MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
ELECTRONICA Ikarus - Neo - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: ELECTRONICA Ikarus - Neo (/temat-electronica-ikarus-neo)



Ikarus - Neo - Ikarus - 3.02.2017

Siema, mega dawno mnie tutaj nie było. Pomyślałem sobie że trzeba coś z tym zrobić więc zacznę od wstawienia mojego najnowszego utworu :V. Oczywiście nie jest ideolo i każdy znajdzie jakieś błędy ale mam nadzieje że mimo to komuś przypadnie do gustu Beer.






RE: Ikarus - Neo - Shabboo Harper - 5.02.2017

Hey Piotrek ;). Hmmm... "rzeknę" tak: klimat świetny a'la Electro Acid Gothic; aranż również niezgorszy; selekcja ("siarczystych", porywistych) barw; efektownych Fx'ów (szczególnie chór) sugestywna; jednakże całkiem ciekawy zamysł, w moim odczuciu, "burzy" kiepski miks :(. Niemalże wszystko jest "utopione" przez "przypływ" stłumionych, przymulonych dźwięków. W kolejnych minutach utworu, po nader obiecującym Intro, oczekuje się, iż stopa w końcu "wypłynie na wierzch" i będzie słusznym trzonem wobec donośnie surowego werbla i "strzelistych" w swym kolorycie Hi Hat'ów... Niestety tak się nie dzieje; nadto "dół" cechuje mizerna separacja; chociaż Bass jest cudnie "zdigitalizowany" to sporo "brudzi" Twój track. Odnoszę wrażenie, że Side Chain'u brak; EQ jest trochę "chaotycznie" potraktowane. Niektóre dźwięki ogromnie frapujące w swej ekspresji/"krzywym natężeniu" (np. "wybicie z rytmu" w 0:21 lub też łagodniejsze 1:31/1:49); "click" w 1:33 czy w lekkim przesterze wariacja Synth'u; przyćmiona gitara. Outro rozczarowujące. Miks ewidentnie potrzebuje "większej pieszczoty"... Tyle ode mnie. :)


RE: Ikarus - Neo - Mocade - 7.02.2017

Powiedziałbym że utwór bardzo dobrze spełnia swoją rolę jako character fan video, na YT jest takich filmików pełno, z tym że większość z nich używa cudzych utworów. Crash z 1:38 trochę za mocno/zbyt nagle wchodzi, ale poza nim nie mam innych zarzutów. Nieźle zmontowane video, spójne z utworem. Za całość dam 4, pozdrawiam. :-)


RE: Ikarus - Neo - Ikarus - 7.02.2017

Shabboo Harper - Hej Aniu ^^ dzięki za obszerną opinię. U mnie miks zawsze kulał i jestem tego świadomy chociaż czasem specjalnie trochę "łobuzuje" tym EQ itp. to wiem że czasem niektóre elementy brzmią słabo i jakoś ciężko mi się z tym uporać. Może kiedyś zrobię coś co będzie bliskie ideału ;P

Mocade - dzięki ;D chciałem trochę ambitniej to zmontować ale bałem się że zaraz po wysłaniu na YT usuną mi ten film (już kiedyś tak miałem z innym filmem z Matrixa) i zapobiegawczo nie chciałem zbyt wiele czasu stracić żeby zaraz mieli mi to zdjąć ;).


RE: Ikarus - Neo - Recoil83 - 7.02.2017

Witam klimat twojego utworu jest naprawdę świetny razem z wizualizacją, ten syntezatorowy arp już gdzieś kiedyś słyszałem w innych filmach, w każdym bądź razie brzmi nieziemsko, jedynie miks trzeba było by poprawić, mogłeś zacząć od -6dB na instrumentach a nawet -8dB to bardzo pomaga uzyskać w miarę przejrzysty miks, ode mnie mocne 4.


RE: Ikarus - Neo - Zirds - 8.02.2017

Wyczuwam w tym utworze inspiracje Fluke, The Chemical Brothers, Juno Reactor, Leftfield :)
Nie będę się wypowiadać na temat miksu.
Aranżacyjnie bardzo fajny utwór - klimatycznie pasujący do filmów pokroju Matrixa. Super brzmią te "gitary" stabujące główną melodię. Szkoda, że pojawiają się pod koniec utworu, a można to było rozwijać dalej, zrobić porządny break, bridge i drop.
Jest dobrze, dodałbym na Twoim miejscu jakiegoś acidu do tego, bo uwierz do takiej muzyki latający acid po cutoff i reso jest genialny. W sumie sam mógłbym to zrobić jako remix :)

Moja ocena to 4/5


RE: Ikarus - Neo - PureInstinct - 9.02.2017

Przejście w filmiku do twojej muzyki od razu mnie uwiodło. Ogólnie bardzo mi się podoba! Szarpiący synth świetnie buduje kllimat, cała harmonia dźwięków również, do tego aranżacja niezła, lecz bardzo prosta, nie buduje zbytnio historii. Miks faktycznie nie jest zbyt wyjustowany i długo przy nim nie siedziałeś :D Może głębsza kompresja na stopie, by lekko bardziej wystawała, chociaż idea 'uderzenia stopy pod linią basu' bardzo mi się podoba.

Gdyby nie miks, dałbym 5! Jednak mocne 4,5 za ten klimat i ideę. Dobra robota.


RE: Ikarus - Neo - Ikarus - 12.02.2017

Dzięki jeszcze raz wszystkim za opinię ^^ będę brał to wszystko pod uwagę robiąc coś nowego.