MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
OTHER Maws Sky - Deep Indygo - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: OTHER Maws Sky - Deep Indygo (/temat-other-maws-sky-deep-indygo)



Maws Sky - Deep Indygo - Maws - 5.03.2017

Wreszcie po napisaniu 10 postów mogę pochwalić się swoim utworem. Ciężko sklasyfikować jego gatunek może ktoś będzie miał jakiś pomysł .:)
Zapraszam do wysłuchania.




RE: Maws Sky - Deep Indygo - shadowfinder - 6.03.2017

Dark ambient?

Troche zmniejszylbym wolumen tego leada glownego (ten taki dzwonek ktory leci nieustannie az do 1:43) bo po jakims czasie zaczyna lekko denerwowac...

Calkiem fajny, wyluzowany beat ktory wchodzi w drugiej czesci. W niej zreszta wszystkie dzwieki calkiem ladnie wspolgraja. Natomiast absolutnie bym wywalil ten mocny bas ktory sie pojawia na 3:15. Po co??

Kawalek calkiem mily!


RE: Maws Sky - Deep Indygo - Zirds - 6.03.2017

(6.03.2017, 12:28)shadowfinder napisał(a): Dark ambient?

Troche zmniejszylbym wolumen tego leada glownego (ten taki dzwonek ktory leci nieustannie az do 1:43) bo po jakims czasie zaczyna lekko denerwowac...

Calkiem fajny, wyluzowany beat ktory wchodzi w drugiej czesci. W niej zreszta wszystkie dzwieki calkiem ladnie wspolgraja. Natomiast absolutnie bym wywalil ten mocny bas ktory sie pojawia na 3:15. Po co??

Kawalek calkiem mily!

Nie dark ambiet, a IDM. Dużo glitchy, przeszkadzajek, niestandardowe metrum to jest IDM (Intelligent Dance Music).

Muszę się zgodzić z Shadowfinderem, że ten sinus co leci przez cały utwór jest nieco zagłośny i drażni, mógłbyś go zciszyć albo dać oktawę niżej.
Jak na taki utwór to nie jest źle, ale zdecydowanie za nudno ;)

3/5


RE: Maws Sky - Deep Indygo - Maws - 6.03.2017

Nudne trochę jest bo (może to dziwne) taki był zamysł.^^
Na moim koncie na SC mam EP-ke która cała jest w takim trochę mrocznym monotonnym i trochę też nudnym nastroju. Ale dzięki za opinie:)


RE: Maws Sky - Deep Indygo - Shabboo Harper - 12.03.2017

Cytat:"Nudne trochę jest bo (może to dziwne) taki był zamysł."

Skoro tak; pozwolę sobie tylko przychylić się do powyższych komentarzy, zwłaszcza odnośnie balansu głośności ścieżek (przede wszystkim Lead'u w brzmieniu Bells'ów; "brudnego" Bass'u, jak też przesterowanych Pad'ów). Beat wyrafinowany; zmyślnie "okraszony garścią Fx'ów". Maws Sky, utwór "skreślony" syntetycznie, charakternie; wszelako tak wysublimowany aranż czyni z owego temat bezmiernie osobliwy. ;)

PS. Witaj w MP. ^D


RE: Maws Sky - Deep Indygo - Mattey - 14.03.2017

Podoba mi się rytm i chociaż utwór to na przemian dwa akordy - pewnie z tego wynikają opinie, że jest lekko nudnawy - to zmieniłbym brzmienia odpowiedzialne za ten rytm, bo są trochę za wysokie i niezbyt przyjemne dla ucha (taki lekko "pierdzący" basik) :P. Brakuje mi od czasu do czasu jakiegoś uderzenia w dolnych rejestrach, czegoś niskiego i soczystego.
Natomiast widać, że FX'y są użyte z głową i ze smakiem, a to nie zawsze jest takie oczywiste;)


RE: Maws Sky - Deep Indygo - Maws - 14.03.2017

Cytat:utwór "skreślony" syntetycznie

Shabboo Harper, Mógłbyś wyjaśnić o co ci chodziło bo nie za bardzo zrozumiałem.^^


RE: Maws Sky - Deep Indygo - Shabboo Harper - 19.03.2017

Cytat:Cytat:
utwór "skreślony" syntetycznie

Shabboo Harper, Mógłbyś wyjaśnić o co ci chodziło bo nie za bardzo zrozumiałem.^^

Określenie to jest metaforą; według mnie stworzyłeś utwór, który złożony jest z przeróżnych tonów o brzmieniu syntetycznym tj. jednolitym/niepodzielnym i jednocześnie typowym, kojarzonym (przeze mnie) z "komputerowymi" dźwiękami; mocno "okrojonymi" nawet do 16 Bit'ów. Oczywiście, to nie jest zarzut; wykreowałeś bowiem "osobliwy" track. Owa synteza jest "utopiona w pogłosach" zaś całość "osadzona" jest bardziej "w dole" (brakuje "iskrzącej góry", która często charakteryzuje tak industrialne tematy).

Cytat:"Mógłbyś...?"

Maws Sky, jestem... Lady. ;D