MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
AMBIENT Shadowfinder - I'm here - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: AMBIENT Shadowfinder - I'm here (/temat-ambient-shadowfinder-i-m-here)



Shadowfinder - I'm here - shadowfinder - 7.02.2017

Witam!! Nie wiem jak Wam idzie, ale dla mnie jak na razie ten rok troche ponury, choc licze na to ze bedzie swietny, i wszystkim Wam wlasnie to zycze!

Na szczescie czuje powrot do starej formy. Nie wiem czy sie zgadzacie ale jestem calkiem zadowolony z tego kawalka, bo przypomina mi on moje stare klimaty.

Wstawiam wiec i jestem ciekawy co sadzicie!

p.s. dla tych ktorzy nigdy nie slysza czego spiewam - tekst w tresci na Soundcloud!

Pozdrawiam :-)




RE: Shadowfinder - I'm here - denial3 - 7.02.2017

stary


wielkie wow

uwielbiam taką muzykę

kojarzy mi się muzycznie trochę z explosions in the sky, ale lepszym :D

jedna rzecz którą bym zrobić to i'm here bym powtórzył jeszcze raz i dał jeszcze trochę instrumentala na koniec

jest piękny, chciałbym go jeszcze trochę posłuchać na końcu

polecam Ci flatsound, spodoba Ci się

wow 5/5

piękny tekst :)


RE: Shadowfinder - I'm here - Zirds - 8.02.2017

Pięknie się tego słucha. Brzmienie fortepianu bardzo czyste... Ta płynąca melodia od początku wraz z tymi wstawkami fortepianowymi.. Piękne..
Wracasz do formy panie Shadowfinder, wciąż pamiętam jak Cię promowałem w internetowym radiu Dustrialcore Cafe, które prowadziłem przy stronie Break.fm.. Przysłałeś mi nawet płytę swoją :)

Wracając do utworu - wokal ma fajną ciepłą barwę, ale za dużo ma pogłosu - odciąłbym chociażby na Hi-Cut górne pasmo w pogłosie by sybilanty były mniej drażniące w ucho.
Szkoda też, że melodia jednak przez cały utwór jest jednolita, niezmienna, ale nie będę się czepiał bo wiele jest takich utworów, które odniosły sukces :)

Z mojej strony 5/5


RE: Shadowfinder - I'm here - Mocade - 8.02.2017

Niezwykle pozytywny i zdrowy utwór, można śmiało przypisać go do kategorii Healing Music. Gatunkowo naprawdę bardzo bliskie Post-Rockowi, brakuje tylko tej wybuchowej sekcji :-) Faktycznie ciężko uchwycić tekst, jednak w obliczu klimatycznej reszty nie jest to aż tak wielką wadą. Daję 5 i kradnę, pozdrawiam :-)


RE: Shadowfinder - I'm here - retrue - 8.02.2017

Chętnie posłuchałbym więcej tego wokalu, bo zarówno brzmieniowo(chociaż nieco cięzko wyłapać słowa) jak i treściowo trafiłeś w punkt. Świetny klimat, kojarzy mi sie z carbon based lifeforms i mogwai.
Masz nowego followersa , pozdrawiam :)


RE: Shadowfinder - I'm here - Shabboo Harper - 18.02.2017

Hmmm... jest czarująco, miękko, lirycznie; w pewnym stopniu błogo. Jest też... zbyt monotonnie; piano, obok metalicznie jednolitych Hi Hat'ów, "triumfuje" w tym temacie. Owszem, w swej urokliwej wariacji brzmi dobrodusznie, lecz także kreuje impresję znużenia; nadto odległe smyczki o finezyjnym "nerwie" ewidentnie godne są słusznego "wyłuskania"; podobnie jak Bass o przekonującym acz cichym "tętnie". Odważniejsze, w minimalnie większej ilości "odcieni", ujęcie tła utworu, choćby w kwestii dyskretnych w swej barwie Fx'ów przyniesie całości szlachetnego "rysu". Tak czuję... Cóż jeszcze? Shadowfinder, jeśli sugerujesz jak niżej:

Cytat:"(...) dla tych ktorzy nigdy nie slysza czego spiewam - tekst..."

to, wybacz, lecz godnym byłoby dopieścić tenże jakże istotny "pierwiastek" projektu (o powabnej treści). Tak mocny pogłos, w odczuciu niektórych, defiguruje wydźwięk Twego wokalu. Wszelako według mnie tenże pogłos nie jest "zgrzytem"; w konkretnym utworze odnośnie formy/klimatu jest to (wręcz) prawowite. "Tu" szkopuł tyczy zbyt cichego głosu, który nadto interferuje falowo z Pad'ami. Cechuje Cię dość głęboko-nosowa barwa wokalu i wraz Bass'em kreuje się "kolizja". Kilka "górek" w EQ z dużym Q momentalnie przysłuży się całości... Ton a'la artefakt w 2:57 (Clap?) "nieczysto" rozchodzi się po kanałach. Ponownie (tak jak w przypadku "A Message From Heaven "), odnoszę wrażenie, iż utwór potrzebuje bardziej zacnego Outro. Jest pięknie, atmosferycznie; foto (cover) wzruszające... ^^


RE: Shadowfinder - I'm here - shadowfinder - 13.04.2017

Chcialem jeszcze dodac, troche pozno, ale jednak!
https://www.youtube.com/watch?v=Vnzyx7xXT38