MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Leady/Presety - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: Leady/Presety (/temat-leady-presety)

Strony: 1 2


RE: Leady/Presety - Martinek1 - 4.03.2017

(4.03.2017, 23:15)STLKR CLL napisał(a):
(4.03.2017, 22:52)Martinek1 napisał(a): Kolego i tu się mylisz :) Widzisz nie posiadam tego w ogóle u siebie tylko pracuje u kogoś kto posiada orginalny DAW oraz wtyczki. Pewnie zapytasz jak? Można ująć że jest to poniekąd studio, :)

Sorry, ale raczej nie uwierzę w taką historyjkę :)

Nie chciałbym producenta który szuka jakiegoś gównianego presetu bo nie potrafi zlayerować kilku dźwięków bądź zsamplować jakiejś trąbki...

Nie chodzi tu o to czy potrafię czy też nie potrafię tylko została skierowana wobec mnie treść że te pluginy posciągałem z nielegalnych źródeł wobec tego napisałem że źródła są legalne.


RE: Leady/Presety - STLKR CLL - 4.03.2017

Jeżeli ktoś szuka gotowych presetów, innej reakcji być nie mogło :) Nie ma nic gorszego niż szukane gotowych brzmień


RE: Leady/Presety - Zirds - 4.03.2017

Mogłem się mylić, ale temat mógł być skierowany do wszystkich, a jednak piłem do Ciebie. Jak tak to Ok, bez spiny.
Czemu więc w takim razie nie korzystasz z tych wtyczek w sposób od A do Z, a idziesz na łatwiznę?


RE: Leady/Presety - Martinek1 - 4.03.2017

Ponieważ to że mam dostęp do danych wtyczek to nie znaczy że potrafię korzystać z nich tak jak napisałeś od A do Z. Ale też napisałem w jaki sposób mogę zrobić dany preset o którym jest mowa.
Wystarczyło by podać jakiś chociażby płatny kurs z tworzenia leadów/presetów itp.


łączę posty i leci ostrzeżenie bo widzę że kolega, pomimo mojej prośby, nadal nie zapoznał się z Regulaminem
Maciek




RE: Leady/Presety - Zirds - 5.03.2017

(4.03.2017, 23:41)Martinek1 napisał(a): Ponieważ to że mam dostęp do danych wtyczek to nie znaczy że potrafię korzystać z nich tak jak napisałeś od A do Z. Ale też napisałem w jaki sposób mogę zrobić dany preset o którym jest mowa.

Ucząc się, Ci ludzie zrobili ten dźwięk sposobem prób i błędów.
Przeczytaj post In-Tegrala, i nie odbieraj tego jako atak, a całkowitą pomoc, bo jeżeli masz takie podejście, że ktoś Ci coś pokaże to będziesz chciał aby Ci pokazywał dalej.

Jaki masz DAW? FL Studio, Ableton, Studio One? Nie ważne, ściągnij sobie w domu demo FL studio, tam w tym demie są wtyczki natywne dzięki, którym nauczysz się podstaw syntezy dźwięku.

Dam Ci filmik, nie musisz znać języka angielskiego by to zrozumieć, bo pracujesz krok w krok robiąc to samo, potem jak już się nauczysz podstaw, to zmieniaj parametry, ucz się dodawać inne wtyczki do tego samego dźwięku layerując je (nakładając na siebie) nawet jeśli są zrobione na podstawowych falach dźwiękowych, dopiero potem dodajesz efekty, modulacje, dzięki którym w końcu może osiągniesz sukces taki jak Tujamo... Ale by osiągnąć chociażby 1/3 tych dźwięków to musisz ciężko pracować nad dźwiękiem, a nie korzystać z presetów i nie zrobisz niestety tego w 20-30 minut, a czasem budowa dźwięków z modulacjami LFO, ADSR z kolejnymi layerami i coraz większą liczbą efektów, które wpływają na brzmienie utworu tworzenie takiego dźwięku może potrwać nawet kilka dni...

A tutaj masz film z podstawami 3xOSC, jednego z najlepszych syntezatorów z z FL Studio, a zarazem jednym z najprostszych (uwierz, ludzie robią sobie konkursy na utwory, które są wykonane od A do Z w 3xOSC i to są naprawdę utwory bardzo dobre w brzmieniu):




RE: Leady/Presety - Martinek1 - 5.03.2017

O właśnie o takie coś mi właśnie chodziło :) a DAW Cubase. Ale tak czy siak chodziło mi o podstawę aby to zrozumieć na jakiej zasadzie odbywa się ten cały proces.


RE: Leady/Presety - Zirds - 5.03.2017

(5.03.2017, 0:24)Martinek1 napisał(a): O właśnie o takie coś mi właśnie chodziło :) a DAW Cubase. Ale tak czy siak chodziło mi o podstawę aby to zrozumieć na jakiej zasadzie odbywa się ten cały proces.

Kup sobie książkę lub e-book "Homerecording dla każdego" (obie części). Nauczysz się podstaw.


RE: Leady/Presety - Foortic - 5.03.2017

"How to make sound like Tujamo" to takie trudne wpisac w Yt?
https://youtu.be/dhkOgLkQlz8
To zajmuje 3 sekundy wpisaniw tego i kliknięcie :D


RE: Leady/Presety - neurojin - 5.03.2017

Presety są fajną sprawą do nauki, równie dobrą co tutotoriale z yt. Otwierasz preset i wyłączasz po kolei wszystkie rzeczy, a potem je po kolei włączasz, fajny i szybki sposób nauki kreowania danych brzmień, wiemy dzięki temu jak dany element wpływa na dźwięk :D Z presetów polecam vandalism i cymatics :D ale to już ktoś wcześniej podał. Co do nauki syntezy to masz 3 rodzaje, subraktywną, adytywną i modulatną. Zacznij od pierwszej, potem ogarnij drugą a na sam koniec trzecią, bo jest najtrudniejsza :D Pozdro