MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
ELECTRONICA Shabboo Harper - Stop Thinking Start Feeling - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: ELECTRONICA Shabboo Harper - Stop Thinking Start Feeling (/temat-electronica-shabboo-harper-stop-thinking-start-feeling)



Shabboo Harper - Stop Thinking Start Feeling - Shabboo Harper - 27.01.2017

Dziś pragnę przybliżyć Wam utwór "Stop Thinking Start Feeling", który pochodzi z mojej EP'ki.
Poniżej fragmenty wszystkich track'ów w tzw. Preview. Tym User'om MP, którzy zechcą poświęcić więcej czasu "Reflections" prezentuję odnośniki do pełnych wersji każdego z tematów.
Proszę...







https://www.youtube.com/watch?v=9RIyDmOTJOY
https://www.youtube.com/watch?v=_kSOOWjRBkI
https://www.youtube.com/watch?v=v3xMQvJhfw0
https://www.youtube.com/watch?v=XUOl1nTG4Kw
https://www.youtube.com/watch?v=WXJuENezvzo
https://www.youtube.com/watch?v=XF4Uer-ICok
https://www.youtube.com/watch?v=beIkTpzTwgg


RE: Shabboo Harper - Stop Thinking Start Feeling - Ixipe - 27.01.2017

klimatyczne, do zamyślunku :D


RE: Shabboo Harper - Stop Thinking Start Feeling - qnebra - 27.01.2017

Słychać wyraźnie, że masz swój styl. Oniryczny, deliryczny i paranoiczny trochę. Snujący się, senny, narkotyczny. Na tyle snujący się, że aż utwory na tym krótkim demie zlewają się w jedną masę i nie da się zapamiętać który jest który.


RE: Shabboo Harper - Stop Thinking Start Feeling - Voel - 27.01.2017

Intro jest mega, wstawki wokalowe też(chodzi mi o ten utwór z youtube). Czuć napięcie podoba mi się, pluck bardzo fajny- taki zbity w swej strukturze, ale męczy po dłuższej chwili przy odsłuchu, dlatego że dopiero po 2:40 go niema. Jeśli chodzi o sounddesign to dźwięki i dobór ich barw mi się podoba. Klimat w tym utworze bardzo dobry, żeby to dobrze zobrazować czuję się jakbym był w jakiejś opuszczonej jaskini, w której widać na ścianach pradawne symbole i ślady obecności jakiejś przedwiecznej, zapomnianej przez świat cywilizacji. Taki obraz rysuje mi się przed oczyma przy odsłuchu Twego dzieła.

A jeśli chodzi o całą resztę(link z soundcloud'a), to podobają mi się utwory 2 i 3; 1:00-2:00 oraz 2:00-3:00.
Jednak zgodzę się z Qnebrą, że troszeczkę za podobne to wszystko chociaż rozumiem, iż musiały te utwory być podobne klimatycznie do siebie. Daję 5, pozdrawiam


RE: Shabboo Harper - Stop Thinking Start Feeling - Amer - 28.01.2017

chwile po wysłuchaniu słyszałem kapele matelową a dokładnie perkusje napierdzielanke ,nie wiem po prostu słuchałem i dobre w swojej formie muzycznej.


RE: Shabboo Harper - Stop Thinking Start Feeling - PureInstinct - 30.01.2017

Głęboka, paranoiczna, a nawet i seksualna atmosfera. Ten dźwięk na sidechainie buja nawet bez perkusjonaliów, a gdy zamknie się oczy, mózg sam 'doda' najlepszą stopę i wprowadzi w świetny trans. To dla mnie jeden z twoich najlepszych utworów, chociaż może i najlepszy! Delikatny i minimalny w swoim wykonaniu, jednak totalnie daje mi muzyczny orgazm ! Jest u mnie w Bydgoszczy taki alternatywny klub - Mózg, gdzie jest ciemna sala taneczna, bez żadnego światła, by każdy mógł zanurzyć się i odpłynąć indywidualnie w transie podczas takiej muzyki, jak twoja. Pasowałabyś tam!

Dla mnie świetna robota, Shaboo! :D Masz świetny styl.


RE: Shabboo Harper - Stop Thinking Start Feeling - Recoil83 - 31.01.2017

Witam przesłuchałem wszystkie utwory na YT "Welcome" brzmi bardzo filmowo takie intro, "Share This Moment" rozwiniecie motywu, "The Promise" już bardziej elektronicznie, "Stop Thinking Start Feeling" taki trochę psychodeliczny ambient, "Reflections" ten kawałek podoba mi się najbardziej taki dziki, "Guard Me Refresh Me" również bardzo podoba mi się rytmika, "Memory" jak mniemam to outro wydaje mi się interesujący bo potrafie go pojąć, podsumowując fajnie że nie ulegasz komercji takich ludzi cenię, plus za wspaniały wokal, co tu dużo dodawać, wysoka ocena.


RE: Shabboo Harper - Stop Thinking Start Feeling - Martin - 31.01.2017

Całość w mojej wyobraźni maluje piękny altenatywny świat. Mocno odklejony od rzeczywistości która znamy i przez to ciekawy, zamieszkany przez nieznane w naszym wymiarze gatunki. Ponieważ masz swój własny styl i konsekwentnie się go trzymasz, to całość jest bardzo spójna i nie wymaga podpisu.

W przypadku takich gatunków muzycznych ciężko mówić o poprawnym brzmieniu poniewaz jest tu (prawie) całkowita wolność. Utopienie całości revewerbem? dozwolone, endless delay? jak najbardziej, odjechana korekcja EQ? proszę bardzo. Zatem realizację oceniam jako poprawną ponieważ nic specjalnie nie razi, a przesadne stosowanie efektów jest zrozumiałym i w pełni akceptowalnym zabiegiem artystycznym.

Na koniec dodam że tak jak komentujesz barwnymi opisami utwory innych autorów, tak samo komponujesz swoje utwory. Obficie, emocjonalnie, barwnie i cholernie przekonująco.

piąteczka from another dimension ;)


RE: Shabboo Harper - Stop Thinking Start Feeling - Wasp - 31.01.2017

Wow jaki nastrój .. mroczny
ta marimba na początku przypomina mi kopalnię z gothica 1
te smyczki i ten niski noise.. to wszytko jest po prostu super
ta epka jest for downloadable mp3? czy płatny release?

Oczywiście 5 gwiazdek


RE: Shabboo Harper - Stop Thinking Start Feeling - Mocade - 31.01.2017

Hej. Przesłuchałem całość, odnoszę wrażenie że emocje są zarówno słowem kluczowym Twej twórczości jak i głównym fundamentem tej EP'ki, a utwory zostały tak skonstruowane żeby celowały w nie z jak największa precyzją. Uważam to za odważne i godne szacunku, u mnie one są jedynie następstwem, czymś personalnym i zróżnicowanym dla każdego z osobna, za fundament robi konkretna wizja artystyczna/sceneria. I choć z perspektywy czysto obserwacyjnej uważam klimat za nieco rozrzedzony to pod względem uczuć zgadzam się z PureInstinct, myślę że wielu Twoich słuchaczy polubi nie tylko ten utwór, ale i cały materiał. Tak czy owak, kolejna EP'ka to kolejny kamień milowy, a za to zawsze należą się gratulacje. Pozdrawiam.

PS.
Zrobiłem mały eksperyment. Zauważyłem że w utworach "The Promise" i "Memory" jest użyta ta sama ścieżka perkusyjna, więc połączyłem obie produkcje w DAWie tak by podkład był spójny. Pomimo występowania drobnych różnic w tonach klimat znacznie się zagęścił, myślę że jakby zrobić między nimi spójny miks to wynik byłby świetny.


RE: Shabboo Harper - Stop Thinking Start Feeling - Shabboo Harper - 1.02.2017

Gentlemen,

Ixipe:

Cytat:"klimatyczne, do zamyślunku".

Mateuszu, dziękuję Ci. Jak zawsze krótko i konkretnie... ;)

qnebra:

Cytat:"Słychać wyraźnie, że masz swój styl. Oniryczny, deliryczny i paranoiczny trochę. Snujący się, senny, narkotyczny. Na tyle snujący się, że aż utwory na tym krótkim demie zlewają się w jedną masę i nie da się zapamiętać który jest który."

"Deliryczny." Hmm...?
Łukaszu, to nie jest "demo"; to "Preview". :)


Candyblood:

Cytat:"Intro jest mega, wstawki wokalowe też(chodzi mi o ten utwór z youtube). Czuć napięcie podoba mi się, pluck bardzo fajny- taki zbity w swej strukturze, ale męczy po dłuższej chwili przy odsłuchu, dlatego że dopiero po 2:40 go niema. Jeśli chodzi o sounddesign to dźwięki i dobór ich barw mi się podoba."

Ogromnie cieszę się, iż Sound Design przekonuje Cię. To jeden z tych faktorów kreacji, któremu poświęcam sporo czasu; tak by prawdziwie określić przez koloryt poszczególnych tonów moje emocje. ^^

Cytat:"Klimat w tym utworze bardzo dobry, żeby to dobrze zobrazować czuję się jakbym był w jakiejś opuszczonej jaskini, w której widać na ścianach pradawne symbole i ślady obecności jakiejś przedwiecznej, zapomnianej przez świat cywilizacji. Taki obraz rysuje mi się przed oczyma przy odsłuchu Twego dzieła."

Jakże urodziwy opis. Dziękuję...

Cytat:" (...) podobne to wszystko chociaż rozumiem, iż musiały te utwory być podobne klimatycznie do siebie. Daję 5, pozdrawiam."

Tak, zgadza się. To jeden z warunków tworzenia obszerniejszych projektów, np. Ep'ek. Spójność, harmonijne nasycenie brzmień; w pewnym stopniu zbliżonych acz nieidentycznych w finalnym wrażeniu. Klimat: Ambient/Chill Out/Downtempo...

Również Ciebie serdecznie pozdrawiam. ;D

Amer:

Cytat:"chwile po wysłuchaniu słyszałem kapele matelową a dokładnie perkusje napierdzielanke ,nie wiem po prostu słuchałem i dobre w swojej formie muzycznej."

Jesteś niepowtarzalny w swych enigmatycznych postach... Amer, dziękuję, że "tu" jesteś. ;)


PureInstinct:

Cytat:"Głęboka, paranoiczna, a nawet i seksualna atmosfera. Ten dźwięk na sidechainie buja nawet bez perkusjonaliów, a gdy zamknie się oczy, mózg sam 'doda' najlepszą stopę i wprowadzi w świetny trans. To dla mnie jeden z twoich najlepszych utworów, chociaż może i najlepszy! Delikatny i minimalny w swoim wykonaniu, jednak totalnie daje mi muzyczny orgazm ! (...) Dla mnie świetna robota, Shaboo! :D Masz świetny styl."

Sylwku, pięknie dziękuję Ci za tak dobroduszny komentarz; pełen "sensualności", serdeczności, przychylności. Twe odczucia to implus mej "twórczej euforii"... ^D
Ślę Tobie ciepły uśmiech.


Recoil83:

Cytat:"Witam przesłuchałem wszystkie utwory na YT "Welcome" brzmi bardzo filmowo takie intro, "Share This Moment" rozwiniecie motywu, "The Promise" już bardziej elektronicznie, "Stop Thinking Start Feeling" taki trochę psychodeliczny ambient, "Reflections" ten kawałek podoba mi się najbardziej taki dziki, "Guard Me Refresh Me" również bardzo podoba mi się rytmika, "Memory" jak mniemam to outro wydaje mi się interesujący bo potrafie go pojąć...".

Recoil, sprawiłeś mi radość tym, iż zechciałeś przesłuchać całość. Ten krążek to efekt paru miesięcy złożonego acz nader przyjemnego procesu kreacji utworów w gatunku, który jest mi nie tylko bliski; lecz wciąż do końca nieodkryty. To bezkreślnie fasynujący melodyjnie świat. Ambient/Chill Out to te klimaty, w których "przychylność nut" (trafnie splecionych ze sobą) przejrzyście wyraża intencje twórcy; tak myślę...
Odnośnie mej EP'ki pragnęłam by wszystkie "pierwiastki" aranżu, liryka plus mój wokal kojarzone były z jednością głównego przesłania projektu; "uchwyconym" w krztynę odmiennych kolażach w każdym z track'ów. Cieszę się, że to dostrzegłeś... ^D

Cytat:"... podsumowując fajnie że nie ulegasz komercji takich ludzi cenię, plus za wspaniały wokal, co tu dużo dodawać, wysoka ocena."

Dziękuję; tworzę i przemyślnie i intuicyjnie; niejednokrotnie wbrew trendom... Zawsze będąc wierną swej wizji/koncepcji; niewzruszenie. Jeśli komuś choćby cząstka mej "twórczości" (s)podoba się wtedy nie tylko jestem spełniona, lecz również wdzięczna i "skuszona" do kolejnych produkcji... ^^

Martin:

Cytat:"Całość w mojej wyobraźni maluje piękny altenatywny świat. Mocno odklejony od rzeczywistości która znamy i przez to ciekawy, zamieszkany przez nieznane w naszym wymiarze gatunki. Ponieważ masz swój własny styl i konsekwentnie się go trzymasz, to całość jest bardzo spójna i nie wymaga podpisu."

Jakże trafne spostrzeżenie... ;) Tytuł EP'ki ["Reflections"] to myśl przewodnia każdego z tematów; quasi inspiracja/zachęta do swoistego katharsis'u; ekspresji szczerych emocji; tych subtelniejszych, tych głębszych; wytęsknionych. Już pierwszy track pod tytułem "Welcome" jest zaproszeniem do takowej "podróży w głąb siebie"...

Cytat:" (...) realizację oceniam jako poprawną ponieważ nic specjalnie nie razi, a przesadne stosowanie efektów jest zrozumiałym i w pełni akceptowalnym zabiegiem artystycznym."

Dziękuję; takowe techniczne spojrzenie od Ciebie to zaszczyt.;D

Cytat:"Na koniec dodam że tak jak komentujesz barwnymi opisami utwory innych autorów, tak samo komponujesz swoje utwory. Obficie, emocjonalnie, barwnie i cholernie przekonująco.
piąteczka from another dimension ;)".

My humble silence is the expression of my gratitude.


WaspXT:

Cytat:"Wow jaki nastrój .. mroczny
ta marimba na początku przypomina mi kopalnię z gothica 1
te smyczki i ten niski noise.. to wszytko jest po prostu super".

Wasp, raduje mnie fakt, że i Ty "zagościłeś" w moim temacie. Dziękuję za Twój post. ^D

Cytat:"ta epka jest for downloadable mp3? czy płatny release?"

Ep'ka dostępna w Digital Stores; Label: HDR Limit.


Mocade:

Cytat:"Hej. Przesłuchałem całość, wygląda na to że emocje są zarówno słowem kluczowym Twej twórczości jak i głównym fundamentem tej EP'ki, a utwory zostały tak skonstruowane żeby celowały w nie z jak największa precyzją."

Hey Mocade. Dziękuję za Twój komentarz. Pozwól, iż tenże fragment potraktuję jak résumé mego "Reflections". ^^

Cytat:" (...) myślę że wielu Twoich słuchaczy polubi nie tylko ten utwór, ale i cały materiał."

Hmmm... byłoby cudnie.

Cytat:"(...) kolejna EP'ka to kolejny kamień milowy, a za to zawsze należą się gratulacje. Pozdrawiam."

Uprzejmie dziękuję Ci; również z sympatią pozdrawiam.


Cytat:PS.
Zrobiłem mały eksperyment. Zauważyłem że w utworach "The Promise" i "Memory" jest użyta ta sama ścieżka perkusyjna, więc połączyłem obie produkcje w DAWie tak by podkład był spójny. Pomimo występowania drobnych różnic w tonach klimat znacznie się zagęścił, myślę że jakby zrobić między nimi spójny miks to wynik byłby świetny."

Ha ha... umyślnie "The Promise" jest Interludem; tak by finalny track, także przez swój tytuł ["Memory"], był amplifikacją/dopełnieniem owego. Cenię Twą wnikliwość... ;)


RE: Shabboo Harper - Stop Thinking Start Feeling - Rumush - 3.02.2017

Przy słuchaniu czuję podobne emocje jakie bym czuł gdyby pierwsza płyta Shpongle była mroczna, co jest na plus bo płyta jest w moim top x. Dźwięki dobrane bardzo dobrze, nic a nic się nie gryzie. Kawałek ewidentnie na parę przesłuchań, bo wszystkiego nie da się od razu wyłapać. Te 3 minuty szybko minęły - 5/5


RE: Shabboo Harper - Stop Thinking Start Feeling - denial3 - 3.02.2017

niesamowity klimat, dziękuję

czuję się jak w jasnym depresyjnym koszmarze z panią bieli w roli głównej


RE: Shabboo Harper - Stop Thinking Start Feeling - Shabboo Harper - 8.02.2017

Gentlemen,

Rumush:
Cytat:"Dźwięki dobrane bardzo dobrze, nic a nic się nie gryzie. Kawałek ewidentnie na parę przesłuchań, bo wszystkiego nie da się od razu wyłapać. Te 3 minuty szybko minęły - 5/5"

Makary, dziękuję Ci za tak przychylny komentarz... ;)

Eror:

Cytat:"niesamowity klimat, dziękuję
"

Hmmm... dziękuję Tobie również. Miłoszu, jest mi przyjemnie. Cieszę się, że "tu" jesteś. ;D


RE: Shabboo Harper - Stop Thinking Start Feeling - In-Tegral - 23.02.2017

Kolejna odsłona "Ciebie", w równie mrocznym wykonaniu. Szczerze przyznam, że ten kawałek tak do mnie nie trafia jak "Sanctuary" (chyba wciąż osobiste top1) czy "Guard Me Refresh Me". Tak czy inaczej zazdroszczę materiału, jest spójny, dobrze wykonany, sound design na wysokim poziomie i przede wszystkim nie jest sztampowy... Cóż... pokazujesz, że "można inaczej" i na prawdę Ci to wychodzi. Dobra robota. High Five.


RE: Shabboo Harper - Stop Thinking Start Feeling - Shabboo Harper - 1.03.2017

In-Tegral:

Cytat:"Kolejna odsłona "Ciebie", w równie mrocznym wykonaniu. Szczerze przyznam, że ten kawałek tak do mnie nie trafia jak "Sanctuary" (chyba wciąż osobiste top1) czy "Guard Me Refresh Me"..."

Hey Dawid. "Mroczny"? Hm... szanuję Twe odczucia; lecz ufam, że jest również i "przytulnie" i tajemniczo. ^^ W utworze "Welcome" [track #1 tejże EP'ki] jest skromna aluzja do "Sanctuary". Wszelako, cieszę się, iż podoba Ci się również track #6. ;)

Cytat:"Tak czy inaczej zazdroszczę materiału, jest spójny, dobrze wykonany, sound design na wysokim poziomie i przede wszystkim nie jest sztampowy... Cóż... pokazujesz, że "można inaczej" i na prawdę Ci to wychodzi. Dobra robota. High Five."
Dziękuję Ci za tak przychylny post... Ten krążek to sporo mego wysiłku; przyjemności kreacji; twórczego pragnienia by było "inaczej". Tego typu komentarz, jak m.in. Twój, jedynie przekonuje mnie, iż gdzieś jest Ktoś komu "cząstka mnie" w takowym wcieleniu podoba się. And it feeels goood... ^D


RE: Shabboo Harper - Stop Thinking Start Feeling - damnscrth - 15.05.2017

Shabboo Harper z nieukrywanym zainteresowaniem czytam Twoje komentarze. Są rzeczowe i takie inne - poetyckie. To chyba najlepsze okreslenie. Ale przyznam, że cięzko mi było znaleźć na forum jakiś Twój kawałek. W końcu znalazłęm i to kilka naraz xD.
Epka wypada wybornie. Fantastycznie wpowadzasz słuchacza w klimat relaksu, wysmakowanego odprężenia. Taka fajna Enigma z tego wyszła. Z przyjemnością i to dużą przesłuchałem każdy numer i chociaż jest to YT przyznam, ze super rozpracowałaś panoramę każdego utworu. Wciąga na maksa. Mój prof. zawsze mawiał - utwór pochłania i to tutaj pasuje! Materiał jest spójny, bardzo nastrojowy, czuć kawał serca włożonego w warstwę kompozycyjną i tekstową. Jeżeli jest to Twój głos to szacun. Jestem oczarowany. Uwiodlaś mnie. Mój top 3 płyty; 1. Share this moment 2. Memory 3. Guard me refresh me.


RE: Shabboo Harper - Stop Thinking Start Feeling - Shabboo Harper - 23.05.2017

Damnscrth:

Krążek "skończył już trzy miesiące"; toteż z pewnym zaciekawieniem odkryłam Twój post... ^^

Cytat:"Epka wypada wybornie. Fantastycznie wpowadzasz słuchacza w klimat relaksu, wysmakowanego odprężenia. (...) Materiał jest spójny, bardzo nastrojowy, czuć kawał serca włożonego w warstwę kompozycyjną i tekstową. Jeżeli jest to Twój głos to szacun. Jestem oczarowany. Uwiodlaś mnie.".

Jeśli pozwolisz, podkreślę fakt, iż moje intencje/chęć kreacji takowej w swej treści tudzież wydźwięku Ep'ki opisałam już w powyższych odpowiedziach; toteż li tylko potwierdzę: tak, kobiecy przewodni wokal plus wszystkie efekty wokalne to mój głos... Damianie, dziękuję Ci za tak przychylny komentarz. :)