MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
FL STUDIO FL Studio: Dziwne brzemienie bassu przy E#5 - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: FL STUDIO FL Studio: Dziwne brzemienie bassu przy E#5 (/temat-fl-studio-fl-studio-dziwne-brzemienie-bassu-przy-e-5)



FL Studio: Dziwne brzemienie bassu przy E#5 - tks21 - 13.02.2017

Mam takie pytanie (nie wiem jak je sformułować - może się zbłaźnię - sam już nie wiem) a mianowicie: Chodzi mi o to, że oddzieliłem kick od bassu (hardstyle) tak jak było w jakimś tutorialu na YT (zrobiłem to co zrozumiałem)
Tylko od 0:03 mi nie pasuje coś. Tak jakby bass był nieco "krótszy". Kick jest chyba w porządku ale bass na G5 już zaczyna dziwnie brzmieć. Pierwszy raz biorę sie za Hardstyle(tak dla sprawdzenia się)

Czy moment od 0:03 jest w porządku do 0:04? Nie wiedziałem gdzie zamieścić ten temat. (Sorry za masło maślane w opisie problemu)

Z góry Dzięki za pomoc! Pozdrawiam


RE: Dziwne brzemienie bassu przy E#5 - OProject - 13.02.2017

Im wyższy dźwięk tym krótszy ;)
Więc musisz go wydłużyć używając np. w samplerze opcji mule i ustawiając tak żeby nie zmieniał brzmienia :P
Zresztą zaraz tu wpadnie Fortic czy Integral i oni ci objaśnią jak się piczuje kicka ;)


RE: Dziwne brzemienie bassu przy E#5 - Foortic - 13.02.2017

Jak pitchujesz hardstyle kicka to musisz punch pozostawić w jedej nocie a operowac tailem... Posłuchaj sobie trackow... Tam punch stuka cały czas tak samo a tylko tail sie pitchuje...
Jeśli używasz fl studio to polecam obejrzeć ten tutorial :

Ja tej metody pitchowania używam cały czas i mi ona poprostu pasuje...
Pamiętaj też ze czasem jak pitchujesz wysoko to mogą sie pojawić takie niefajnie wybrzmiewanie na początku taila... To znaczy ze w Twoim kicku czegos brakuje... Ma jakąś wadę... Ja np wiem po swoich
Gdy mam go głównie w F# i pitchuje np w górę do powiedzmy B i słyszę jakis nie miły odgłos to od razu wiem ze przy pitchu do wyższych not bedzie jesz ze gorzej... Musze to poprawic... A gdy pitchuje w górę i do D brzmi dobrze to juz jest ok bo do D# pitchuje w dół a resztę do góry xD

Szczerze mówiąc nie wiem czy zrozumiesz ale mam nadzieje ze pomoglem xD


RE: Dziwne brzemienie bassu przy E#5 - tks21 - 14.02.2017

Zrobiłem tak jak było na filmiku, który zamieściłeś Foortic i... nadal to samo spójrz proszę:

W czym tkwi przyczyna? Może za wysokie tony?


RE: Dziwne brzemienie bassu przy E#5 - In-Tegral - 14.02.2017

Wrzuć na inny hosting jak możesz.


RE: Dziwne brzemienie bassu przy E#5 - tks21 - 14.02.2017

https://instaud.io/LtC


RE: Dziwne brzemienie bassu przy E#5 - In-Tegral - 14.02.2017

Sposobów na pitch jest od groma, musisz znaleźć najlepszy sposób pod ten kick, bo każdy sposób brzmi inaczej, głównie chodzi o to, by barwa kicku na najwyższych notach się jak najmniej "zniekształcała" od oryginalnej noty. Ja używam CEP'a (Cool Edit Pro - Tutorial od Neilio zobacz) do pitchowania, najwygodniej jak dla mnie i wiele PRO producentów też używa tej opcji. Wiem, też, że chwalą opcje pitchowania jakoś w kontakcie, nie wiem dokładnie co i jak ale z tego co wiem to Wildstylez i Zatox tak robi. U Ciebie jest problem ze streetchem, hardstyle kick, "cały", w tempie 150 bpm ma długość 400ms. i tyle powinien trwać kick na każdej nocie. No i wiadomo też, że pitchujesz tylko i wyłącznie tail, co trzeba dobrze zaznaczyć na słuch.


RE: Dziwne brzemienie bassu przy E#5 - Foortic - 14.02.2017

To brzmi tak jakbys wcale nie użył multiplicatora czyli parametru odpowiadającego za wydłużanie dźwięku gałka MUL. Ma tez wrażenie ze gdy klonowałeś 2 warstwe i kolejną to nie zmieniales wcale parametru hold w obwiedni... Daj go na maksa. XD


RE: Dziwne brzemienie bassu przy E#5 - tks21 - 14.02.2017

Przesunąłem Hold na maksimum ale nadal jakoś dziwnie to brzęczy. Wstyd się przyznać ale znalazłem gotowego sampla z kickiem i streetchem i już nie ma takiego problemu, gdy je dzielę(na pewno lepiej brzmi niż poprzedni kick i streetch) Nie mam niestety cierpliwości do robienia własnych kicków, niestety, szczerze przyznam :( Aczkolwiek, sposób Foortica pomógł mi z tymże samplem. To chyba była przyczyna sampla :) Dzięki Wam Wszystkim za pomoc:).

PS. Na ile ms ustawić gałke MUL bo chyba skopałem w kilku kopiach i w jednej wziąłem troszkę więcej a w drugiej troszkę mniej ms (było to na filmiku, który podsunął Foortic ale ten moment jakoś chyba faktycznie przeoczyłem)


RE: Dziwne brzemienie bassu przy E#5 - Foortic - 14.02.2017

(14.02.2017, 14:38)tks21 napisał(a): Przesunąłem Hold na maksimum ale nadal jakoś dziwnie to brzęczy. Wstyd się przyznać ale znalazłem gotowego sampla z kickiem i streetchem i już nie ma takiego problemu, gdy je dzielę(na pewno lepiej brzmi niż poprzedni kick i streetch) Nie mam niestety cierpliwości do robienia własnych kicków, niestety, szczerze przyznam :( Aczkolwiek, sposób Foortica pomógł mi z tymże samplem. To chyba była przyczyna sampla :) Dzięki Wam Wszystkim za pomoc:).

PS. Na ile ms ustawić gałke MUL bo chyba skopałem w kilku kopiach i w jednej wziąłem troszkę więcej a w drugiej troszkę mniej ms (było to na filmiku, który podsunął Foortic ale ten moment jakoś chyba faktycznie przeoczyłem)
Widzisz tu musisz robić na czuja... Bo nikt nie wie ile to ma być dokładnie. Musisz stretchować aż zabrzmi tak jak powinno