MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Laptop pod fl studio - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: Laptop pod fl studio (/temat-laptop-pod-fl-studio--21634)

Strony: 1 2


RE: Laptop pod fl studio - neurojin - 20.02.2017

Ten będzie ok moim zdaniem, zależy też jak dużo sampli używasz. Jak większośc kręcisz na syntezatorach to będzie jak znalazl, jak używasz dużo kontakta to możnaby się pokusic o 16 kb ramu. Ale jak dla mnie naprawde niezły laptop pod produkcje


RE: Laptop pod fl studio - ninjago - 20.02.2017

FL studio i Windows zmieści się na 128 gb dysku ssd?


RE: Laptop pod fl studio - CJ Peternity - 20.02.2017

(20.02.2017, 19:46)ninjago napisał(a): FL studio i Windows zmieści się na 128 gb dysku ssd?

FL Studio ma ok. 2GB. Windows ok. 20GB. Zostanie Ci skromne 100GB na VST i sample :D


RE: Laptop pod fl studio - Recoil83 - 20.02.2017

(20.02.2017, 19:46)ninjago napisał(a): FL studio i Windows zmieści się na 128 gb dysku ssd?

Tak zmieści się, ale lepsza by była wersja 256GB, co do Kontaktu to stwierdziłem że 4TB to mało miejsca.


RE: Laptop pod fl studio - Halias - 20.02.2017

256 by sie przydało na ssd. Ale ten ma rowniez 1TB HDD wiec powinno byc wszystko ok ? Musze zobaczyc, czy do niego pamieci ram nie mozna rozbudowac bo zaaplikowałbym 16 Gb i było by juz wystarczajaco mysle :)


RE: Laptop pod fl studio - crazywurst - 21.02.2017

Troche na szybkiego bo siedze w pracy ale proponowałbym ci coś z półki gamingowej MSI np:

MSI GL72 6QF-887PL i7 GTX960 12GB 250M.2+1TB Win10 - Gdzie 250GB dysk jest na slocie M.2.
Z dysku na slocie M.2 bedziesz zadowolony, szybszych nie ma od tych na m2 a ponad to masz bardzo dobrze rozmieszczone bebechy wiec dobrze będzie wiać po procku i grafie. Trochę ciężki ale cóż cos za coś, dobre bebechy = heavy as hell ;)

Na alledrogo znajdziesz go za ok 5 099,00 zł

Proponuje ci popatrzeć sobie na różne modele MSI, jak nie grasz w gry nie potrzebujesz grafiki dedykowanej. wtedy kup tanszego lapka z cienka grafika ale z dobrą wersja procesora Core i7 i minimum 16 GB ramu reszta tak na prawdę jest raczej malo wazna.


RE: Laptop pod fl studio - Koberise - 23.02.2017

Ja kupilem lenovo y700 ma oba dyski ..ram masz 8 lub 16 a procesor by nie przeplac to i5 ale najmocniejsza i jest malina


RE: Laptop pod fl studio - Halias - 26.02.2017

(21.02.2017, 10:58)crazywurst napisał(a): Troche na szybkiego bo siedze w pracy ale proponowałbym ci coś z półki gamingowej MSI np:

MSI GL72 6QF-887PL i7 GTX960 12GB 250M.2+1TB Win10 - Gdzie 250GB dysk jest na slocie M.2.
Z dysku na slocie M.2 bedziesz zadowolony, szybszych nie ma od tych na m2 a ponad to masz bardzo dobrze rozmieszczone bebechy wiec dobrze będzie wiać po procku i grafie. Trochę ciężki ale cóż cos za coś, dobre bebechy = heavy as hell ;)

Na alledrogo znajdziesz go za ok 5 099,00 zł

Proponuje ci popatrzeć sobie na różne modele MSI, jak nie grasz w gry nie potrzebujesz grafiki dedykowanej. wtedy kup tanszego lapka z cienka grafika ale z dobrą wersja procesora Core i7 i minimum 16 GB ramu reszta tak na prawdę jest raczej malo wazna.

Znalzałem takiego z MSI

MSI Phantom GS40 6QE 14"
Windows 10 (pre-installed)
Intel® Core™ i7-6700HQ Processor
Memory: 16 GB
Storage: 1 TB & 128 GB SSD
Graphics: NVIDIA GeForce GTX 970M

Tylko jedno mnie dreczy. 14 cali czy to nie za mały? ale w sumie w domu lapek podlaczony jest pod tv wiec chyba powinno byc ok.


RE: Laptop pod fl studio - ninjago - 19.07.2017

Zakupiłem laptopa MSI gl62 procek i7 8gb ram fl śmiga nic nie laguje ;)


RE: Laptop pod fl studio - Zirds - 19.07.2017

8Gb Ram to na obecne czasy trochę mało ;)


RE: Laptop pod fl studio - DelianoCarl - 20.07.2017

Teraz ja dodam swoje trzy grosze. Bo sam niedawno rozglądałem się za laptopem do 5000zł i może ktoś pamięta, pisałem na ten temat w Shoutboxie bo nie chciałem zakładać kolejnego tematu ;)

Pod żadnym pozorem nie kupuj Lenovo Ideapad 700 ... sam chciałem kupić taki w wersji za około 5000zł ... całe szczęście zrobiłem research na necie i tak:
problem z przerywającym touchpadem i przerywającą klawiaturą.
TAK - TO PRAWDA. Byłem w Bydgoszczy w sklepie RTV Euro AGD i X-Com ... na wystawach były te laptopy i przekonałem się, że nie jest to fake. Odpaliłem Painta, póżniej Notatnik .. touchpad ma co trzy sekundy zwiechy i robi idealnie proste linie. A pisząc coś w notatniku gubiło litery. Masakra.

W końcu zdecydowałem się na ten model:

Laptop DELL Inspiron 15 (7566-0497) i7-6700HQ 16GB 1000GB 128GB SSD GF-GTX960M W10

i nie żałuję... lapek śmiga, niestety ma kiepską matrycę, ale coś za coś... wydajnościowo jest bardzo dobry..
może kiedyś wymienię dysk na 256GB bo 128GB na Winde 10 to troszkę mało.
Po zresetowaniu do ustawień całkowicie fabrycznych miałem 73-74GB wolnego miejsca na dysku.
Windows zajmuje 20GB , ale dochodzi do tego Recovery, sterowniki i inne Dellowskie bzdety.

Dell Inspiron 7566 i5-6300HQ/8GB/1000/Win10 GTX960

ten lapek podany przez DeVito jest naprawdę spoko wyborem w tej cenie..

przede wszystkim ma cztery rdzenie i osiem wątków (czyli HQ)
jeśli nie wiesz co oznaczają literki po nazwie procesora, wygoogluj - wszystko jest wyjaśnione :)
Również nie ogarniałem podzespołów w laptopach, po kilku dniach czytania, wiedziałem co i jak :)

btw. "HQ" nie oznacza High Quality . H - mocniejsza grafika, Q - cztery rdzenie (Quad)


RE: Laptop pod fl studio - swichu1121 - 22.07.2017

(19.07.2017, 21:30)Zirds napisał(a): 8Gb Ram to na obecne czasy trochę mało ;)

(20.07.2017, 15:19)DelianoCarl napisał(a): Teraz ja dodam swoje trzy grosze. Bo sam niedawno rozglądałem się za laptopem do 5000zł i może ktoś pamięta, pisałem na ten temat w Shoutboxie bo nie chciałem zakładać kolejnego tematu ;)

Pod żadnym pozorem nie kupuj Lenovo Ideapad 700 ... sam chciałem kupić taki w wersji za około 5000zł ... całe szczęście zrobiłem research na necie i tak:
problem z przerywającym touchpadem i przerywającą klawiaturą.
TAK - TO PRAWDA. Byłem w Bydgoszczy w sklepie RTV Euro AGD i X-Com ... na wystawach były te laptopy i przekonałem się, że nie jest to fake. Odpaliłem Painta, póżniej Notatnik .. touchpad ma co trzy sekundy zwiechy i robi idealnie proste linie. A pisząc coś w notatniku gubiło litery. Masakra.


Powiem tak. Jestem szczesliwym posiaadaczezm tego laptopa i zadnych wyzej wymienionych problemow z nim nie mialem. Jestem jak najbardziej zadowolony.
Jedyne co mnie w nim irytuje to szyba na ekranie, ktora w sloneczne dni nie sprzyja. I czasami uslysze jakiks dziwny trzask w glosnikach.


RE: Laptop pod fl studio - DelianoCarl - 22.07.2017

No to może w końcu Lenovo poszło po rozum do głowy i wypuściło jakieś sterowniki naprawiajace ten problem. Czytałem o tym na jakimś polskim forum i tym oficjalnym Lenovo, wątki miały po 20 stron, aktualnie nowe posty nie pojawiają się tam od dłuższego czasu więc może naprawili. Pamiętam, że problem znikał całkowicie kiedy wyciągnięto baterię i był tylko na zasilaniu bezpośrednio z gniazdka. ;)
Byłem bardzo nagrzany na tego lapka, sprawdziłem na dwóch egzemplarzach i na obu ten problem występował - więc zrezygnowałem z kupna. Jakby co mówię o Lenovo IdeaPad 700 a nie Y700, bo to dwa różne laptopy ;)


RE: Laptop pod fl studio - lukasz86 - 30.11.2018

wg mnie Dell jest spoko, miałem z 5 laptopów i tylko dell wytrzymał 5lat, dysk ssd 128 to niezbyt dobry pomysł, bardzo szybko skończy się miejsce, każda aktualizacja systemu coś tam dorzuca na dysk, parę softów i może być pod korek. Co do 8gb ramu jest wg mnie wystarczające ale warto kupić coś co można (w razie potrzeb) rozbudować np o kolejne 8.