MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
PROG. Stroke - Secret place - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: PROG. Stroke - Secret place (/temat-progressive-stroke-secret-place)



Stroke - Secret place - Stroke - 17.02.2017



https://www.youtube.com/watch?v=RXarEB23Qgw&t=26s

Z każdym dniem walczę o lepszy miks, może kiedyś coś zabrzmi porządnie:D Pozdrawiam wszystkich i liczę na ciekawe porady:)


RE: Stroke - Secret place - tomaszp - 17.02.2017

Początek ciekawy - z pomysłem, ten "pluck" trochę za suchy, przydałby się delikatny delay + pogłos i może trochę saturacji.

W dropie na pewno skróciłbym czas wybrzmiewania syntezatora, trochę za długi jest i do tego odciąłbym jeszcze trochę dołu (tak do 250Hz).

Na pewno przydałaby się separacja stopy od reszty, kluczowaniem przynajmniej, bo sama stopa gdzieś ginie w miksie. Linia basowa całkiem fajna, nawet na mniejszych głośnikach słychać dół, przy większych mogłaby być troszkę ciszej.

Aranżacyjnie jest poprawnie, nie ma się do czego przyczepić. Na pewno jeśli byś chciał to pociągnąć do około 5 minut tu musiałbyś wymyślić jakąś wariacje tej melodii ale myślę, że nie sprawiłoby Ci to problemu.

Walcz o ten miks, bo to najbardziej kuleje w tym utworze ale słychać, że idziesz w dobrym kierunku !

Powodzenia i pozdrawiam,

Tomek


RE: Stroke - Secret place - Stroke - 17.02.2017

Dzięki Tomek za wyczerpującą opinię. A ten czas syntezatora to releasem skracać,czy coś innego miałeś na myśl? Co do separacji stopy to normalnie używałem sidechaina, a rzeczywiście trochę zniknęła, może trzeba było jeszcze mocniej. Pozdro:)


RE: Stroke - Secret place - Pedri - 20.02.2017

W mixie dużo możnaby tu poprawić, ale to nie jest sprawa do poprawienia w 1 dzień.
Podstawy do zrobienia całego spójnego kawałka już są, aranżacyjnie ok, teraz doskonalenie całej reszty. Melodia dosyć przeciętna. W buildupie podoba mi się ten rosnący werbel. Trochę brakuje więcej urozmaicenia zamiast tylko dodanie clapów. Coś tam się w tle dzieje, ale trochę to zbyt minimalistyczne jak dla mnie. Przejścia też możnaby trochę poprawić jakimiś dodatkowymi efektami.
Pozostaje tylko próbować dalej i nabierać doświadczenia, powodzenia!


RE: Stroke - Secret place - Stroke - 21.02.2017

Dzięki za opinię Pedri. Mógłbyś trochę bardziej uszczegółowić w kwestii tego miksu-co można poprawić? Po prostu chciałbym wiedzieć dokładniej co można robić lepiej, żeby nie popełniać tych błędów na przyszłość. Jak lepiej urozmaicić ten drop, poza clapami? Jakiś gross beat na leadzie, efekt tape stop, jakbyś to widział? Szanuję twoją opinię,bo sam potrafisz zrobić dobry utwór. Pozdro!


RE: Stroke - Secret place - DNRBW - 21.02.2017

W dropie zmieniłbym clapy na "delikatniejsze" lub te lekko przyciszył, tak jak Tomasz napisał początek na prawdę jest ciekawy


RE: Stroke - Secret place - Pedri - 23.02.2017

(21.02.2017, 11:50)Stroke napisał(a): Dzięki za opinię Pedri. Mógłbyś trochę bardziej uszczegółowić w kwestii tego miksu-co można poprawić? Po prostu chciałbym wiedzieć dokładniej co można robić lepiej, żeby nie popełniać tych błędów na przyszłość. Jak lepiej urozmaicić ten drop, poza clapami? Jakiś gross beat na leadzie, efekt tape stop, jakbyś to widział? Szanuję twoją opinię,bo sam potrafisz zrobić dobry utwór. Pozdro!

Początkowy pluck brzmi trochę chudo od początku, dodałbym mu saturacji. Dużo w kwestii mixu mogłoby być poprawione przez EQ, ale tu ciężko dokładnie mi powiedzieć gdzie uciąć czy dodać, tego się trzeba nauczyć, mi też dużo w tej kwestii jeszcze brakuje. Co do mixu można poczytać jakieś książki bo to przynajmniej jest napisane przez profesjonalistów, osobiście przeczytałem "Mixing Secrets For The Small Studio" + coś jeszcze nie pamiętam tytułu. Oczywiście dużo jest materiałów na youtubie i ogólnie w internecie.
Co do urozmaicenia dropa to można dodać w połowie jakąś wstawkę, szybsze hihaty, w tym przypadku najlepiej zobaczyć na prawdziwych przykładach z kawałków, które odniosły sukces, gdzie można poniekąd próbować naśladować, to co zostało zrobione i zrobić to na swój sposób, bo nie ma sensu od nowa wymyślać koła


RE: Stroke - Secret place - Shabboo Harper - 25.02.2017

Według mnie w Twoim projekcie istotnym faktorem in minus jest zależność „bas-stopa”. Z reguły jest to ważki i jednocześnie trudny fragment produkcji, by „owe doły” właściwie „dostroić” w miksie. Zgadzam się, że Bass brzmi efektownie; niestety Kick jest „przyćmiony”; w tym wątku sugeruję korektę EQ – stwórz tzw. „dołki” na ścieżce z Bass'em w EQ dla Kick'a; zaś tenże Kick "podbij" w tym miejscu. Dodatkowo użyj Side Chain'u; monofonizacji (już na ścieżce basowej i osobno z Kick'iem ułóż w mono odcinek do 50/100 kHz) plus przypilnuj fazy między stopą a basem... ^^ Cóż jeszcze? Clap'y krztynę jednolite; ton gitary w lekkim odcieniu Tropical House, zbyt raptownie „wchodzi”; gdyby stopniowo „ujawniał się” (np. od 0:15) dostarczyłby, progresji większej plastyczności. Wszelkie „przeszkadzajki” (Pluck a'la marimba/Sweep'y/Fx'y...) zmyślne acz o nieregularnej intensywności. Lead pogodny, chwytliwy w swej melodii; Arp'y błyskotliwie „klejące się”, Hi Hat'y śpiesznie "ciepłe"; aranż niezgorszy. Twój „Secret Place” to zgrabny trzon godny przede wszystkim właściwej soczystości obecnych nutek; jak również „szlifu” względem przejść, większej finezji w (wydłużonym) Drop'ie/Break'u (np. melodyjny Angel Pad/smyczki/ksylofon... w tle); by całość, bliżej finału, nie była tak przewidywalna...

PS. Grzegorzu, witaj w MP. :)


RE: Stroke - Secret place - Stroke - 25.02.2017

Dziękuję za tak wyczerpujący i merytoryczny komentarz:)