MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
AMBIENT Mocade - Heaven - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: AMBIENT Mocade - Heaven (/temat-ambient-mocade-heaven)



Mocade - Heaven - Mocade - 16.01.2017

Wpadłem na pomysł aby stworzyć utwór Dark Ambient z niebiańskim klimatem. Tematyka nieco pod górkę bo światło i mrok niespecjalnie się ze sobą lepią, ale rezultat eksperymentu przedstawiam poniżej. Miłego słuchania.





RE: Mocade - Heaven - tomaszp - 16.01.2017

Nie do końca moje klimaty ale - intrygują mnie te dźwięki. Akurat zacząłem jeden projekt, gdzie coś podobnego będę próbował stworzyć, z tym, że oczywiście będzie to tło do całego utworu. Jeżeli chodzi o sound design to bardzo mi się podoba. Niby ktoś sobie pomyśli, że co to stworzyć taki pad - ja już trochę czasu nad tym siedzę i zawsze coś mi nie pasuje, zawsze nie brzmi to tak jakbym sobie zaplanował. W tym utworze trafiłeś w samo sedno.

Jedyna rzecz, do której mógłbym się przyczepić to głośność. Jak dla mnie to trochę za cicho jest (choć akurat słucham na innych głośnikach - co też może być powodem).

Pozdrawiam,

Tomek


RE: Mocade - Heaven - Mocade - 16.01.2017

Dzięki za koment :-)

(16.01.2017, 9:30)tomaszp napisał(a): Jedyna rzecz, do której mógłbym się przyczepić to głośność. Jak dla mnie to trochę za cicho jest (choć akurat słucham na innych głośnikach - co też może być powodem).

Nie, możesz mieć rację bo początkowo utwór był za głośny, mogłem przesadzić z przyciszeniem.
Podmieniłem na normalną 100% głośność.


RE: Mocade - Heaven - tomaszp - 16.01.2017

No teraz jest zdecydowanie lepiej, bardziej przejrzyście :)

Pozdrawiam,

Tomek


RE: Mocade - Heaven - unum_ignis - 24.01.2017

Efekt końcowy świetny i co najmniej intrygujący. Jako gracz ciężko wyzbyć się skojarzeń z klimatami Diablo, zwłaszcza II części gdzie cały cały pierwszy akt zwalczaliśmy siły zła w scenerii cmentarzysk i starego klasztoru. Kawał dobrego ambientu. Na moje ucho wszystko idealnie ze sobą współgra, mimo, że jak to napisałeś "światło i mrok niespecjalnie się ze sobą lepią". Porwałeś się na głęboką wodę i jak najbardziej udało ci się uchwycić ten kontrast. Zasłużone 5. Pozdro :)


RE: Mocade - Heaven - Shabboo Harper - 25.01.2017

Hey Mocade. Koncept jest ekscytujący; Sound Design estetycznie urodny wręcz ambrozyjski. Niestety, w moim skromnym odczuciu, tak subtelnie wykreowany klimat nie jest w pełni uchwycony. Jeśli pozwolisz: "Heaven" brakuje "dołu"; nadto utwór jest ubogo, w swej strukturze, nasycony "przestrzenią"; niewykluczone, iż to efekt "niedopieszczonego" mastering'u. Sugeruję więcej częstotliwości w ok. 50 Hz na ścieżkach plus spróbuj "podnieść" Side "w górze" (tak przy 8-12 kHz). Do tego jakiś Maximizer, a także kompresja z porządną saturacją... ;) Kreślę tych kilka technicznych podpowiedzi, bowiem odnoszę wrażenie, iż Twój track sporo "cierpi" przez zbyt cichą/"powierzchowną" prezencję. Poszczególne tony winny dumnie "wznosić się"/ dogłębnie przenikać swym kolorytem/intensywnością; "poddźwignąć emocje", które pragniesz wyrazić przez kolejne odcinki tematu; literalnie "wgnieść się w pamięć". W tej chwili, w pewnym stopniu, wsłuchuję się w tła; w "szermierkę" niezgorszych acz rozmytych w swej sile dźwięków. Tak czuję... ^^


RE: Mocade - Heaven - Voel - 27.01.2017

Ależ świetny kawałek Ci wyszedł. Piękne wokale, z demoniczną rysą ukryte w tle, to to co właśnie lubię.
Mam obraz jakiejś niebiańskiej krainy przed oczyma, która została wypaczona przez złe byty/demony. Sounddesign bardzo dobry, jak dla mnie. Pady miód, bassy fajnie rezonują, jak trzeba, ale też nie za mocno, bo zawsze to ciężko ogarnąć żeby brzmiało dobrze. No trochę więcej dołu by się przydało, ale tam.
Klimat kojarzy mi się z seria gier Devil May Cry, ze względu na demonicznosć, jeszcze jakby jakaś niewiasta do Twego dzieła użyczyła głosu, to ciary na plecach murowane hue hue
Daję zasłużone 5 i czekam na więcej tego typu produkcji.


RE: Mocade - Heaven - Recoil83 - 30.01.2017

Witam, no klimat nieziemski te szepty dźwięk w oddali, można poczuć "obecność" czegoś jeszcze poza nami, sam ambientami się nie bawię ale to mi się podoba.