MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Leady/Presety - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: Leady/Presety (/temat-leady-presety)

Strony: 1 2


Leady/Presety - Martinek1 - 4.03.2017

Witam. chciałbym się dowiedzieć czy ktoś posiada leady/presety z dropu https://www.youtube.com/watch?v=jRxBEYCnrtU mogą być nawet nazwy żebym wiedział gdzie szukać. Byłbym bardzo wdzięczny.


RE: Leady/Presety - Zirds - 4.03.2017

A nie możesz sam zrobić?


RE: Leady/Presety - Foortic - 4.03.2017

(4.03.2017, 16:10)Zirds napisał(a): A nie możesz sam zrobić?

Ale po co robić jak ktos moze wysłać link albo wgl presety... XD
Zero kreatywności w tych młodych dzisiaj xD xD xD


RE: Leady/Presety - Martinek1 - 4.03.2017

Może bym sam zrobił gdybym umiał robić presety :>


RE: Leady/Presety - In-Tegral - 4.03.2017

To się naucz? Dlaczego ktoś ma za Ciebie odwalać robotę?


RE: Leady/Presety - STLKR CLL - 4.03.2017

xD


RE: Leady/Presety - Martinek1 - 4.03.2017

(4.03.2017, 18:28)In-Tegral napisał(a): To się naucz? Dlaczego ktoś ma za Ciebie odwalać robotę?

Myślę że gdybyś napisał od czego by zacząć to by więcej Twoja wypowiedź wniosła niżeli pisanie typowo polaczkowego posta :)
Ps. Od czego ten wątek jest? Od tego aby komuś napisać żeby sie nauczył? Czy też w jakiś sposób pokierować od czego mógłby zacząć ?


łączę posty i proszę o zapoznanie się z Regulaminem bo następnym razem poleci ostrzeżenie
Maciek




RE: Leady/Presety - STLKR CLL - 4.03.2017

Ziomek, jeżeli dla ciebie nauka tworzenia muzyki polega na szukaniu gotowych presetów, to wybacz...


RE: Leady/Presety - Zirds - 4.03.2017

Masz multum pirackiego oprogramowania. Wejdź w Youtube, tam jest pełno tutoriali na temat tworzenia dźwięków w tych wtyczkach. Po co kopiować czyjeś gotowce jak można mieć własne i to czasem lepsze brzmienie?


RE: Leady/Presety - Martinek1 - 4.03.2017

(4.03.2017, 21:20)Zirds napisał(a): Masz multum pirackiego oprogramowania. Wejdź w Youtube, tam jest pełno tutoriali na temat tworzenia dźwięków w tych wtyczkach. Po co kopiować czyjeś gotowce jak można mieć własne i to czasem lepsze brzmienie?

Skąd masz pewność że mam pirackie oprogramowanie? ''Po co kopiować czyjeś gotowce jak można mieć własne i to czasem lepsze brzmienie?'' W tym wypadku jak najbardziej się z Tobą zgodzę.


RE: Leady/Presety - In-Tegral - 4.03.2017

Oj słabo się bronisz oj słabo...

Mówisz masz...

Zacznij od podstaw czyli od Twojego DAWu, ogarnij go bardzo dobrze, by Twoja praca była płynna i żeby jakaś pierdoła z nieznajomością programu nie zabierała Ci czasu. Dobierz sobie jakieś proste wtyki (te co wymieniałeś na razie odradzam, wrócisz do nich za jakieś 3-4 lata jak dobrze będziesz wszystko łapał). Ułóż jakąś prostą melodię na tym syntezatorze, potem pobaw się efektami w syncie, zobacz każdą falę jak brzmi, co daję każdy efekt, poznaj to dobrze. Potem popatrz na efekty na mikserze i zrób to samo, zobacz jaki efekt daje delay, reverb, kompresory, distortion i tak dalej, zobacz jak to wszystko działa. Kiedy już to wszystko ogarniesz, zacznij słuchać muzyki i dźwięków już z analizowaniem, jak są umieszczone dźwięki w panoramie na jakich pasmach grają, jakie mają efekty na sobie, z czego są zbudowane, jakie oscylatory i modulacja (jak nie pominąłeś wcześniejszych lekcji to już to będziesz łapał). Potem możesz zacząć powoli próbować odtwarzać dźwięki czyjeś, które słyszałeś gdzieś w trackach. Na to wszystko potrzebujesz gdzieś 3-4 lata, potem ze 3-4 na dopracowywanie, żeby wejść na jakiś konkretny poziom. Opisałem Ci ogólnikowo ale kierunek już masz. Resztę powie Ci wujek google czy youtube, a jak nie to od tego masz forum, żeby dostać pomoc, ALE NIE WSZYSTKO NA TACY.

PS. "Myślę że gdybyś napisał od czego by zacząć to by więcej Twoja wypowiedź wniosła niżeli pisanie typowo polaczkowego posta :)"

Hmmm... Jeżeli moja wypowiedź o tym, że chcesz, aby ktoś odwalił za Ciebie całą robotę za darmo, była "polaczkowata", to ja nie wiem, jak nazwać to, że ktoś przychodzi na forum i prosi o gotowe dźwięki z jakiegoś utworu, bo sam sobie nie potrafi poradzić z podstawą sound designu... Takie trochę chodzenie na skróty rodem Janusz and Grażyna, nieprawdaż ?


RE: Leady/Presety - dejfdj - 4.03.2017

Myślę, że wnioskował to na podstawie treści zawartej w wypowiedzi "Czy też w jakiś sposób pokierować od czego mógłby zacząć ?" wracając o tematu zaraz znajdę filmik, w którym producent reklamuje paczkę brzmień (loopów) z myślą o beatach dla E m i n e m a. Filmik trwa 2 minuty;-/


RE: Leady/Presety - Zirds - 4.03.2017

(4.03.2017, 21:43)Martinek1 napisał(a):
(4.03.2017, 21:20)Zirds napisał(a): Masz multum pirackiego oprogramowania. Wejdź w Youtube, tam jest pełno tutoriali na temat tworzenia dźwięków w tych wtyczkach. Po co kopiować czyjeś gotowce jak można mieć własne i to czasem lepsze brzmienie?

Skąd masz pewność że mam pirackie oprogramowanie? ''Po co kopiować czyjeś gotowce jak można mieć własne i to czasem lepsze brzmienie?'' W tym wypadku jak najbardziej się z Tobą zgodzę.

Bo piarctwo jest poniekąd darmowe. Nie musisz się martwić tutaj niczym, bo za nic nie bierzesz odpowiedzialności, pieniądze wydaje się na konkretnie zaplanowane cele, a w Twoim przypadku perfidnie ściągnąłeś te pluginy.
Normalny człowiek, który kupuje wtyczki za ponad 1000 zł to się ich uczy od podstaw i z nich korzysta, ba nawet nie kupuje więcej, bo albo potrafi na tej jednej wtyczce uzyskać takie samo brzmienie jak na pozostałych (nie licząc Nexusa, który nie jest syntezatorem, a programem do odtwarzania gotowców) albo po prostu go nie stać na zakup większej liczby wtyczek. Osoba, która kupuje oryginalne oprogramowanie docenia swój portfel i potrafi wykorzystać swoje umiejętności w tym co ma. Osoba, która kradnie, nic nie umie, jest leniwa i nie potrafi nic dać od siebie.
Mogłeś nakraść, pobawić się i wyrzucić bez żadnych strat, a korzystając tylko z gotowców pokazujesz w sobie to co opisałem powyżej...


RE: Leady/Presety - Martinek1 - 4.03.2017

(4.03.2017, 22:42)Zirds napisał(a):
(4.03.2017, 21:43)Martinek1 napisał(a):
(4.03.2017, 21:20)Zirds napisał(a): Masz multum pirackiego oprogramowania. Wejdź w Youtube, tam jest pełno tutoriali na temat tworzenia dźwięków w tych wtyczkach. Po co kopiować czyjeś gotowce jak można mieć własne i to czasem lepsze brzmienie?

Skąd masz pewność że mam pirackie oprogramowanie? ''Po co kopiować czyjeś gotowce jak można mieć własne i to czasem lepsze brzmienie?'' W tym wypadku jak najbardziej się z Tobą zgodzę.

Bo piarctwo jest poniekąd darmowe. Nie musisz się martwić tutaj niczym, bo za nic nie bierzesz odpowiedzialności, pieniądze wydaje się na konkretnie zaplanowane cele, a w Twoim przypadku perfidnie ściągnąłeś te pluginy.
Normalny człowiek, który kupuje wtyczki za ponad 1000 zł to się ich uczy od podstaw i z nich korzysta, ba nawet nie kupuje więcej, bo albo potrafi na tej jednej wtyczce uzyskać takie samo brzmienie jak na pozostałych (nie licząc Nexusa, który nie jest syntezatorem, a programem do odtwarzania gotowców) albo po prostu go nie stać na zakup większej liczby wtyczek. Osoba, która kupuje oryginalne oprogramowanie docenia swój portfel i potrafi wykorzystać swoje umiejętności w tym co ma. Osoba, która kradnie, nic nie umie, jest leniwa i nie potrafi nic dać od siebie.
Mogłeś nakraść, pobawić się i wyrzucić bez żadnych strat, a korzystając tylko z gotowców pokazujesz w sobie to co opisałem powyżej...

Kolego i tu się mylisz :) Widzisz nie posiadam tego w ogóle u siebie tylko pracuje u kogoś kto posiada orginalny DAW oraz wtyczki. Pewnie zapytasz jak? Można ująć że jest to poniekąd studio, :) Tym bardziej znam osoby które za przeproszeniem srają pieniędzmi i kupują tego multum w dodatku bawiąc się tym ucząc to jeszcze przyspieszają okres kupując ghosty.
(4.03.2017, 21:53)In-Tegral napisał(a): Oj słabo się bronisz oj słabo...

Mówisz masz...

Zacznij od podstaw czyli od Twojego DAWu, ogarnij go bardzo dobrze, by Twoja praca była płynna i żeby jakaś pierdoła z nieznajomością programu nie zabierała Ci czasu. Dobierz sobie jakieś proste wtyki (te co wymieniałeś na razie odradzam, wrócisz do nich za jakieś 3-4 lata jak dobrze będziesz wszystko łapał). Ułóż jakąś prostą melodię na tym syntezatorze, potem pobaw się efektami w syncie, zobacz każdą falę jak brzmi, co daję każdy efekt, poznaj to dobrze. Potem popatrz na efekty na mikserze i zrób to samo, zobacz jaki efekt daje delay, reverb, kompresory, distortion i tak dalej, zobacz jak to wszystko działa. Kiedy już to wszystko ogarniesz, zacznij słuchać muzyki i dźwięków już z analizowaniem, jak są umieszczone dźwięki w panoramie na jakich pasmach grają, jakie mają efekty na sobie, z czego są zbudowane, jakie oscylatory i modulacja (jak nie pominąłeś wcześniejszych lekcji to już to będziesz łapał). Potem możesz zacząć powoli próbować odtwarzać dźwięki czyjeś, które słyszałeś gdzieś w trackach. Na to wszystko potrzebujesz gdzieś 3-4 lata, potem ze 3-4 na dopracowywanie, żeby wejść na jakiś konkretny poziom. Opisałem Ci ogólnikowo ale kierunek już masz. Resztę powie Ci wujek google czy youtube, a jak nie to od tego masz forum, żeby dostać pomoc, ALE NIE WSZYSTKO NA TACY.

PS. "Myślę że gdybyś napisał od czego by zacząć to by więcej Twoja wypowiedź wniosła niżeli pisanie typowo polaczkowego posta :)"

Hmmm... Jeżeli moja wypowiedź o tym, że chcesz, aby ktoś odwalił za Ciebie całą robotę za darmo, była "polaczkowata", to ja nie wiem, jak nazwać to, że ktoś przychodzi na forum i prosi o gotowe dźwięki z jakiegoś utworu, bo sam sobie nie potrafi poradzić z podstawą sound designu... Takie trochę chodzenie na skróty rodem Janusz and Grażyna, nieprawdaż ?

Napisałem wyraźnie ''Witam. chciałbym się dowiedzieć czy ktoś posiada leady/presety z dropu https://www.youtube.com/watch?v=jRxBEYCnrtU mogą być nawet nazwy żebym wiedział gdzie szukać. Byłbym bardzo wdzięczny. '' MOGĄ BYĆ NAWET NAZWY ŻEBYM WIEDZIAŁ GDZIE SZUKAĆ '' Reasumując wystarczy przeczytać z zrozumieniem i wychodzi na to że chciałem się dowiedzieć gdzie szukać danego leada, nie było napisane '' Halo panowie posiada ktoś presety z dropu ? Wysyłajcie w komentarzach presety '' NAPISAŁEM ŻE MOŻECIE NAPISAĆ GDZIE TAKOWYCH SZUKAĆ. Czy np vandalism shocking lub Cymatics :)


łączę posty i leci ostrzeżenie bo widzę że kolega, pomimo mojej prośby, nadal nie zapoznał się z Regulaminem
Maciek




RE: Leady/Presety - Zirds - 4.03.2017

(4.03.2017, 22:52)Martinek1 napisał(a):
(4.03.2017, 22:42)Zirds napisał(a):
(4.03.2017, 21:43)Martinek1 napisał(a):
(4.03.2017, 21:20)Zirds napisał(a): Masz multum pirackiego oprogramowania. Wejdź w Youtube, tam jest pełno tutoriali na temat tworzenia dźwięków w tych wtyczkach. Po co kopiować czyjeś gotowce jak można mieć własne i to czasem lepsze brzmienie?

Skąd masz pewność że mam pirackie oprogramowanie? ''Po co kopiować czyjeś gotowce jak można mieć własne i to czasem lepsze brzmienie?'' W tym wypadku jak najbardziej się z Tobą zgodzę.

Bo piarctwo jest poniekąd darmowe. Nie musisz się martwić tutaj niczym, bo za nic nie bierzesz odpowiedzialności, pieniądze wydaje się na konkretnie zaplanowane cele, a w Twoim przypadku perfidnie ściągnąłeś te pluginy.
Normalny człowiek, który kupuje wtyczki za ponad 1000 zł to się ich uczy od podstaw i z nich korzysta, ba nawet nie kupuje więcej, bo albo potrafi na tej jednej wtyczce uzyskać takie samo brzmienie jak na pozostałych (nie licząc Nexusa, który nie jest syntezatorem, a programem do odtwarzania gotowców) albo po prostu go nie stać na zakup większej liczby wtyczek. Osoba, która kupuje oryginalne oprogramowanie docenia swój portfel i potrafi wykorzystać swoje umiejętności w tym co ma. Osoba, która kradnie, nic nie umie, jest leniwa i nie potrafi nic dać od siebie.
Mogłeś nakraść, pobawić się i wyrzucić bez żadnych strat, a korzystając tylko z gotowców pokazujesz w sobie to co opisałem powyżej...

Kolego i tu się mylisz :) Widzisz nie posiadam tego w ogóle u siebie tylko pracuje u kogoś kto posiada orginalny DAW oraz wtyczki. Pewnie zapytasz jak? Można ująć że jest to poniekąd studio, :) Tym bardziej znam osoby które za przeproszeniem srają pieniędzmi i kupują tego multum w dodatku bawiąc się tym ucząc to jeszcze przyspieszają okres kupując ghosty.

Pracujesz w studiu i korzystasz z presetów? LOOOL


RE: Leady/Presety - Martinek1 - 4.03.2017

Po za tym zawsze mi się wydawało że produkcja muzyki a tworzenie presetów to jest osobna działka. Raczej przy tworzeniu presetu nie tworzymy utworu a zaledwie tworzymy jakąś cegiełkę którą możemy nadać do utworu. Utwór z tego co myślę składa się głównie z trzech etapów aranżacja, mix , mastering. I osoba która nie potrafi robić preset to niekoniecznie musi być mylona z osobą która kompletnie nie ma pojęcia o aranżacji, mixe oraz masteringowi.
(4.03.2017, 22:59)Zirds napisał(a):
(4.03.2017, 22:52)Martinek1 napisał(a):
(4.03.2017, 22:42)Zirds napisał(a):
(4.03.2017, 21:43)Martinek1 napisał(a):
(4.03.2017, 21:20)Zirds napisał(a): Masz multum pirackiego oprogramowania. Wejdź w Youtube, tam jest pełno tutoriali na temat tworzenia dźwięków w tych wtyczkach. Po co kopiować czyjeś gotowce jak można mieć własne i to czasem lepsze brzmienie?

Skąd masz pewność że mam pirackie oprogramowanie? ''Po co kopiować czyjeś gotowce jak można mieć własne i to czasem lepsze brzmienie?'' W tym wypadku jak najbardziej się z Tobą zgodzę.

Bo piarctwo jest poniekąd darmowe. Nie musisz się martwić tutaj niczym, bo za nic nie bierzesz odpowiedzialności, pieniądze wydaje się na konkretnie zaplanowane cele, a w Twoim przypadku perfidnie ściągnąłeś te pluginy.
Normalny człowiek, który kupuje wtyczki za ponad 1000 zł to się ich uczy od podstaw i z nich korzysta, ba nawet nie kupuje więcej, bo albo potrafi na tej jednej wtyczce uzyskać takie samo brzmienie jak na pozostałych (nie licząc Nexusa, który nie jest syntezatorem, a programem do odtwarzania gotowców) albo po prostu go nie stać na zakup większej liczby wtyczek. Osoba, która kupuje oryginalne oprogramowanie docenia swój portfel i potrafi wykorzystać swoje umiejętności w tym co ma. Osoba, która kradnie, nic nie umie, jest leniwa i nie potrafi nic dać od siebie.
Mogłeś nakraść, pobawić się i wyrzucić bez żadnych strat, a korzystając tylko z gotowców pokazujesz w sobie to co opisałem powyżej...

Kolego i tu się mylisz :) Widzisz nie posiadam tego w ogóle u siebie tylko pracuje u kogoś kto posiada orginalny DAW oraz wtyczki. Pewnie zapytasz jak? Można ująć że jest to poniekąd studio, :) Tym bardziej znam osoby które za przeproszeniem srają pieniędzmi i kupują tego multum w dodatku bawiąc się tym ucząc to jeszcze przyspieszają okres kupując ghosty.

Pracujesz w studiu i korzystasz z presetów? LOOOL

Dobra niech będzie po Twojemu (Bawiąc) Ok? Studio też może bardziej sprecyzuje w tym wypadku, miałem na myśli parę monitorów int. audio klawiaturę midi :>


łączę posty i leci ostrzeżenie bo widzę że kolega, pomimo mojej prośby, nadal nie zapoznał się z Regulaminem
Maciek




RE: Leady/Presety - denial3 - 4.03.2017

wiesz martinek, ja też nie za bardzo umiem tworzyć własne brzmienia

ale jak już używam czyjegoś to jest mi autentycznie wstyd

w przypadku muzyki elektronicznej uzyskiwanie własnych barw jest dla mnie kluczowe

nie sztuka poklikać i zrobić parę przejść i temat, a nadać muzie indywidualności

no ale jak chcesz, to nie bronię.

ściągaj dalej

ja się uczę robić własne brzmienia co by się nie wstydzić


RE: Leady/Presety - STLKR CLL - 4.03.2017

(4.03.2017, 22:52)Martinek1 napisał(a): Kolego i tu się mylisz :) Widzisz nie posiadam tego w ogóle u siebie tylko pracuje u kogoś kto posiada orginalny DAW oraz wtyczki. Pewnie zapytasz jak? Można ująć że jest to poniekąd studio, :)

Sorry, ale raczej nie uwierzę w taką historyjkę :)

Nie chciałbym producenta który szuka jakiegoś gównianego presetu bo nie potrafi zlayerować kilku dźwięków bądź zsamplować jakiejś trąbki...


RE: Leady/Presety - Zirds - 4.03.2017

(4.03.2017, 23:08)Martinek1 napisał(a):
(4.03.2017, 22:59)Zirds napisał(a):
(4.03.2017, 22:52)Martinek1 napisał(a):
(4.03.2017, 22:42)Zirds napisał(a):
(4.03.2017, 21:43)Martinek1 napisał(a):
(4.03.2017, 21:20)Zirds napisał(a): Masz multum pirackiego oprogramowania. Wejdź w Youtube, tam jest pełno tutoriali na temat tworzenia dźwięków w tych wtyczkach. Po co kopiować czyjeś gotowce jak można mieć własne i to czasem lepsze brzmienie?

Skąd masz pewność że mam pirackie oprogramowanie? ''Po co kopiować czyjeś gotowce jak można mieć własne i to czasem lepsze brzmienie?'' W tym wypadku jak najbardziej się z Tobą zgodzę.

Bo piarctwo jest poniekąd darmowe. Nie musisz się martwić tutaj niczym, bo za nic nie bierzesz odpowiedzialności, pieniądze wydaje się na konkretnie zaplanowane cele, a w Twoim przypadku perfidnie ściągnąłeś te pluginy.
Normalny człowiek, który kupuje wtyczki za ponad 1000 zł to się ich uczy od podstaw i z nich korzysta, ba nawet nie kupuje więcej, bo albo potrafi na tej jednej wtyczce uzyskać takie samo brzmienie jak na pozostałych (nie licząc Nexusa, który nie jest syntezatorem, a programem do odtwarzania gotowców) albo po prostu go nie stać na zakup większej liczby wtyczek. Osoba, która kupuje oryginalne oprogramowanie docenia swój portfel i potrafi wykorzystać swoje umiejętności w tym co ma. Osoba, która kradnie, nic nie umie, jest leniwa i nie potrafi nic dać od siebie.
Mogłeś nakraść, pobawić się i wyrzucić bez żadnych strat, a korzystając tylko z gotowców pokazujesz w sobie to co opisałem powyżej...

Kolego i tu się mylisz :) Widzisz nie posiadam tego w ogóle u siebie tylko pracuje u kogoś kto posiada orginalny DAW oraz wtyczki. Pewnie zapytasz jak? Można ująć że jest to poniekąd studio, :) Tym bardziej znam osoby które za przeproszeniem srają pieniędzmi i kupują tego multum w dodatku bawiąc się tym ucząc to jeszcze przyspieszają okres kupując ghosty.

Pracujesz w studiu i korzystasz z presetów? LOOOL

Dobra niech będzie po Twojemu (Bawiąc) Ok? Studio też może bardziej sprecyzuje w tym wypadku, miałem na myśli parę monitorów int. audio klawiaturę midi :>

Też mam parę monitorów, interfejs audio, 2 klawiatury midi, kontroler midi, automat perkusyjny, oryginalnego DAWa, oryginalne oprogramowanie (+dwie gitary i trąbkę) i jakoś potrafię z tego wszystkiego korzystać nie używając presetów.


RE: Leady/Presety - denial3 - 4.03.2017

zresztą nie tylko po to by się nie wstydzić

kurka. nikt Ci nie da tego co możesz sobie dać sam

możesz zrobić lepsze brzmienia niż te co chcesz skopiować, czaisz?