MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
UPLIFTING Planetrise - Positive Vibration (Original Mix) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: UPLIFTING Planetrise - Positive Vibration (Original Mix) (/temat-uplifting-planetrise-positive-vibration-original-mix)



Planetrise - Positive Vibration (Original Mix) - Peter O'ski - 8.05.2012

Planetrise - Positive Vibration (Original Mix)

W sumie - nic wielkiego, track zrobiony dla czystego funu, na luzie - nie ma tu wielkich melodii, a to co chciałem przekazać jest zawarte w tytule :)

Czekam na wszelką krytykę, za każdy komentarz leci plus - piszcie jak wypadło ;)




RE: Planetrise - Positive Vibration (Original Mix) - sowa - 9.05.2012

odnoszę wrażenie, że są przestery... ogólnie jest duży chaos w ścieżkach przez co kawałek jest ciężki do słuchania... ciężko się w niego wsłuchać... miks do poprawy... rozdziel ścieżki na inne oktawy może... stabsy w main parcie daj może na wyższe... ogólnie przyjemny kawałek, który potrzebuje lepszego miksu... przyjemna melodia... typowo upliftingowo :)


RE: Planetrise - Positive Vibration (Original Mix) - Stiopa - 9.05.2012

Bass troche za glosno, przyglusza reszte brzmien. Fajne melodie, lekki, przyjemny kawalek. Zdecydowanie dol za mocno huczy. Tak jak Sowa napisal, ciezkie dla ucha. Reszta jest ok, chociaz ciezko sie wsluchac. Poprostu wyreguluj dobrze poziomy i schowaj troche bass.


RE: Planetrise - Positive Vibration (Original Mix) - djdomenek - 9.05.2012

w głównym motywie dzweki przygłuszają kick
uciąłbym trochę niskich częstotliwości
ale pozatym jest ok
melo przyjemne dła ucha:)


RE: Planetrise - Positive Vibration (Original Mix) - trance - 10.05.2012

Kick jest słabo wyrażny mix mam wrażenie jakby był ściśnięty co do melodii to pomysł mi się podoba

<takjest>


RE: Planetrise - Positive Vibration (Original Mix) - Peter O'ski - 10.05.2012

(9.05.2012, 15:15)Stiopa napisał(a): Bass troche za glosno, przyglusza reszte brzmien. Fajne melodie, lekki, przyjemny kawalek. Zdecydowanie dol za mocno huczy. Tak jak Sowa napisal, ciezkie dla ucha. Reszta jest ok, chociaz ciezko sie wsluchac. Poprostu wyreguluj dobrze poziomy i schowaj troche bass.

No i właśnie tak się kończy w moim przypadku napaćkanie różnych elementów - chciałem zmieścić dużo, a wyszło jak wyszło niestety.

Bass miał być dosyć tłusty, coś ala Daniel Kandi, ale może faktycznie przesadziłem (chociaż na moich słuchawkach gra całkiem okej)

Następnym razem postaram skupić się na tym kicku, bo chyba coraz gorzej mi wychodzi :P


RE: Planetrise - Positive Vibration (Original Mix) - Airva7 - 10.05.2012

Zgadzam się z tym co napisali wyżej, dopracować jeszcze mix i będzie bardzo przyjemny kawałek. ;]


RE: Planetrise - Positive Vibration (Original Mix) - gabrieln - 11.05.2012

mix przytlumiony ;/ ogolnie fajna melodia i dzwieki ;]


RE: Planetrise - Positive Vibration (Original Mix) - cinekkk1 - 12.05.2012

Wiem, jaki chciałeś osiągnąć efekt z tym basem kandiego. Powiem ci, że ładną barwę wykręciłeś, ale przede wszystkim lepsze eq jednak by się przydało. Ogólnie w tym kawałku melodie są ok, aranż tej. Praca z equalizerem na wszystkich ścieżkach by pomogła. Musisz dokładnie equalizować ścieżki no i poczytać też coś na temat panoramy w miksie, paningu.


RE: Planetrise - Positive Vibration (Original Mix) - Peter O'ski - 13.05.2012

(12.05.2012, 17:25)cinekkk1 napisał(a): Wiem, jaki chciałeś osiągnąć efekt z tym basem kandiego. Powiem ci, że ładną barwę wykręciłeś, ale przede wszystkim lepsze eq jednak by się przydało. Ogólnie w tym kawałku melodie są ok, aranż tej. Praca z equalizerem na wszystkich ścieżkach by pomogła. Musisz dokładnie equalizować ścieżki no i poczytać też coś na temat panoramy w miksie, paningu.

Każda ścieżka jest zequalizowana... Dodatkowo większość potraktowana stereo enhancerem, ale to bardziej intuicyjnie.

Niestety miks jest jaki jest, ale człowiek uczy się na błędach i mam nadzieję, że w następnych produkcjach będzie lepiej :)


RE: Planetrise - Positive Vibration (Original Mix) - Intransitive - 13.05.2012

Jak wyżej. Bas zagłusza wszystko, ale to co się przebija (pady i piano) jest bardzo ładne. Czekam na poprawioną wersję. Pozdro