MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
AMBIENT Zirds - Nothing Special - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: AMBIENT Zirds - Nothing Special (/temat-ambient-zirds-nothing-special)



Zirds - Nothing Special - Zirds - 9.02.2017

Zirds

Nothing Special

[Obrazek: DwMv3JN.jpg]

Po długiej niemożności stworzenia czegoś nowego, zainspirowany utworami Shadowfindera i XMaster122X postanowiłem trochę przysiąść i zamiast ciągle dłubać przy brzmieniu danego dźwięku. Stworzyłem.. Nic Specjalnego - jak zapewne dla Was, ale dla mnie to ciężka tułaczka, bo strasznie trudno jest komponować coś jak się ma pustkę w głowie...




RE: Zirds - Nothing Special - denial3 - 9.02.2017

kojarzy mi się piano z soundtrackiem do K-pax

bardzo dobry kawałek

niepotrzebnie piszesz że masz pustkę w głowie, to nie jako programuje odbiór utworu, wydaje mi się że zdaje się tym sposobem gorszy niż jest w rzeczywistości

ja staram się nie zwracać uwagi na ten komentarz

i moją uwagę zwraca głównie piano, momentami "pochód" zdaje mi się nieco zbyt banalny, lecz gdy patrzę na całość zdaje mi się naprawde piękne. a potem gdy jeszcze wchodzi unisono z nim jakiś sunteruzur, ślicznie :)

chociaż dla mnie czegoś jeszcze w tym kawałku brakuje. jakiegoś kontrapunktu. popracowałbym jeszcze nad tym :)

chyba że taki Twój zamysł

ciężko mi oceniać, napiszę po rpstu jeszcze raz, powtórzę się

że naprrawdę jako całość zdaje mi się to piękne :)

nie no słucham jeszcze raz i naprawde super. daję Ci 5


RE: Zirds - Nothing Special - Recoil83 - 9.02.2017

Witam, tak mi się fajnie słuchało że nawet nie zauważyłem jak minęło intro od 3:25 znajomo ale nie pamiętam gdzie to było , 4:45 klimatyczne pianino, 6:22 trochę więcej akcji, ogólnie fajnie się słucha i nie pisz tu o pustce w głowie, bo trzeba mieć coś niecoś żeby zacząć a potem jeszcze dobrze skończyć, dobra robota przyjemnie to, ode mnie 5.


RE: Zirds - Nothing Special - Zirds - 9.02.2017

Dzięki :) Brakuje kontrapunktu pomieważ jest to w sumie pierwszy w tym roku utwór, który skończyłem.. Na siłę. Wiesz ile mam projektów pozaczynanych, bo nie potrafię ich rozwinąć, a tak bardzo chce... Nie umiem...

Co do K-Pax - to mój ulubiony film z Kevinem S. Zaś samą muzykę napisał Edward Shearmur, któremu ciężko mi dorównać, ale dziękuję za porównanie :)


RE: Zirds - Nothing Special - PureInstinct - 9.02.2017

Harmonia bardzo przyjemna, aranżacja również niczego sobie. Zgodzę się z erorem, że nie warto pisać, iż robiłeś coś na siłę i było ci ciężko, bo faktycznie zniekształca to późniejszy odsłuch. Odnosi się takie wrażenie, iż nie włożyłeś w to duszy, że jest to puste i bezwartościowe. Trochę dobrego marketingu nigdy nie zaszkodzi, hahah :D
Bynajmniej, przyjemny track. Pięknie płynie i wygładza napięcie po całym dniu pracy :)


RE: Zirds - Nothing Special - KBK - 9.02.2017

Siema :D
Przesluchałem na relatywnym odsłuchu idąc dziś do pracy. Dlatego brakowało mi trochę kompresji, bo w parcie z pianinem, słyszałem głównie samo pianino :) Słuchałem na słuchawkach dousznych.
W momencie, gdy wchodzi perkusja trochę bym to skrócił, bo perkusja gra i gra i gra i gra i.... no właśnie i zanim dojdą instrumenty to trochę nudzi. Poza tym Zirdsowe klimaty w standardzie ;)


RE: Zirds - Nothing Special - retrue - 9.02.2017

od 4:50 naprawdę 'wchodzi' :) może dziwny komplement, ale to jeden z utworów którego słuchałbym o 4 nad ranem w pustym autobusie, w deszczową nocą, gapiąc się przez okno.
Co do strony technicznej, nie wypowiem się, bo się nie znam ;) pozdrawiam, ode mnie 5


RE: Zirds - Nothing Special - tomaszp - 10.02.2017

Jak dla mnie bardzo ciekawa aranżacja, pianino bardzo dobrze ułożone w miksie aczkolwiek trochę jednak bym je przyciszył bo momentami zdecydowanie wychodzi przed wszystkie dźwięki. Z drugiej strony stopę przeciągnąłbym trochę dłużej - choć nie wiem czy nie zepsułoby to bardzo dobrze ułożonego dołu.

Jak koledzy wyżej pisali, idealny utwór do jakiegoś soundtracku. Zazdroszczę umiejętności !!

Pozdrawiam

Tomek


RE: Zirds - Nothing Special - Niflheim - 12.02.2017

Świetna robota !
Ma to "coś" w sobie

To piano w niektórych momentach mnie wybija z tego klimatu, ale to kwestia gustu i moich osobistych upodobań

Nie wypowiem się jakoś bardziej na temat aranżacji itp... bo u mnie to stoi nadal na dość niskim poziomie i nie będę zgrywał wszechwiedzącego bytu

Tak, czy siak daje 5 i leci Follow


RE: Zirds - Nothing Special - Abigail Noises - 13.02.2017

Za długie odcinki (co jest u Ciebie częstym przypadkiem). Ja rozumiem minimalizm w połączeniu z ambientem nie powinien nigdzie się spieszyć ale z reguły w takich rozwlekłych momentach w tle zawsze można doszukać się kliku lub więcej smaczków, jakieś fxy w panoramie, risery, textury itd. Mogą to być ledwo uchwytne elementy ale zawsze są... Tutaj mamy przez 1.5 min. dwa pady (całkiem fajne, szczególnie ten symulujący ''życie w trawie'' – choć to chyba sampel?) a później przez kolejne 3 minuty dokładkę dwóch nowych dźwięków z synthem włącznie (bardzo ładnym, takim ''chilltransowym''). Końcówka... hm... Tu jest najgorzej – nie wierzę, że na swoim odsłuchu nie słyszałeś tego rezonowania piano – ta dość mocna ekspresja (duże piki i mocny gain), zabijają utwór. Czar pryska.


RE: Zirds - Nothing Special - Zirds - 13.02.2017

Tutaj nie ma sampli, nawet w perkusji.
Co do pianina - bywa.


RE: Zirds - Nothing Special - tomek99246 - 21.02.2017

artysta zawsze pozostanie artystą.