dobór dźwięków niemal idealny, mniej więcej odwzorowuje trendy jakie panowały w latach 80, ale wtedy to miało swój niepowtarzalny klimat, chociaż tobie udało się go odtworzyć całkiem fajnie, piona.