MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
FL STUDIO FL Studio: Wgrywanie fxp do nexusa - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: FL STUDIO FL Studio: Wgrywanie fxp do nexusa (/temat-fl-studio-fl-studio-wgrywanie-fxp-do-nexusa)

Strony: 1 2


FL Studio: Wgrywanie fxp do nexusa - waspi - 6.02.2017

Witam was serdecznie dzisiaj złozyłem nowy komputer i postanowiłem powgrywać wszystko do mojego daw fl studio 12

natomiast występuje problem ponieważ próbując wgrać paczki do nexusa o końcówce fxp nic nexus po wgraniu nie widzi.

zainstalowalem nexusa w c/programfiles/VstPlugis/nexus content/presets i nic

oczywiście folder widzi natomiast presetów nie czyta.

wątpie że problem by wynikał z tego ze zamiast w folderze imageline>fl studio wgrałem nexusa do c>programfiles>vst plugins>nexus content>presets


RE: wgrywanie fxp do nexusa - Zirds - 6.02.2017

Tutaj się przy piraceniu nie pomaga. Jak masz problem z instalacją oryginalnego oprogramowania to przeczytaj instrukcję lub napisz do Supportu.


RE: wgrywanie fxp do nexusa - waspi - 6.02.2017

ja pobrałem te paczki z youtube robione przez któregoś z producentów które sam udostępnił


RE: wgrywanie fxp do nexusa - Zirds - 6.02.2017

Poza tym... używasz Nexusa? Przecież to jak jeżdżenie autobusem niż samemu samochodem.


RE: wgrywanie fxp do nexusa - Shutara - 6.02.2017

Jeżeli kolega waspi faktycznie używa piraconego oprogramowania, to niestety na forum stronimy od wspierania tego typu działań i będziesz musiał na własną rękę się z tym uporać :)
Natomiast jeśli faktycznie szarpnąłeś się na tę wtyczkę, to zostaje mi tylko pogratulować i czekać, aż ktoś bardziej kompetentny (nie używam FLS ani wspomnianej wtyczki) się wypowie.

Pozdrawiam.


RE: wgrywanie fxp do nexusa - barthus - 6.02.2017

(6.02.2017, 13:39)waspi napisał(a): ja pobrałem te paczki z youtube robione przez któregoś z producentów które sam udostępnił

???
Z tego co mi wiadomo, Nexus to rompler, nie syntezator :P


RE: wgrywanie fxp do nexusa - Recoil83 - 6.02.2017

Witam, z tego co mi wiadomo pewnie masz starą wersję Nexusa dlatego nie czyta presetów, poza tym dodatkowe brzmienia Expansions się instaluje w Nexusie i wtedy automatycznie są tworzone presety, na marginesie ten cały Nexus jest cienki jak żyletka znam wtyczki które nie są takie drogie a biją Nexusa pod względem brzmienia i objętości.


RE: wgrywanie fxp do nexusa - neurojin - 6.02.2017

Wszyscy się czepiają nexusa :D Moim zdaniem do edmów bardzo fajna wtyczka, połowa topowych producentów go posiada i sobie bardzo chwali. Jak ktoś ma wolnych kilkanaście tysięcy złotych to moim zdaniem lepiej kupić full pakiet nexusa, niż wydawać hajs na jakiś analog, który i tak się nie różni brzmieniem. A jeśli ktoś nie ma hajsu, to zostaje nauka syntezy :D


RE: wgrywanie fxp do nexusa - Zirds - 6.02.2017

(6.02.2017, 15:35)neurojin napisał(a): Wszyscy się czepiają nexusa :D Moim zdaniem do edmów bardzo fajna wtyczka, połowa topowych producentów go posiada i sobie bardzo chwali. Jak ktoś ma wolnych kilkanaście tysięcy złotych to moim zdaniem lepiej kupić full pakiet nexusa, niż wydawać hajs na jakiś analog, który i tak się nie różni brzmieniem. A jeśli ktoś nie ma hajsu, to zostaje nauka syntezy :D

Całe życie będziesz pracować na gotowcach? Ucz się syntezym


RE: wgrywanie fxp do nexusa - neurojin - 6.02.2017

Zresztą gadamy o syntezie, jak połowa leadów to zwykłe sawy, które niczym się od siebie nie różnią, więc co za różnica, czy weźmie się je z nexusa czy z sylentha? xd Moim zdaniem synteza przydaje się do bardziej technicznych gatunków jak dnb, dubstep, future house, resztę można robić na presetach i nikomu to nie zrobi różnicy xd


RE: wgrywanie fxp do nexusa - KBK - 6.02.2017

(6.02.2017, 18:28)neurojin napisał(a): Moim zdaniem synteza przydaje się do bardziej technicznych gatunków jak dnb, dubstep, future house, resztę można robić na presetach i nikomu to nie zrobi różnicy xd

Jeśli masz takie podejście i myślenie, to to żaden z ciebie producent pasożycie cudzych presetów.

Jak słyszę, że dnb i dupstep to jakaś "inna" muzyka, to coraz bardziej wątpię w przyszłych artystów takich jak ty...

wykręcić fajny dźwięk, połączyć kilka warstw dodać efekty... Przecież to właśnie to jest cała kwintesencja muzyki i radość z jej tworzenia. No chyba, że to ja jestem jakiś inny to proszę mnie poprawić...


RE: wgrywanie fxp do nexusa - OProject - 6.02.2017

A po co wgl. tworzyć lepiej kupić od ghosta ;)


RE: wgrywanie fxp do nexusa - neurojin - 6.02.2017

Jak się tworzy kawałek składający się z 3 warstw na krzyż, to nic dziwnego że wszystkie kręci się samemu xD Dla ciebie np. taki ksmr może być słaby bo czasami korzysta z kontakta. Dla mnie jest jednym z najlepszych producentów w tym momencie. KAŻDY dobry producent korzysta z bibliotek, jest to spowodowane tym, że jak się ma 100 ścieżek na mikserze to zrobienie kawałka trwałoby dwa lata...

PS. Robienie remixu to też oszustwo, bo pożyczamy niektóre dźwięki ? xD


RE: wgrywanie fxp do nexusa - KBK - 6.02.2017

Ale mi nie chodzi o niekorzystanie wcale, bo sam korzystam. Tylko o jakąkolwiek własną inwencję, chociażbyw główny instrument


RE: wgrywanie fxp do nexusa - neurojin - 6.02.2017

To mnie chodzi o to samo więc chill :) po prostu wszyscy tutaj z góry zakładają, że jak ktoś ma nexusa to wszystkie ścieżki na nim jedzie... A tak naprawdę, większość dobrych producentów korzysta z niego sporadycznie ale jednak korzysta. Dlatego jak ktoś o niego pyta, to myślę, że nie warto od razu wrzucać go do kategorii no skilla i obrażać :)
Pozdro


RE: wgrywanie fxp do nexusa - waspi - 6.02.2017

czyli wracając do tematu nie wrzucę sobie tych presetów z yt bo nie mam aktualnego nexusa hmm spróbuje to zaktualizować


RE: wgrywanie fxp do nexusa - OProject - 6.02.2017

#JANUSZEPRODUKCJI xd
[Obrazek: kpWOaW7.jpg]


RE: wgrywanie fxp do nexusa - Zirds - 6.02.2017

Grażyna zrobymy to z neksusasu przecie Marian i Jasiek sie nie skapnom, że to nie Serum.


RE: wgrywanie fxp do nexusa - neurojin - 6.02.2017

[Obrazek: Rquhw4s.jpg]

ej jak sie wkleja obrazki ? xD w nexusie tego nie było


^ prawym na zdjęcie -> kopiuj adres obrazu. Wkleiłeś link do strony, a nie do obrazka.
Poprawiam.
napisane przez Zathura o 21:24, 6 lutego 2017



RE: wgrywanie fxp do nexusa - DMNSound - 7.02.2017

Rany... Dokąd zmierza ten temat;)
(6.02.2017, 18:51)KBK napisał(a): wykręcić fajny dźwięk, połączyć kilka warstw dodać efekty... Przecież to właśnie to jest cała kwintesencja muzyki i radość z jej tworzenia. No chyba, że to ja jestem jakiś inny to proszę mnie poprawić...

Mam raczej tak samo ;) I nawet często, mimo że wiem, że moje dźwięki są gorsze od presetów, to wolę je wykorzystać.